249 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 14 Aralık 2016 15:04
Gerici dernek, vakıf ve oluşumların aylardır "cihatçı-şeriatçı çetelere destek" etkinliği düzenlediği Anadolu Üniversitesinde, bu durumdan rahatsız olan laik, ilerici, sosyalist, komünist öğrencilere basın açıklaması izni verilmedi.

Eskişehir Anadolu Üniversitesinde bazı gerici ve AKP yandaşı dernek, vakıf ve oluşumların sürdürdüğü "cihatçı çetelere destek" faaliyetine karşı seslerini duyurmak isteyen öğrencilere Rektörlük izin vermedi.

Yerleşke içinde özel güvenlik birimleri, yerleşke dışında polis izin vermediği için basın açıklaması yapılamadı. 

OKULDA ÖGB, DIŞARDA POLİS ENGELLEDİ

Perşembe, 08 Aralık 2016 13:40
Geçen hafta Fidel Castro anmasına izin verilmeyen Anadolu Üniversitesi yerleşkesinde bugün cihatçı destekçisi ve gerici İHH adlı vakıf, "Halep'e yardım" adı altında stant kurdu. Okulda şeriat ve cihatçı çete propagandasına tepki gösteren öğrenciler, "Bu kampanya, okul yönetimi ile gerici dernek ve vakıflar arasındaki ilişkiyi bir kez daha göz önüne serdi" dedi.

Eskişehir'de Anadolu Üniversitesi yerleşkesinde cihatçı çete destekçisi ve gerici vakıf İHH, bugün yine stant açarak "Halep'e yardım" adı altında bölgedeki şeriatçı çetelerin propagandasını yaptı. 

Cumartesi, 24 Aralık 2016 13:28
CHP Eskişehir Milletvekili Cemal Okyan Yüksel AKP'nin anayasa önerisinin SUriye anayasasının kopyası olduğunu öne sürdü.

CHP Eskişehir Milletvekili Cemal Okan Yüksel, TBMM'de AKP'nin önerdiği Anayasa değişiklik teklifinin Suriye anayasasının bir kopyası olduğunu açıkladı.

OdaTV'nin haberine göre Yüksel, AKP’nin TBMM’ye getirdiği Anayasa değişikliğinin, “Esad’ın Anayasası’ndan alınma olduğunu” iddia etti.

Cuma, 23 Aralık 2016 14:23
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde (ESOGÜ) Gülen cemaatine yönelik operasyonda, aralarında 11 profesörün de bulunduğu 38 kişi gözaltına alındı. 5 kişi de aranıyor.

Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şubesi ekipleri darbe soruşturması kapsamında bu sabah ESOGÜ'de halen görevde olan, daha önce açığa alınan ve ihraç olan kişilere yönelik operasyon düzenledi.

Cuma, 02 Aralık 2016 21:16
Meteoroloji Marmara bölgesinde şiddetli rüzgarın gece de devam edeceği ve yarın sabaha kadar süreceği uyarısında bulundu. Meteorolojiden Ankara ve Eskişehir için de kar uyarısı geldi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, akşam saatlerinden itibaren yarın sabah saatlerine kadar Marmara’nın doğusu, Batı ve Orta Karadeniz ile İç Anadolu’nun kuzeybatı kesimlerinde rüzgarın hızını artırarak kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde eseceği uyarısında bulundu.

Cumartesi, 31 Aralık 2016 18:23
Osmangazi Üniversitesi'nde gözaltına alınan 35 kişiden 26'sı tutuklandı.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde 'FETÖ/PDY' kapsamında düzenlenen operasyonda gözaltına alınıp adliyeye sevk edilen 35 kişiden 26'sı tutuklandı, 9'u adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı. 

Tutuklanan 26 şüpheli Eskişehir H Tipi Cezaevi'ne götürüldü.
 

Perşembe, 29 Aralık 2016 00:00
8 kentte yoğun kar yağışı nedeniyle eğime ara verildi.

Ankara, Konya, Uşak, Eskişehir, Kütahya, Karaman, Isparta ve Afyonkarahisar'da yoğun kar yağışı nedeniyle eğime ara verildi.

Perşembe, 08 Aralık 2016 07:05
Resmi Gazetede yayımlanan atama kararnamelerine göre 24 il müftüsü görevinden alındı.

