8 sonuçtan 1 - 8 arası gösteriliyor
Cumartesi, 22 Nisan 2017 08:00
Aydemir Güler

Türkiye tarihi “büyük projeler” mezarlığıdır. Projeleri hep iflas ettiğinden olsa gerek, Türkiye burjuvazisi de en pis mezarlıkta bile işleri yürütecek bir siyaset becerisi geliştirmiştir.

Çarşamba, 05 Nisan 2017 01:00
Aydemir Güler

16 Nisan için iyimserlik, hayır sonucunun çıkacağına inanmak mıdır? Ne kadar inanırsak o kadar iyimser mi oluruz?

Biriken veriler bu olasılığın bu terimle karşılanamayacak kadar güçlendiğini söylüyor. Ama öyle olmasa bile, topu topu iki seçenekten ibaret ve genel hatlarıyla başa baş giden bir oylamada hayır tahmininde bulunmak iyimserlik olmaz. Gerçeğin en az yarısından söz ediyoruz…

Cumartesi, 01 Nisan 2017 08:45
Aydemir Güler

Gerilimsiz siyasal kampanya olur mu? Olsa memlekete bir hayrı olur mu? Hayrı olmayabilir, ama “hayır”ı oluyor sanki…

Cumartesi, 08 Nisan 2017 08:30
Aydemir Güler

Evet, devletlerarası, uluslararası ilişkiler bir üstyapı kurumudur. Üstyapının, ekonominin merkezde durduğu bir yapı tarafından belirlendiği, başı buyruk hareket edemeyeceği görüşü Marksistleri ayırt eder. Değil mi ki, maddeci bir dünya görüşünden hareket ediyoruz…

Cumartesi, 15 Nisan 2017 01:15
Aydemir Güler

Anketleri bilmem ama, referandumdan öncesi Erdoğan için kayıptır, onu bilirim. Hem o kadar kayıptır ki 16’sından sonra oylama sonucu ne olursa olsun kimse Reis’in işgal ettiği pozisyona özenmemelidir. Kendisi açısından olabileceklerin en iyisi bile olsa tavsiye etmeyiz.

Cumartesi, 29 Nisan 2017 01:00
Aydemir Güler

Bu Tayyipçiler bizle kavga ederken kendilerine bayağı çeki düzen veriyorlarmış. Camide içki içip alem düzenleme ve bacılara saldırma türü fanteziler… bakmayın siz içeriğin saçmalığına, bunlar çalışılmış senaryolardı. Daha gerilere gidelim. Özelleştirmelerin yararları üstüne yazdıkları literatür, inanın İngiltere’yi, Amerika’yı aratmaz.

Çarşamba, 19 Nisan 2017 08:45
Aydemir Güler

Cumartesi günü Erdoğan’ın 15 Nisan’a yenik girdiğini yazmıştım. Devam edeyim, yenilgi sürüyor…

Oylamanın sonucu, durumun değerlendirilmesinde boyutlardan yalnızca bir tanesidir. Oylamanın resmi sonucuna göre kazanmış olsa da, toplam manzara Erdoğan’ın yenilgisine işaret ediyor.

Çarşamba, 12 Nisan 2017 09:15
Aydemir Güler

Birkaç yıl öncesine kadarki genel uygulama ve uygulamaya yön veren yaklaşıma kalsa şu anda evet oylarının hayır’lara “tur bindirmiş” olması gerekirdi.