432 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 26 Aralık 2016 15:28
Cemaatçilerden Emre Uslu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu Karlov'un katilinin ev arkadaşıyla ilişkili olmakla suçladı.

Cemaat'in firari polis yazarı Emre Uslu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve bazı AKP'lileri, Rus büyükelçi Karlov'un katilinin ev arkadaşıyla ilişkili olmakla suçladı.

Odatv'nin haberine göre, Karlov'u vuran katil Mevlüt Mert Altıntaş'ın ev arkadaşı Avukat Serkan Ö., olaydan sonra gözaltına alınmış, ortağı olduğu PGS hukuk bürosu da mühürlenmişti.

Cuma, 02 Aralık 2016 15:28
Afyonkarahisar'da bir taksi şoförü, kardeşinin cinayet zanlısı olarak yargılandığı mahkemenin duruşma salonuna girerek hakimin cübbesini giyip makama oturarak önünde de dava dosyaları varken fotoğraf çekip sosyal medyada yayınladı.

Afyonkarahisar'da bir taksi şoförü, kardeşinin cinayet zanlısı olarak yargılandığı mahkemenin duruşma salonuna girerek hakimin cübbesini giyip makama oturarak önünde de dava dosyaları varken fotoğraf çekip sosyal medyada yayınladı.

Çarşamba, 28 Aralık 2016 10:05
Karlov suikastında çekilen bir fotoğrafta, yüz ifadesiyle sosyal medyada gündem olan "sağdaki adam" o an yaşadıklarını anlattı.

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’a düzenlenen suikast sırasında çekilen bir fotoğraf sosyal medyada çok konuşulmuştu. Fotoğrafın sağ tarafında yer alan şahsın yüz ifadesi dikkat çekmişti. 

Salı, 13 Aralık 2016 21:50
İstanbul'da, ilköğretim öğrencilerine idam ipi vererek fotoğraf çektiren öğretmen açığa alındı.

İstanbul Başakşehir Osmangazi İlköğretim Okulu'nda sınıf öğrencilerine idam ipi vererek fotoğraf çektiren Aydın Erekmen adlı öğretmen açığa alındı.

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen hakkında ayrıca soruşturma başlattı.

Cuma, 16 Aralık 2016 10:10
Sırma Su, Twitter üzerinden Halep’e su yardımı yaptığını yazarak, yaptığı sözde yardımın fotoğrafını paylaştı. Sırma Su firmasının "Halep'e yardım" diye paylaştığı fotoğraf montaj çıktı.

Sırma Su’nun "Halep'e yardım" diye paylaştığı fotoğraf montaj çıktı.

Cumhuriyet'te yer alan habere göre; fotoğrafın montaj olduğunun anlaşılması üzerine sosyal medyada firmaya büyük tepkiler geldi.

Bunun üzerine bir açıklama yapmak zorunda kalan firma, "güvenlik kaygıları nedeniyle temsili fotoğraf kullandık" dedi.

Cuma, 02 Aralık 2016 17:15
AKP Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyen animatörlerin elindeki papağanın hışmına uğradı. Animatörlerin Davutoğlu'nun omzuna koymaya çalıştığı papağan, eski başbakanı ensesinden yakaladı.

Bursa'da bir açılış törenine katılan eski Başbakan ve AKP Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, Cuma Namazı'nın ardından tarihi bölgede geziye çıktı.

Bu sırada yanına gelen ve omuzlarında papağanlar bulunan 3 animatör de fotoğraf çektirmek istedi.

Salı, 13 Aralık 2016 15:37
İlkokul öğrencilerinin eline idam urganı vererek fotoğraf çektiren ve bu kareyi sosyal medyada paylaşan öğretmene tepki yağarken, okul yönetimi "İdam ipi değil izci düğümü" diyerek öğretmeni savundu.

İstanbul Başakşehir'de bulunan TOKİ Osmangazi İlkokulunda sınıf öğretmenliği yapan Aydın Erekmen, sosyal medya hesabından öğrencilerin eline verdiği idam ipi verdiği fotoğrafları paylaştı. Tepki çeken paylaşımları savunan okul yönetimi, "İzcilik faaliyeti kapsamında izci düğümü çalışması" olarak yorumladı.

Pazartesi, 19 Aralık 2016 09:04
Geçtiğimiz yıl Ağustos ayında kaybettiğimiz ressam, yazar ve fotoğrafçı Fikret Otyam, arkasında geniş bir resim, kitap ve fotoğraf arşivi bıraktı. Türkiye’nin toplumsal, kültürel ve sanatsal birikimine eşsiz ve yeri doldurulamaz katkılarda bulunan Otyam’ın ardından,  90. Yaş gününde, O’nu anmak üzere düzenlenen sergiye 45 sanatçı fotoğraflarıyla katılıyor.

