24 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 23 Kasım 2017 01:00
Özgür Şen

Neredeyse tüm cephelerde sıkıştırılmış bir Erdoğan var karşımızda.

ABD ve genel olarak Batının baskısı malum zaten. Sarraf davasından, Türkiye'ye uygulanan gizli ve açık ekonomik yaptırımlara kadar pek çok başlıkta ABD, Almanya gibi ülkeler Tayyip Erdoğan'ın üzerine gidiyor.

Perşembe, 30 Kasım 2017 00:45
Özgür Şen

AKP ve Erdoğan kaybediyor. Ama AKP'yi ve Erdoğan'ı, onun muhalefeti olarak görülen Kılıçdaroğlu ve Akşener'i üreten, paranın hakimiyetine dayalı bu düzen, zenginlerin düzeni kaybetmiyor. Onlar kaybetmeyince, AKP ve Erdoğan'ın kaybetmesine rağmen, birilerinin iddia ettiğinin aksine, biz, Türkiye'nin geniş emekçi kesimleri olarak kazanamıyoruz.

Perşembe, 09 Kasım 2017 00:45
Özgür Şen

Yarın 10 Kasım. Her 10 Kasım’da olduğu gibi bolca Atatürk konuşulacak. Son dönemki açılımlarına paralel bir şekilde AKP’nin de lideriyle birlikte bu 10 Kasım’da geçmişe göre daha atak olacağı beklenebilir. Samimiyetsiz mi? Mutlaka öyle...

Perşembe, 02 Kasım 2017 00:30
Özgür Şen

AKP kendisine karşı kurulduğunu iddia ettiği büyük komplonun peşini bırakmıyor. AKP’lilere göre Batılı güçlerin Gülen Cemaatiyle el ele verip AKP’yi devirmek için yaptığı geçmiş planlar ortaya çıkarılırken, yenileri de engelleniyor.

Bu söylemle herkes aynı sepete konularak operasyonlar yapılıyor. Birtakım isimler tutuklanıyor, bazı pazarlıklar sonrasında serbest kalanlar oluyor.

Perşembe, 19 Ekim 2017 01:00
Özgür Şen

ABD'de hapiste bulunan Rıza Zarrab ve Halkbank eski yöneticisi Mehmet Atilla neden tutuklu? Bu davanın uzantısı olarak AKP'li eski bakan Zafer Çağlayan neden tutuklanmak isteniyor? Yine bankanın eski genel müdürü Süleyman Aslan başta olmak üzere diğer yöneticiler hakkındaki suçlamalar ne için?

Türkiye'de yaygın olarak bilindiği gibi yolsuzluk ve rüşvetten dolayı mı? Hayır...

Perşembe, 26 Ekim 2017 01:00
Özgür Şen

Bireysel düzlemde iyiliğin tanımını yapmak biraz daha zor olsa da, siyaset alanında iyiliğin bir yerlere çekiştirilebilir tarafı olamaz. Siyaseten iyiliği ve dolayısıyla kötülüğü tanımlamak mümkün.

Perşembe, 28 Eylül 2017 07:00
Özgür Şen

Barzani'nin yaptığı referandum Türkiye'nin toprak bütünlüğünü tehdit ediyormuş. Irak'ın sınırlarını değil Türkiye'ninkileri tartışıyormuşuz... Doğru.

Doğru da şimdi mi aklınıza geldi?

AKP, Türkiye'nin toprak bütünlüğünden endişe ediyormuş. Bu ülkeye en büyük tehdit AKP'nin bizzat kendisi, kim neden endişe ediyor...

Çarşamba, 13 Eylül 2017 01:00
Özgür Şen

Barzani liderliğindeki KDP, 25 Eylül'de Irak Kürdistanı'nda bağımsızlığın oylanacağı bir referandum yapmayı planlıyor. Sandıktan ne çıkacağının kesin olduğu bir oylama bu... Ama bunun dışında belki de her şey belirsiz.

Çarşamba, 06 Eylül 2017 01:00
Özgür Şen

Erdoğan ve arkadaşlarının Gülen cemaatine karşı operasyon üzerine operasyon yaptıkları günlerde AKP çevresini bir korku sarmıştı. Bu adımların toplumda genel bir tarikat ve cemaat düşmanlığını körüklemesinden endişe ediyorlar, ısrarla Gülenciliğin kötü yola sapmış bir tür cemaatçilik olduğunu söylüyorlardı.

Çarşamba, 20 Eylül 2017 01:00
Özgür Şen

AKP'deki çatlaklar bitmiyor. Erdoğan'ın partisinin attığı adımlar veya bir siyasi gelişme partide ve parti çevresinde bazı görüş ayrılıklarını tetikliyor. Üstelik bu ayrılıklar halının altına da süpürülemiyor, açığa çıkıyor. Açığa çıkmasıyla birlikte çatlak doğal olarak büyüme eğilimi gösteriyor.

Çarşamba, 23 Ağustos 2017 01:15
Özgür Şen

Bölgesinde söz sahibi, aktif bir dış politika yürüten, etkin bir Türkiye hedefiyle maceralara atılan ve sonra hedefler kadar büyük bir başarısızlığa uğrayan AKP aslında bu hedefe koşarken yalnız değildi. Erdoğan ve partisi Türkiye'yi bu hayal kırıklığına tek başına sürüklemedi.

Çarşamba, 02 Ağustos 2017 01:00
Özgür Şen

Meral Akşener kendisini Türk milliyetçisi ve ülkücü olarak tanımlıyor. Pek çok farklı partide siyaset yapmış olması ve hatta bugün “merkez sağ” bir parti kurmak için yola çıkmış olması bu tanımlama ile çelişmiyor. Tam tersine Akşener'in politik geçmişi Türk milliyetçiliğinin siyasi reflekslerinin nasıl biçimlendiğinin bir özeti adeta...

Çarşamba, 16 Ağustos 2017 01:00
Özgür Şen

Çok değil on yıl kadar önce liberaller Türkiye'de orduyla ilgili tartışmalara, dünyanın hangi ülkesinde ordunun komuta kademesine yapılan atamalar bu kadar gündem oluyor, komutanlar bu denli tanınıyor diye sorarak girerlerdi. AKP'nin orduya dönük yaptığı operasyonları benzer söylemlerle destekleyen liberaller her zaman olduğu gibi yine yanıldı.

Cuma, 11 Ağustos 2017 08:30
Özgür Şen

10 Ağustos tarihinde kendisini medya profesyonellerine yönelik bağımsız bir dijital platform olarak tanımlayan journos'ta Efe Kerem Sözeri imzasıyla Türkiye'de gazeteciliğin durumuna dair bir görüş yazısı yayınlandı.

Çarşamba, 26 Temmuz 2017 01:00
Özgür Şen

Batılı merkezlerin Erdoğan'dan hoşlanmadıkları artık herkesin bildiği bir gerçek. Keza uluslararası sermayenin de AKP liderine güvenmediği ortada. Bu algının Batılı kamuoyuna mal olması ise bunlarla bağlantılı ama mutlaka üzerinde durulması gereken bir olgu...

Pages