3 sonuçtan 1 - 3 arası gösteriliyor
Salı, 19 Eylül 2017 01:00
Orhan Gökdemir

AKP’nin eski ortağı cemaatin darbe girişimini bahane ederek ülkeyi OHAL ile idare etmeye başlamasının üzerinden bir yıl geçti. OHAL şartlarında yaptığı referanduma dayanarak kurduğu tek kişilik yönetim de yürürlükte. Ama bütün bunlar baskının, hukuksuzluğun, zulmün artmasının dışında AKP lehine bir gelişmeye de yol açabilmiş değil.

Salı, 26 Eylül 2017 00:30
Orhan Gökdemir

Bir yıl önce şimdi artık AKP’li cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Mesut Barzani’yi sarayında kabul etti, ağırladı, görüştü. Sarayda Barzani’ye uygulanan protokol göz yaşartıcıydı. Kürdistan yönetimi bayrağı dalgalanıyordu ilk kez Türkiye’de. Barzani ülkesine döner dönmez PKK’nın kontrolündeki Şengal’e saldırıya geçti. Belli ki sarayda bazı pazarlıklar yapılmıştı ve gereği yerine getiriliyordu.

Cumartesi, 09 Eylül 2017 00:45
Orhan Gökdemir

Ölümünün ardından Yeni Asya gazetesi dokuz sütuna manşet attı, “Kitabıyla Said-i Nursi ile alakalı bir tabuyu yıktı, hedef oldu ve bedel ödedi” dedi. Kimden söz ediyor? Prof. Şerif Mardin’den. Yeni Asya gazetesi kimin? Nurcuların. Peki, yazarımızın ödediği iddia edilen bedel ne? Said-i Nursi hakkında kitap yazdığı için Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) üyeliğine alınmamış, o.