Fikret Otyam, 90. yaş gününde bir sergiyle anılıyor. “Bitmeyen Bir Yolculuk: Gide Gide Fikret Otyam’ın Ardından” başlığını taşıyan sergi kızları Elvan Baransel, İrep Otyam Bilgiç ve Döne Otyam’ın girişimleriyle, Beşiktaş Belediyesi’nin desteği ve sanatçı dostlarının işbirliğiyle hazırlandı.

Pazar, 18 Aralık 2016 08:45
Whatsapp isimli mesajlaşma uygulamasına, henüz ulaşmayan mesajları ve fotoğrafları geri alma özelliği geliyor.

Whatsapp isimli mesajlaşma programı, iki yeni özellik getirmeyi planlıyor.

techdroider tarafından yapılan habere göre, yeni özelliklerle birlikte gönderilen, fakat henüz karşı tarafa ulaşmayan mesajlar geri alınabilecek ya da değiştirilebilecek.

Cuma, 02 Aralık 2016 16:42
Erdoğan "duble yollar yaptık" diye övünürken Adana'da katledilen çocukların cenaze araçları yola kaldı.

Adana'da 12 çocuğun hayatını kaybettiği tarikat yurdu katliamında cenazeleri taşıyan araçlar yolda kaldı!

Cenazeleri taşıyan araçların yolu çıkamadığı ve çocukları katledilen ailelerin araçları ittirmek zorunda kaldığı görüldü.

İnsanı hem üzen hem öfkelendiren bu fotoğraf akıllara Erdoğan'ın "duble yollar yaptık" diye övündüğü konuşmaları getirdi.

Çarşamba, 21 Aralık 2016 17:10
CNN Türk, bir haberinde Doğu Halep'e PKK'nin yerleştirildiğini iddiasını dile getirdi. Oysa haberde kullanan fotoğraflar eski.

Türk medyası, Halep'teki yalan kampanyasına bu sefer "PKK kartı" ile dahil oldu.

CNN Türk, "Türkçe Konuşan Ülkeler Uluslararası Gazeteciler Dernek Başkanı" sıfatıyla konuşan Güngör Yavuzaslan isimli bir şahsın açıklamalarına yer verdi.

Çarşamba, 28 Aralık 2016 11:09
Rize’de kaldırılan Atatürk Anıtı'nın bulunduğu platformun üzerine çıkarak poz verip “aha yeni atanız” ifadeleriyle sosyal medyada paylaşımda bulunan M.K. çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldı.

Rize’de kaldırılan Atatürk Anıtı'nın bulunduğu platformun üzerine çıkan M.K., heykele benzer bir duruş gösterip fotoğraf çektirip, bu fotoğrafı sosyal medyada “aha yeni atanız” şeklinde paylaşmıştı.

Pazar, 18 Aralık 2016 01:48
Tekirdağ'da internet üzerinden çocuklara cinsel istismar uygulayan şahıs tutuklandı.

Tekirdağ'da sosyal medya üzerinden çocuklarla iletişime geçip onları korkutarak cinsel istismarda bulunduğu öne sürülen 33 yaşındaki şahıs tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Sosyal medya üzerinden 2 kız çocuğuyla iletişim kuran şahsın çocuklara baskı kurarak ve korkutarak onlardan cinsel içerikli fotoğraf ve görüntü istediği belirtildi. 

Cumartesi, 10 Aralık 2016 23:25
Twitter'da AKP'li troller, patlamayı "başkanlık"a bağlamayı başardı.

İstanbul Beşiktaş Vodefone Arena yakınlarındaki patlamaların ardından, AKP'li troller kan üzerinden "başkanlık" siyasetine başladılar.

"Reisçi" Cemil Barlas, patlamanın hemen "başkanlık karşıtlarının" işi olduğunu söyleyerek "taraf olmaya" çağırdı.

Perşembe, 15 Aralık 2016 14:49
Eşinden ayrıldıktan sonra 10 yılda 25 ülkeye gitti. O ülkelerde çektirdiği fotoğrafların bulunduğu makineyi kaybedince hayatı değişti. Yaşadıklarını anlatan Ayşe Kurucu, "Eşimden ayrıldıktan sonra tam bir 'özgür kız' oldum. Ben gezmeyi incelemeyi çok severim. Gittiğim yerlerde gördüklerim karşısında çok heyecanlanıyorum" dedi.

İzmir'de eşinden ayrıldıktan sonra dünyayı gezen bir seyyaha dönen 60 yaşındaki Ayşe Kurucu, kendi deyimiyle "özgür kız" oldu.

Eşinden ayrıldıktan sonra 10 yılda 25 ülkeye gitti. O ülkelerde çektirdiği fotoğrafların bulunduğu makineyi kaybedince hayatı değişti. Sosyal medyada fenomen haline gelen "Ayşe Kurucu", yaşadıklarını anlattı:

Pages