82 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazar, 18 Aralık 2016 09:11
Venezuela, "finans mafyalarının" elindeki 4 milyar bolivara el koyduğunu açıkladı.

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, "finans mafyalarının" elindeki 4 milyar bolivara (400 milyon dolar) el koyduklarını duyurdu.

teleSUR'un haberine göre Maduro, söz konusu kişilerin 100 bolivarlık banknotları toplayarak, Venezuela'ya karşı "ekonomik savaş yürüttüklerini" belirtti.

Pazartesi, 26 Aralık 2016 19:35
Venezuela, Kolombiya'nın NATO'ya girmek istemesine Bağlantısızlar Hareketi'nin ilkelerine aykırı olması gerekçesiyle karşı çıktı.

Venezuela, Kolombiya Devlet Başkanı Juan Manuel Santos'un NATO'ya girmek istediğini duyurmasının ardından "derin endişelerini" dile getirdi.

Perşembe, 15 Aralık 2016 21:36
"Fidel ve Chavez, hedefleri belirleyerek gidilmesi gereken yolu bize gösterdiler. Bizim Amerika’nın savunulması için onların geleneğini güçlendirerek yenilmez kılmak görevi omuzlarımızdadır."

soL'un notu: 14 Aralık 2016 tarihinde Granma'da yayımlanan, Küba Devlet Başkanı Raul Castro Ruz tarafından ALBA-TCP Antlaşmasının 12. yıldönümü ve Fidel Castro ile Hugo Chavez’in ilk biraraya gelişinin 22. yıldönümü şerefine yapılan toplantıdaki konuşmasını okurlarımızla paylaşıyoruz.

Çarşamba, 21 Aralık 2016 15:53
Kolomibya'da Aerosucre'ye ait bir kargo uçağının düşmesi sonucu 5 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi yaralandı.

Kolombiya'nın Puerto Carreño bölgesinde Aerosucre'ye ait Boeing 727 tipi bir kargo uçağının düşmesi sonucu 5 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi yaralandı.

TeleSur'un Kolombiya yerel basınına dayandırdığı habere göre uçak, Venezuela sınırı yakınındaki Alman Olano havaalanından ayrıldıktan kısa bir süre sonra düştü.

Perşembe, 22 Aralık 2016 13:43
BM Genel Kurulu üye ülkeleri, Küba Devrimi'nin tarihi lideri Fidel Castro'ya saygılarını sundular.

BM Genel Kurulu üye ülkeleri Salı günü düzenlenen özel bir oturumda, 25 Kasım'da vefat eden Küba Devrimi'nin tarihi lideri Fidel Castro'ya saygılarını sundular.

Anma, özel bir oturum sırasında farklı kıtalardan bir grup ülke tarafından önerildi ve Küba'nın BM Daimi Temsilciliği tarafından tarafından organize edildi.

Cumartesi, 10 Aralık 2016 14:35
Venezuela'da yetkililer yeni yıl yaklaşırken stokçuluk yaparak fiyatları yükselten iki oyuncak şirketinin yöneticilerini gözaltına aldı, 4 milyona yakın oyuncağa el koydu.

Venezuela'da yetkililer yeni yıl yaklaşırken stokçuluk yaparak fiyatları yükselten iki oyuncak şirketinin yöneticilerini gözaltına aldı, 4 milyona yakın oyuncağa el koydu. Yetkililer oyuncakların yoksullara dağıtılacağını duyurdu.

Cumartesi, 24 Aralık 2016 13:44
BM Güvenlik Konseyi'nin İsrail'in Batı Şeria'da yeni yerleşim birimleri inşaasına derhal son verilmesini talep eden kararının ardından İsral, karara uymayacağını duyurdu.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, BM Güvenlik Konseyi'nin İsrail'in işgal ettiği Batı Şeria'da yerleşim birimleri inşasını durdurması yönünde aldığı kararını kararını "İsrail karşıtı" ve "utanç verici" olarak yorumlayarak geri çevirdi.

Cumartesi, 26 Kasım 2016 11:59
Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Küba Devrimi lideri Fidel Castro'nun ardından taziye mesajı yayınladı.

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Küba Devrimi lideri Fidel Castro'nun ardından taziye mesajı yayınladı.

Mesajında Maduro "Granma yatının Meksika'dan kalkışının 60.yılında Fidel, yaşam için mücadele eden ölümsüzlerin arasına katıldı. Zafere kadar daima" dedi.

