52 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cumartesi, 25 Mart 2017 01:00
Erhan Nalçacı

Yaklaşan referandumda emekçi sınıfların “Hayır”ı olağanüstü önem kazanıyor ve diğer “Hayır”lardan farkı ortaya konulmak zorunda.

Türkiye, sermaye sınıfının egemenliği altında olduğu sürece, doğası gereği emperyalist ülkelerin çıkarları doğrultusunda şekilleniyor.

Cumartesi, 04 Mart 2017 08:00
Aydemir Güler

Yan yana getirelim bugüne kadar memleketin haline dair söylediklerimizi.

Bir: Türkiye bir şeriat ülkesine dönüştürülmek istendi. Ama olmadı. Dikkat edin; “deneniyor”, “sürüyor” demiyorum; bu iş olmadı. Çünkü memleketin yarısını değil, yarısından çok fazlasını yok etmeleri gerekiyor. Olmaz. Son zamanların tehdit argümanı iç savaşla da olmaz.

Cumartesi, 11 Mart 2017 21:30
Özgür Şen

Hayırlı olsun, pratikte Avrupa'ya gidemeyen bir kabineye sahibiz. Uçuş izni iptal edilenler, karayoluyla bir ülkeye giremeyenler, toplantı yapmalarına izin verilmeyenler, hepsi bir arada...

Cumartesi, 11 Mart 2017 08:45
Aydemir Güler

AKP’nin Suriye’ye nasıl ve neden balıklama atladığını hatırlayalım. O zamanki Amerikan rüyasına göre Arap Baharı’nın demokrasi sloganları ılımlı İslam’ın yeşil pankartlarına yazılacaktı. İhale açıldığını duyan Erdoğan keseyi olabildiğince açtı. Kendince bir mantığı vardı ama olmadı.

Pazartesi, 27 Mart 2017 12:15
Osman Çutsay

Mecbur kaldıkları için, yoksa başka hesaplar kurgulayacak bir beyin kapasitesine sahip değiller. Türkiye’nin İslamcılarından söz ediyoruz.

Cuma, 24 Mart 2017 01:00
Rıfat Okçabol

Toplumun çağ dışında kalmasını önlemek için, HAYIR demeliyiz.

Perşembe, 23 Mart 2017 00:45
Özgür Şen

Türkiye'nin gidişatında Erdoğan'ın rolü nedir? Hepimizin hayatını etkileyen bu süreçte Erdoğan ne kadar belirleyici? Bu ve benzer sorulara Türkiye'nin çok büyük bir çoğunluğunun cevabı oldukça net. Hatta Erdoğan'ın sevenleriyle karşıtlarını buluşturan sorular bunlar.

Salı, 14 Mart 2017 13:30
Aydemir Güler

Türkiye’de hukuken geçerli olduğu kesin bir sürü yasanın fiilen iptal edildiğini biliyoruz. Meğer yurt dışında seçim propagandası yapmak yasakmış!

Haliyle yasaklardan yana olacak değilim ve bana sorsanız “Yasaklar delinmek içindir” derim.

Pazartesi, 13 Mart 2017 01:00
Kemal Okuyan

Hariciye Nazırı Çavuşoğlu Hollanda Başbakanı’na “sen ne lalesisin” diye sormuş. Soru böyle sorulunca yanıtı da tek oluyor ve Türkiye’nin içine düştüğü durumu özetliyor: Ben seni kalitesizliğimle döverim.

Cuma, 10 Mart 2017 01:00
Rıfat Okçabol

16 Nisan halk oylamasında HAYIR demek için, sadece Cumhuriyetin kuruluş yıllarında yapılmak istenenlerle günümüzde olanları karşılaştırmak yetiyor.

Salı, 14 Mart 2017 00:45
Orhan Aydın

-‘Evet’ çıkarsa ekonomi düzelecek, terör bitecek, ülke istikrara kavuşacak diye konuşuyorlar.

-Yapmadıkları kalmadı, can havliyle her yere saldırıyorlar, ‘Hayır’ diyen vatandaşlara ‘terörist’, ‘vatan haini’ bile dediler ama yetmedi.

-Yetmez fazlasını beklemek gerek derken, önce Almanya sonra Hollanda ile kapıştılar. Olay neresinden bakarsan bak müsamereden beter.

Çarşamba, 29 Mart 2017 07:45
Kadir Sev

AKP, referandum için öyle sloganlar seçmiş ki, şu ikisi dışında hiç doğrusunun olmadığını söylesek abartı olmaz: “Hükümet kurulma sorunu olmayacak” , “Seçimde mutlaka tek başına iktidar”

Hükümet kurma sorunu olmaz elbette, çünkü kaldırılıyor. Yürütme yetkisi bir kişide toplandığı için de iktidar tekleşiyor.

Bunlar doğruları.

Cuma, 24 Mart 2017 09:00
Mehmet Kuzulugil

Beşiktaş’ta iskelenin karşısında bir çadır.

Yok; sokakta yaşayanların içine sığıştıkları brandalardan biri değil.

Sirk çadırından küçük, tatilci çadırından büyük, öyle küçük ölçekli iftar çadırı gibi bir şey.

Pazartesi, 20 Mart 2017 01:00
İlker Belek

CHP’nin “hayır” stratejisini “tek adam rejimi”ni engellemeye kilitlediği tam olarak netleşti.

Öte yandan, kendisini sosyalist olarak tanımlayan çevrelerin hemen tamamı da, kısmen farklı anlamlandırmalarla olsa bile, aynı angajman içindeler.

Bunlardan farklıyız.

***

Cumartesi, 18 Mart 2017 01:15
Erhan Nalçacı

Oyunun kuralları şöyle: Yarışmacıların karşısında beş altı aktör rol yapar ve her biri diğerinin ne kadar faşist olduğunu kanıtlamaya çalışır. Esas faşisti bulan oyuncu oyunu kazanır.

Son bir iki hafta içinde soluksuz bir şekilde bu oyunun yarışmacıları olduk ve esas faşisti bulmaya çalıştık.

Pages