Bugün Resmi Gazetede yayımlanan atama kararnameleriyle Kırklareli, Şırnak, Osmaniye, Mersin, Mardin, Elazığ, Ordu, Zonguldak, Sinop, Uşak, Balıkesir, Adana, Amasya, Bolu, Yalova, Kütahya, Ankara, Kahramanmaraş, Erzurum, Yozgat, Ardahan, Kırşehir, Karaman, Tunceli olmak üzere 24 il müftüsü görevden alındı ve yerlerine yenileri atandı.

Cuma, 16 Aralık 2016 08:49
Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin altına düşeceği İstanbul'da sabah saatlerinde kar yağışı başladı.

İstanbul'a kar geri döndü. Anadolu ve Avrupa Yakası'nın yüksek kesimlerinde kar yağışı etkili oluyor.

Hürriyet'te yer alan habere göre, sıcaklıların eksi dereceleri göstereceği yurtta, son değerlendirmelere göre hava durumu özetle şöyle olacak:

Cuma, 02 Aralık 2016 09:43
Meteoroloji bazı illere sağanak yağış ve kar yağışı uyarısında bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere göre, Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, Eskişehir, Alanya, Düzce, Bartın, Karabük ve Zonguldak çevreleri ile akşam saatlerinden itibaren Marmara'nın doğusu, Batı Karadeniz, Tekirdağ, Çanakkale'nin iç kesimleri, Balıkesir, Kütahya, Uşak, Afyonkarahisar, Eskişehir, Ankara v

Cuma, 02 Aralık 2016 07:22
Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nin 15 Temmuz'da Cemaatçi Ömer Akgül'ün ağabeyi Mehmet Akgül'e 100 milyonluk kıyak yaptığı ileri sürüldü.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nin 15 Temmuz günü, "FETÖ" üyeliğinden aranan Ömer Akgül'ün ağabeyi Mehmet Akgül ve CHP Ankara eski Milletvekili ve ATO eski Başkanı Sinan Aygün'ün ortak olduğu Alan Taahhüt İnşaat  A.Ş'ye 100 milyon liralık kıyak yaptığı iddia edildi.

Perşembe, 15 Aralık 2016 15:22
HDP, 15 Temmuz sonrası kendilerini hedef alan gözaltı ve tutuklamalara ilişkin kapsamlı bir açıklama yaptı.

HDP Genel Merkezinden yapılan yazılı açıklamada, 22 Temmuz 2015 tarihinden bu yana parti tabanı ve bileşenlerine yönelik yapılan operasyonlar sonucu toplam 8 bin 432 kişinin gözaltına alındığı ve gözaltına alınan kişilerden aralarında eş genel başkanlar, milletvekilleri, il, ilçe eş başkanları, yöneticileri ve parti üyelerinin bulunduğu 2 bin 360 kişinin tutuklandığı belirtildi.

Cuma, 02 Aralık 2016 13:23
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara'daki otomotiv ticaret merkezi Otonomi'nin açılış töreninde "Ankara'da 14 sene önce havalimanı var mıydı?" diye sorarken, "bir ucube vardı burada ama bu modern havalimanı inşa edildi" dedi. Ankara'da Esenboğa Havalimanı tam 1955 yılından bu yana hizmetteyken, Ankara'da ilk uçuşlar 1912 yılında Güvercinlik Havaalanında yapılmıştı...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara'daki otomotiv ticaret merkezi Otonomi'nin açılış töreninde yaptığı konuşmada, "Şehirlerimizin içinde de Ankara örneğinde olduğu gibi ah ah 14 sene önce havalimanı var mıydı? Bir ucube vardı burada vardı ama ondan sonra buraya bu modern havalimanı inşa edildi" dedi.

Cuma, 30 Aralık 2016 07:36
Kötü hava koşulları ve yoğun kar yağışı nedeniyle 18 ilde eğitime ara verildi.

Türkiye'nin çeşitli illerinde kötü hava koşulları ve yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime ara verildi.

Ankara

Ankara Valisi Ercan Topaca, kar yağışı ve buzlanma tehlikesi nedeniyle Ankara'da eğitime ara verildiğini ifade etti.

Perşembe, 29 Aralık 2016 07:11
Ankara'nın da aralarında bulunduğu 17 ilde yoğun kar yağışı nedeniyle okullar tatil edildi.

Ankara ve Türkiye'nin çeşitli illerinde olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün süreyle ara verildi.

İşte okulların tatil edildiği iller:

Ankara'da yoğun kar yağışı nedeniyle eğitim ve öğretime bir gün süreyle ara verildi.

Pages