455 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazar, 17 Temmuz 2016 10:15
Kemal Okuyan

Kemal Okuyan 15 Temmuz Darbe Girişimi hakkında sorularımızı yanıtladı.

Cumartesi, 31 Aralık 2016 15:36
Almanya Şansölyesi Angela Merkel, Almanya'nın önündeki en büyük sınavın "İslamcı terörizm" olduğunu öne sürdü.

Almanya Şansölyesi Angela Merkel, Almanya'nın önündeki en büyük sınavın "İslamcı terörizm" olduğunu belirterek, "güvenliği artıracak" yasal getireceğini açıkladı.

Reuters'in haberine göre 2017'de tekrar aday olacak olan Merkel, 2016'nın "dünya tersine dönmüş" izlenimi veren bir yıl olduğunu söyleyerek, Almanya'yı "popülizmi reddetmeye" çağırdı.

Perşembe, 08 Aralık 2016 01:15
Özgür Şen

Türkiye Cumhuriyeti'nin bir bakanı ve cumhurbaşkanının damadı olan Berat Albayrak'ın posta kutusundan ortaya dökülenler AKP Türkiyesi'nin bir özeti niteliğinde... Bu dev arşivin henüz hepsi haberci gözüyle taranmış değil ve şu ana kadar açığa çıkandan daha fazlası da ortaya çıkabilir. Ama elimizdeki veriler, gelecekte ortaya çıkması muhtemel haberlere dair ipuçları olarak da görülebilir.

Salı, 13 Aralık 2016 21:28
Donald Trump'ın Enerji Bakanlığı adayı Rick Perry'ye göre; "Türkiye İslamcı teröristlerce yönetiliyor."

ABD'de 8 Kasım'daki seçimlerde devlet başkan seçilen Cumhuriyetçilerin adayı Donald Trump'ın Enerji Bakanlığı adayı Rick Perry'nin, 2012'de Türkiye için sarfettiği sözler ortaya çıktı.

Dönemin Teksas Valisi Perry, Fox News'te yayınlanan görüntülerinde; "Türkiye İslamcı teröristlerce yönetiliyor, NATO'ya uygun değil" diyor.

Salı, 13 Aralık 2016 17:51
İstanbul Bağcılar'daki Selahattin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesinde bir sınıfta öğrencilere siyasal islamcı, radikal dinci grup ve örgütlerin sloganlarını attırıp işaretlerini yaptırdılar.

İstanbul Bağcılar'daki Selahattin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesinde bir sınıfta öğrencilere siyasal islamcı, radikal dinci grup ve örgütlerin sloganlarını attırıp işaretlerini yaptırdılar. 

Selahattin Eyyubi Anadolu Lisesinde bir sınıfta çekilen görüntüleri, CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan Twitter hesabında paylaştı.

Salı, 20 Aralık 2016 08:31
ABD'nin yeni Başkanı Trump, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi'ne yönelik suikast sonrası "Karlov'un ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileklerimizi sunuyoruz" derken açıklamada “Radikal İslamcı bir terörist tarafından katledilen Rus Büyükelçi Karlov" ifadeleri dikkat çekti.

ABD'nin 45. Başkanı seçilen Donald Trump, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un öldürülmesine ilişkin taziye mesajı yayımladı.

Perşembe, 15 Aralık 2016 15:04
Sputnik tarafından yapılan haberde, İstanbul'da Rusya Başkonsolosluğu önünde yapılan eylemlerin arkasında Hizb'ut Tahrir ve başka İslamcı örgütlerin olduğu söyleniyor.

Sputnik tarafından yapılan haberde, İstanbul'da Rusya Başkonsolosluğu önünde yapılan Halep eylemlerinin arkasında Hizb'ut Tahrir ve başka İslamcı örgütlerin olduğu söyleniyor.

Çarşamba, 14 Aralık 2016 10:15
Türkiye'de ve dünyada islamcı yapılanma, hareket ve örgütlerin tarihi gelişimi üzerine çok sayıda kitap yazmış olan Faik Bulut, ülkemizdeki tarikat ve cemaat yapılanmasına ilişkin sorularımızı yanıtladı. Gülen Cemaati'ne yönelik gerçek bir tasfiyeden söz edilmesinin mümkün olmadığını vurgulayan Bulut, Kürt bölgesindeki tarikat yapılanmalarıyla ilgili değerlendirmelerini paylaştı.

“Tarikatler Cemaatler Dağıtılsın” başlıklı söyleşi dizimizde bugünkü konuğumuz yazar Faik Bulut oldu. 