Çarşamba, 30 Kasım 2016 08:45
Küba Devrimi'nin lideri Fidel Castro Ruz için Havana Devrim Meydanı'nda bir milyonun üzerinde kişinin katıldığı dev bir uğurlama mitingi düzenlendi.

Geçtiğimiz hafta 90 yaşında yaşama veda eden Fidel Castro Ruz için Havana Devrim Meydanı’nda düzenlenen miting birkaç saat önce sona erdi. Bir milyonun üzerinde kişinin katıldığı etkinlikte Raul Castro’nun yanı sıra Venezuela Devlet Başkanı Maduro, Bolivya Devlet Başkanı Morales, Nikaragua Devlet Başkanı Ortega da birer konuşma yaptılar.

Perşembe, 17 Kasım 2016 01:38
Dünyanın en büyük 4'üncü petrol sahası ABD'de keşfedildi.

ABD İçişleri Bakanlığına bağlı Jeolojik Araştırma (U.S. Geological Survey) biriminden yapılan açıklamada, ülkenin Teksas eyaletinin batısındaki Permian Havzası'nda bulunan Wolfcamp adlı sahada yaklaşık 20 milyar varil ham petrololduğunun tahmin edildiği belirtildi.

Cumartesi, 26 Kasım 2016 10:58
Son yıllarda artan kadına dönük şiddet vakalarıyla sarsılan Latin Amerikalı kadınlar, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü'nde sokaktaydı.

Latin Amerikalı kadınlar, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü'nde sokaktaydı.

En kitlesel gösterilerden biri, Arjantin'in başkenti Buenos Aires'te onbinlerce kadının katılımıyla gerçekleşti.

Şili, Uruguay, Kolombiya, Venezuela ve Guatemala'da da sokağa çıkan kadınlar, Peru'da bugün büyük bir eylem düzenlemeye hazırlanıyor.

Perşembe, 10 Kasım 2016 09:39
Yunanistan Komünist Partisi (YKP) Avrupa Parlementosu çağrısıyla “AB’de ve Kapitalist Dünyanın Geri Kalanında Kadınların Eşitsizliği” konulu seminer 10-11 Kasım 2016’da Atina’da gerçekleşecek.

Yunanistan Komünist Partisi (YKP), “AB’de ve Kapitalist Dünyanın Geri Kalanında Kadınların Eşitsizliği” konulu bir seminer düzenleyecek.

Salı, 29 Kasım 2016 18:00
Küba, ülkesinde bulunan 857 ilacın 578’ini tamamen kendisi üretmekle kalmıyor, enternasyonalist dayanışma çerçevesinde bu ilaçlara gereksinim duyan geri bıraktırılmış ülkelere çok uygun koşullarda ihraç ediyor. Küba, biyoteknolojideki bu başarısını, Fidel Castro'nun en zor durumlarda bile biyoteknolojide kısıntıya gidilmesini istememesine borçlu.

Kimberly Carr, 1999 Nisan’ında Nature dergisinde Küba’nın biyoteknoloji öyküsüne şu tümceyle başlıyordu: “1980’de dünya interferonun kanser için potansiyel bir ajan olduğu hakkında konuşurken, Fidel Küba’nın da interferona sahip olması gerektiğine karar verdi”.

Cuma, 28 Ekim 2016 15:44
Venezuela Devlet Başkanı, muhalefetin ekonomik sabotajına karşılık olarak yeni devletleştirmelere gideceklerini açıkladı.

Venezuela'daki ABD destekli sağcı muhalefet, politik ve ekonomik araçlarla Devlet Başkanı Nicolas Maduro'ya saldırırken, Maduro'dan cevap geldi.

Maduro, siyasi muhalifleri tarafından yürütülen "ekonomik savaşa" ve sabotajlara karşılık devletleştirmelere gidebileceklerinin sinyalini verdi.

Pazartesi, 10 Ekim 2016 13:15
Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, 23. Dünya Enerji Kongresi için İstanbul'a geldi.

İstanbul'da düzenlenen 23. Dünya Enerji Kongresi için gelen bir isim de Venezuela Devlet Başkanı oldu.

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro Küba'ya ait bir uçakla İstanbul'a geldi. 

Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi'nde Maduro'yu İstanbul Valisi Vasip Şahin karşıladı. Maduro buradan kalacağı otele hareket etti.

Pages