606 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 22 Temmuz 2016 10:15
Kemal Okuyan

Kemal Okuyan ile darbe girişimi ve sonrasında yaşananlar üzerine konuştuk. 


Başından beri bu darbe girişiminin Erdoğan ya da AKP iktidarının başka etkili isimlerinin başının altından çıkan bir kurgu olduğu söylenegeldi. Aradan bir haftaya aşkın bir süre geçtikten sonra bu açıdan ne söylenebilir? 

Perşembe, 29 Aralık 2016 17:13
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı yaşanan elektrik kesintileri ile ilgili açıklama yaptı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığınca, Türkiye'yi etkisi altına alan aşırı yağışlar ve fırtınanın iletim hatlarında geçici arızaya sebep olduğu ve kesintilerin en kısa zaman içerisinde giderilmesi için yoğun mesai harcandığı bildirildi. 

Cumartesi, 31 Aralık 2016 13:18
Enerji Bakanlığı elektrik kesintileriyle ilgili "Hasarların tespiti için Emniyet'le çalışıyoruz" açıklamasında bulundu.

Enerji Bakanlığı, İstanbul'da yaşanan elektrik kesintisiyle ilgili açıklama yaptı.

Bakanlığın açıklaması şöyle:

"Marmara Bölgesi'nin kuzeyinde yaşanan yoğun kar yağışı ve fırtınanın, Anadolu'dan gelen ve İstanbul'u besleyen iletim hatlarında meydana getirdiği arızaların giderilmesine yönelik çalışmalar tüm hızı ile devam etmektedir. 

Çarşamba, 07 Aralık 2016 10:59
Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), doğalgaz dağıtım ihalelerinde dolar yerine TL kullanacağını açıkladı.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun yapacağı doğalgaz dağıtım ihalelerinde TL’ye geçme kararı aldı.
 

Perşembe, 08 Aralık 2016 22:29
Enerji Bakanı Berat Albayrak, "Enerji ticaretinde milli para dönemi başlıyor" dedi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, TBMM Genel Kurulu'nda açıklamalarda bulundu.

Bakan Albayrak, "Türkiye enerji politikalarında büyük enerji hacmi oluşturduğu ülkelerle milli parayla ticaret başlıyor" diye konuştu.

Cuma, 30 Aralık 2016 17:51
​Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, İstanbul'da hala süren elektrik kesintilerine ilişkin açıklama yaptı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, İstanbul'daki elektrik kesintilerine ilişkin açıklama yaptı.

Açıklamada, "Kesintilerin, elektriğin yetersizliğinden dolayı olduğu yönündeki iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. Kesintiler, İstanbul'un genelini etkilememekte, belli bölgelerde kısmi olarak sürmektedir. Kısa sürede İstanbul'un tamamına elektrik verilmesi sağlanacaktır" denildi.

Salı, 13 Aralık 2016 21:28
Donald Trump'ın Enerji Bakanlığı adayı Rick Perry'ye göre; "Türkiye İslamcı teröristlerce yönetiliyor."

ABD'de 8 Kasım'daki seçimlerde devlet başkan seçilen Cumhuriyetçilerin adayı Donald Trump'ın Enerji Bakanlığı adayı Rick Perry'nin, 2012'de Türkiye için sarfettiği sözler ortaya çıktı.

Dönemin Teksas Valisi Perry, Fox News'te yayınlanan görüntülerinde; "Türkiye İslamcı teröristlerce yönetiliyor, NATO'ya uygun değil" diyor.

Pazar, 11 Aralık 2016 09:25
Rusya Enerji Bakanı tarafından yapılan açıklamada, petrol fiyatlarının 2017'nin ikinci yarısında dengeleneceği söylendi.

Rusya Enerji Bakanı Aleksandr Novak, petrol piyasasının 2017 yılının üçüncü veya dördüncü çeyreğinde dengeleneceğini söyledi.

Sputnik'in haberine göre petrol üreticileri örgütü OPEC, petrol üretiminin azaltılması için anlaşmaya varırken, anlaşmayla birlikte 2017'nin ilk yarısında petrol üretimi 1.8 milyon varil azalacak.

Cumartesi, 31 Aralık 2016 20:15
Enerji Bakanı Berat Albayrak, elektrik kesintilerine ilişkin "Sakarya, Kocaeli ve İstanbul'u besleyen 7 tane 380 kw'lik ana omurga hattımız koptu" açıklaması yaptı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, günlerdir yaşanan elektrik kesintilerine ilişkin açıklama yaptı.

Çarşamba, 07 Aralık 2016 23:04
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rosneft'in özelleştirilmesi sebebiyle şirket başkanını tebrik etti.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in, Rusya'nın petrol şirketi Rosneft hisselerinin yüzde 19.5’inin özelleştirilmesinin "küresel piyasanın en büyük anlaşması" olduğunu belirterek şirket başkanı İgor Seçin’i tebrik etti.

Perşembe, 22 Aralık 2016 10:06
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın damadı olan Enerji Bakanı Berat Albayrak, kalıcı yaz saati uygulamasının daha fazla enerji tasarrufu getireceğini ileri sürmüştü. Kararın ardından Kasım ayında enerji tüketiminde rekor kırılırken, tasarruf iddiaları yalanlanmış oldu. Milyonlarca yurttaş karanlıkta işe ve okula giderken, enerji şirketleri yaptıkları kârla dört köşe oldu.

30 Ekim pazar günü kalıcı yaz saati kararı alınmasıyla başlayan tartışmalar aradan geçen iki ayda artarak devam etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın damadı olan Enerji Bakanı Berat Albayrak, "Uygulama ile ciddi tasarruf sağlayacağız.

Cumartesi, 31 Aralık 2016 16:14
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'ndan bir yetkili, bakanlığın siber saldırılarla karşı karşıya olduğunu öne sürdü.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'ndan üst düzey bir yetkili, bakanlığın, "15 Temmuz’dan sonra başlayan ve yakın zamanda artarak düzenli hale gelen" siber saldırılarla karşı karşıya kaldığını öne sürdü.

Cuma, 30 Aralık 2016 07:21
İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ), enerji hatlarında meydana gelen arızalar nedeniyle İstanbul'un bazı bölgelerinde zaman zaman su kesintileri yaşanabildiğini duyurdu.

İSKİ'den yapılan yazılı açıklamada, İstanbul'daki olumsuz hava koşullarına dikkat çekilerek, "İstanbul'da yaşanan hava şartları sebebiyle enerji hatlarında arızalar yaşanabilmektedir.

Cumartesi, 17 Aralık 2016 16:27
Rus enerji şirketi Gazprom’un icra komitesi başkanı Aleksey Miller, petrol fiyatlarında yaşanan artışın, doğalgaz fiyatlarına da yansıyacağını açıkladı.

Rus enerji şirketi Gazprom’un icra komitesi başkanı Aleksey Miller, petrol fiyatlarında yaşanan artışın, doğalgaz fiyatlarına da yansıyacağını açıkladı.  

Salı, 06 Aralık 2016 15:09
WikiLeaks, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın damadı Enerji Bakanı Berat Albayrak'a ait e-postaları yayınladı. soL, e-postalara yansıyan bazı mailleri sizler için derledi...

WikiLeaks, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın damadı Enerji Bakanı Berat Albayrak'ın kişisel hesabından gönderilen 57 bin 900 e-postasını yayınladı.

E-postalara yansıyan bazı önemli başlıkları derleyerek soL okurlarına sunuyoruz:

Pages