5 sonuçtan 1 - 5 arası gösteriliyor
Cumartesi, 25 Kasım 2017 08:15
Aydemir Güler

Erdoğan ve arkadaşlarının muazzam bir basınç altında oldukları görülüyor. Ama öte yandan Ankara’nın Moskova ve Tahran’la ortak Suriye politikası ilan etmesini büyük açılım diye yorumlayanlar var. Nasıl büyük açılımsa, Rusya ve İran’ın müttefiki olan Şam, TSK’yı işgalci olarak mahkûm etmekten hiç de geri adım atmıyor.

Cumartesi, 11 Kasım 2017 01:00
Aydemir Güler

Ekim Devriminin yüzüncü yılı doldu. Başka yerlerin yanı sıra, Devrimin kendi mekânında, Rusya’da, Sen Petersburg ve Moskova’da da yapılan törenlerle… tamamlandı.

Herkes kendi bayramını kutlar!

Böyle bir atasözü var mı, bilmiyorum. Ben duymadım. Ama olsa iyi olurmuş…

Pazartesi, 06 Kasım 2017 01:00
Aydemir Güler

Ünlü hikâyedir, Büyük İskender Gordion düğümünü sonunda kılıcıyla keserek “çözmüş.” Bu pek de bir çözme işlemi değil, ama düğümün sonunu da getirmiş. Efsanevi öykünün sonrasına dalmayayım da, konumuza geleyim.

Türkiye’deki düğümü kesecek kılıç ise icat edilmedi. O düğümü dağıtacak kılıcı tutup kaldırabilecek insan henüz doğmadı. Tayyip Erdoğan’ın konuyla uzak yakın ilgisi yok!

Pazartesi, 20 Kasım 2017 08:15
Aydemir Güler

Bir müzisyen memleketin en büyük sorununun cehalet olduğunu söyleyince AKP medyası tarafından topa tutuldu. Yobaz takımının cehalet eleştirisini üstüne alınmasında bir tuhaflık yok. Bunda haber değeri de, tartışmayı hak eden bir yön de yok.

Doğrusu, bana Erol Evgin’in “çözüm programı” tartışmak için daha verimli geldi. Bakın ne demiş:

Cumartesi, 04 Kasım 2017 09:00
Aydemir Güler

Barzanistan referandumuna ulusların kendi kaderini tayin hakkı diye selam ve alkış gönderen solcular oldu. Şimdi bu devletimsi aşiretin içinde liderlik değişimi zorunlu hale gelince, bu kesimlerin ne dediğini izlemedim doğrusu. Muhtemelen Mesut başkanın sınıf karakterini, bu karakterden kararlı bir özgürlükçülük çıkmayacağını keşfedenler vardır.