28 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 01 Aralık 2017 00:30
Kemal Okuyan

Bir süre öncesine kadar Sarraf konusunda hükümet gibi yandaş medya da göğsünü siper ediyor, hızını alamayanlar onun yurtsever bir işadamı olduğunu dile getiriyorlardı. Hem herkese nasip olmaz, Rıza efendi pis Amerikalıların yaptırımlarını boşa düşürerek İran ile Türkiye arasındaki ticari ilişkilere yardımcı oluyor, iki ülkenin birden “yiğit evladı” haline geliyordu.

Çarşamba, 29 Kasım 2017 10:45
Kemal Okuyan

Erdoğan, parayı elinde tutanların kendileri için daha uygun bir Türkiye yaratmak için önünü açtıkları bir isimdi; hatta evet Erdoğan bir projeydi.

Çarşamba, 22 Kasım 2017 11:00
Kemal Okuyan

“İki gün sürmedi NATO karşıtlığınız” diye isyan ediyordu Nihat Genç dün Odatv’deki yazısında. ABD ve NATO’ya dayılandıktan sonra “tuzağa düşürülüyoruz, batıdan kopup Avrasya’ya sürükleniyoruz” demeye başlayan milliyetçileri kastediyordu.

“Milliyetçilik nedir” sorusunu defalarca yanıtladık ama buraya bir kez daha koyalım ki yazacaklarımız daha anlaşılır olsun:

Cuma, 27 Ekim 2017 19:45
Kemal Okuyan

Meral Akşener’in partisinin adı İYİ Parti oldu. AK Parti kısaltmasından sonra böyle bir şeyin geleceği belliydi çünkü daha ötesinin bir hükmü bulunmuyor. Partilerin programı yok, ideolojisi yok, bir toplum projesi yok, sadece adları var.

Salı, 10 Ekim 2017 12:00
Kemal Okuyan

Türkiye’nin bir dış politikası yok. Bunu ısrarla söylüyoruz. Dış politika yok, Erdoğan’ın kişisel kurtuluş manevraları var.

Örnek mi?

Çarşamba, 18 Ekim 2017 10:45
Kemal Okuyan

Haritalar yayınlanıyor, yorumlar havada uçuşuyor, göbek atanlar bir yana, ağlayanlar bir yana… Dünün dostları bugün düşman olmuş, göz gözü görmüyor, daha üç ay önce manşetten bir devlete ağza alınmayacak hakaretler yağdıranlar şimdi aynı devleti çiçeklere boğuyor…

Salı, 31 Ekim 2017 01:00
Kemal Okuyan

Uzun adam antiemperyalist oldu, yavaş yavaş Cumhuriyetçi oldu, şimdi de Atatürkçü oluyormuş… Herkesin Cumhurbaşkanı diyeceklermiş ona… Yeni strateji buymuş.

CHP içinden bu stratejiye destek verecekler çıkacakmış. Erdoğan 15 Temmuz darbe girişiminden sonra değişiyormuş. Ah, bir de laikliğin değerini kavrasaymış! Ama az bekleyin, iki vakte kadar o da olacakmış.

Pazartesi, 18 Eylül 2017 11:30
Kemal Okuyan

Türkiye Komünist Partisi Genel Sekreteri Kemal Okuyan, 25 Eylül'de Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi'nin yapacağı bağımsızlık referandumuna ilişkin soL'un sorularını yanıtladı.

Salı, 05 Eylül 2017 00:45
Kemal Okuyan

Zamanında Demokratik Almanya Cumhuriyeti’ne Doğu Almanya demeyi pek severlerdi, şimdi Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti’ni Kuzey Kore diye adlandırmaya bayılıyorlar. Biraz uzun, zorlukları var ama biz yine de soğuk savaş terminolojisinden mümkün mertebe uzak duralım.

Güneydeki Kore Cumhuriyeti, kuzeydeki Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti…

Cuma, 15 Eylül 2017 11:30
Kemal Okuyan

TKP Genel Sekreteri Kemal Okuyan, hem ülke gündemine hem de TKP'ye ilişkin merak edilen soruları yanıtladı.

Perşembe, 14 Eylül 2017 09:30
Kemal Okuyan

Erdoğan’a “gitme” diyen var. "Seni orada tutuklarlar”dan “korumaları da olmayacak, belli ki suikast planlanıyor”a varıncaya kadar bir dizi iddia. 

Salı, 26 Eylül 2017 13:45
Kemal Okuyan

Milliyetçilik nedir?

Salı, 22 Ağustos 2017 00:45
Kemal Okuyan

Erdoğan Almanya’ya günde beş vakit çakıyor. Bravo ona.

Erdoğan ABD’ye “eyyyy" diye sesleniyor, “ne biçim müttefiksin sen.” Seslenir, racon bile keser.

Çarşamba, 09 Ağustos 2017 12:00
Kemal Okuyan

Takvim yazarı İsmail Çağlar, soL'un ABD'nin Venezuela'da ve diğer Latin Amerika ülkelerindeki faaliyetlerini, darbe girişimlerini konu alan interaktif haberini okumuş sonra da "ama bunlar Türkiye'de de oluyor" gerekçesiyle soL'u ülke gerçekliğini görmezden gelmekle eleştiren bir yazı yazmış.

Salı, 08 Ağustos 2017 01:00
Kemal Okuyan

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman Konyaspor-Beşiktaş maçında yaşanan olaylarla ve Mustafa Kemal’li pankartın stada sokulmamasıyla ilgili olarak şunları söylemiş: “Pankartın içeri sokulup sokulmaması bizim insiyatifimizde değil. Bu sorunun muhatabı ben değilim. Benim fikrim ise şu: Spor yapıyoruz, siyasi şeyler bizim işimiz değil.

Pages