Bulut'la cemaat ve tarikat yapılanmalarının tüm yönlerini konuştuk.

Türkiye'deki tarikat-cemaat yapılanmasının tarihi; siyaset ve sermaye ilişkilerine dair genel değerlendirmelerinizi alabilir miyiz?

Çarşamba, 28 Aralık 2016 18:54
Çin'in Şincan bölgesinde hükümet binasına saldırı gerçekleştirildi. Saldırıda 5 kişi öldü.

Çin'in Şincan bölgesinde hükümet binasına saldırı gerçekleştirildi. Patlayıcı madde kullanılarak yapılan saldırıda, yaşanan patlama sonucu 1 kişi yaşamını yitirirken, 4 saldırgan öldürüldü.

Şincan'da faaliyet gösteren cihatçı örgütler olduğu biliniyor. Saldırının arkasında İslamcı grupların olduğu düşünülüyor.

Pazartesi, 19 Aralık 2016 14:11
La Renaissance Turque adlı Fransızca yayın yapan AKP yanlısı sayfadan ‘terörist temizliği’ çağrısı yapıldı.

Facebook’ta Fransızca olarak yayın yapan AKP destekçisi ‘Türk yeniden dirilişi’ (La Renaissance Turque) adlı sayfa, takipçilerini Fransa’daki PKK sempatizanlarını siber ihbarla bildirmeye çağırırken, ihbar edilen kişilerin Türk vatandaşlığından çıkarılacağını iddia ediyor.  

Çarşamba, 28 Aralık 2016 18:06
Sudanlı milletvekilleri, başbakanlık makamını geri getirme kararı aldı.

Sudan meclisi, İslamcı destekli 1989 darbesinde kaldırılan başbakanlığı geri getirme kararı aldı.

Ömer El-Beşir'in iktidara gelmesiyle kaldırılan başbakanlığın geri getirilmesiyle, muhalefetle Beşir hükümeti arasında diyalog sağlanabileceği öne sürülüyor.

Beşir hükümeti, "ulusal diyalog" sürecini de içeren bir dizi reform yapmayı kabul etmişti. 

Cumartesi, 24 Aralık 2016 15:55
Nijerya tarafından yapılan açıklamada, Boko Haram'ın kilit kampının ele geçirildiği duyuruldu.

Nijerya Devlet Başkanı Muhammadu Buhari, Boko Haram'ın kilit kampının ele geçirildiğini açıkladı.

Reuters'in haberine göre Sambisa ormanındaki kampın kurtarıldığını duyuran Buhari, Boko Haram üyesi cihatçıların "kaçacak yeri kalmadığını" öne sürdü.

Pazar, 18 Aralık 2016 12:46
Fransa'da 90 bin kişinin katılım sağladığı bir ankete göre yüzde 58, Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad'ın kalması taraftarı.

Fransa, Suriye krizinin başlamasından bu yana Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın devrilmesi yönünde dünyaca başlatılan kampanyaya en sıkı destek veren ülkeler arasında yer alıyor.

Ancak Fransız gazetesi Le Figaro'nun yaptığı bir anket neticesinde ankete katılım gösteren 90 bin kişinin yüzde 58'inin Esad'ın kalması yönünde seçim yaptığı belirtildi.

Pazar, 11 Aralık 2016 11:33
Somali'de 16 kişinin hayatını kaybettiği saldırıyı El Kaide bağlantılı Eş-Şebab üstlendi.

Somali'nin başkenti Mogadişu'da gerçekleştirilen bombalı saldırıda 16 kişi hayatını kaybetti.

48 kişinin yaralandığı, bombalı araçla yapılan saldırıyı El Kaide bağlantılı Eş-Şebab'ın üstlendiği duyuruldu.

Telegram hesabı üzerinden saldırıyı üstlenen örgüt, saldırının hedefinin bölgedeki bir askeri üs olduğunu açıklayarak, ölü sayısının "30'a yakın" olduğunu öne sürdü.

Cumartesi, 24 Aralık 2016 08:43
ABD'nin seçilmiş başkanı Donald Trump'ın iki kabine biriminden, şiddet yanlısı aşırıcı gruplara karşı programlarda çalışan devlet görevlilerinin isimlerini istediği belirtildi.

ABD'nin seçilmiş başkanı Donald Trump'ın iki kabine biriminden, şiddet yanlısı aşırıcı gruplara karşı programlarda çalışan devlet görevlilerinin isimlerini istediği belirtildi.

Pages