7 sonuçtan 1 - 7 arası gösteriliyor
Çarşamba, 04 Ocak 2017 07:30
Aydemir Güler

AKP yorumuna bakarsanız Türkiye ile Rusya arasında kurulan ittifak Ortadoğu’yu biçimlendirmeye başladı bile. Tabii bu işte büyük pay sahibi de Erdoğan oluyor!

Çarşamba, 25 Ocak 2017 01:00
Aydemir Güler

Türkiye Komünist Partisi 2014’te iç sorunlara gömüldüğünde solda üzüntüsünü bildiren ne çok insan olmuştu! Kuşkusuz büyük kısmı samimi duygularını dile getiriyordu.

Cumartesi, 07 Ocak 2017 09:15
Aydemir Güler

“Şu şekilde yaşamak istiyordum da yaşayamıyorum… diyen var mı” diye sormuş Tayyip Erdoğan. 

Kime? Muhtarlara… Yok demişlerdir, Allaha şükür…

Muhtarlık ciddi müessesedir ve konumuz sık sık Saraya tutsak edilen bu insanlar değildir. İşin ilginç tarafı -dinleyicileri tam olarak bilemiyorum- istekleri ile yaşamı arasında kapanmaz bir açı oluşan kişi konuşmacının ta kendisidir.

Cumartesi, 28 Ocak 2017 01:00
Aydemir Güler

Şimdi sanılabilir ki, Anayasa referandumunda bir tane dümdüz, ikirciksiz, sade mi sade hayır oyu var, bir de rezervli, yetmezli, amalı fakatlı hayır…

İkincisi biz oluyoruz! Böyle sanılınca da lüzumsuz yere laf kalabalığı yapmış oluyoruzdur. “Git kardeşim, temiz temiz hayır de, ötesini kurcalama.”

Veya bas geç!

Çarşamba, 11 Ocak 2017 08:00
Aydemir Güler

Terör gibi bir tehdit karşısında da olmayacaksa ne zaman olabilir ki… Geçenlerde, bir süre CNN Türk tarafından solun ekranlarda vicdanı olmakla yetkilendirilen bir yorumcu, bu koşullarda emperyalizme, kapitalizme karşı mücadeleden bahsetmenin komik olduğunu twitlerken herhalde buradan yola çıkmıştı.

Cumartesi, 21 Ocak 2017 01:30
Aydemir Güler

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Pazartesi sonrası için taahhüt ettiği muhalefet kimseyi tatmin etti mi bilmiyorum. Ama AKP’nin başkanlık saldırısının Mecliste veya sandıkta durdurulabilmesini hakikaten isteyenlerin Kemal beyden biraz susmasını, bir şey yapmamasını istemeye hakları vardır sanıyorum.

Cumartesi, 14 Ocak 2017 01:00
Aydemir Güler

Söylemeye çalışacağım şeyi Berkin’in cenaze günü çok çarpıcı biçimde hissetmiştim. İstanbul yastaydı. “Bizim” insanlarımız dokunsan ağlayacak haldeydi. Liseliler sessizce okullarını terk ediyor, Şişli’nin yolunu tutuyorlardı kalabalık gruplar halinde. Herkes vicdanıyla baş başaydı, ama aynı anlama gelmek üzere hepimizin tek bir vicdanımız vardı. Dönüş yolunda hep bizdik.