52 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazar, 04 Aralık 2016 08:58
Socrates, sadece futboldaki yeteneği ile ön plana çıkan bir ‘futbolcu’ olamazdı. Onu yaşama odaklayan, yeni bir toplum ve bir futbol düzeni kurma isteğiydi.  O, futbolun devrimci çocuğuydu…

Fidel demişti;

“Futbol, beni irade sahibi bir insan haline getirmesinin yanı sıra keyif, tatmin, savaşma ve mücadele ruhumun da kaynağı oldu”.

Perşembe, 22 Aralık 2016 14:46
Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu, asgari ücretin tümüyle vergi dışı bırakılması gerektiğini belirterek, 2017 yılı için asgari ücretin en az 2 bin lira net olmasını istediklerini söyledi.

DİSK üyeleri, asgari ücretle ilgili taleplerini duyurmak için Şişli'de bir alışveriş merkezinin önünde protesto gösterisi düzenledi, basın açıklaması yaptı.

DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu, yönetim kurulu ve sendika üyeleriyle asgari ücrete ilişkin talepleri konusunda Şişli’de bir alışveriş merkezinin önünde basın açıklaması yaptı.

Pazartesi, 19 Aralık 2016 13:01
Çukurova Üniversitesinde "Demokratik ülke demokratik üniversite" pankartı astıkları için tutuklanan 5 üniversite öğrencisi hakkında tahliye kararı verildi.

Çukurova Üniversitesinde bulunan kantine "Demokratik ülke demokratik üniversite" pankartı asarak örgüt propagandası yaptıkları iddiasıyla önce gözaltına alınan, daha sonra tutuklanan Abdullah Adıyaman, Elif Kesen, Anılcan Hacıboncuk, İbrahim Tuncel ve Seda Tanak hakkında mahkeme tahliye kararı verdi.

Çarşamba, 14 Aralık 2016 09:00
Kemal Okuyan

Hürriyet’in manşetiydi “Yirminci yüzyıl şimdi bitti”; Fidel Castro’nun ölümünün ardından. İlk gençlik yıllarımdan beri bu gazete bende özel bir tiksinti yaratmıştır; bir tür resmi gazetedir, egemen ideolojinin güçlü sesidir, her zaman devletlidir ve şaşmaz bir biçimde komünizmle mücadelenin amiral gemisidir.

Perşembe, 08 Aralık 2016 23:14
Suriyeli bir "muhalif", Şam'a düzenlediği saldırıdan ötürü İsrail'e teşekkür etti.

Suriyeli "muhaliflerden" İsrail'e teşekkür geldi.

i24'ün haberine göre, Suriye Devrimci Komuta Konseyi yetkili Halid Halef, İsrail'in Mezze Havaalanı'na yaptığı saldırı için teşekkür ederek, "İsrail bu sabah yaptığını tekrarlarsa, önümüzdeki günlerde zaferler kazanacağız demektir" dedi.

Cuma, 02 Aralık 2016 08:30
Mehmet Kuzulugil

Devleti ve milleti ile bütün olan Türkiye Cumhuriyeti değil konu.

Konu devrimci mücadelenin bütünlüğü.

İlham kaynağı ise sonsuzluğa uğurladığımız Kübalı devrimci Fidel ve onun yoldaşı Che.

Cumartesi, 10 Aralık 2016 19:56
Jose Marti Küba Dostluk Derneği’nce İzmir’de düzenlenen Fidel Castro’yu anma etkinliğinde konuşan Küba Büyükelçisi Alberto Gonzales Casals, “İstediğimiz kalitede internetimiz yok belki. Ama çok iyi bir noktaya ulaşan, eşit ve ücretsiz eğitim ve sağlık sistemimiz var. Belki yoksul bir ülkeyiz ama insanlığın ulaşmasını istediğimiz insanlık onuru açısından zengin bir ülkeyiz. Fidel bize insanlık onurunun değerini öğretti” dedi.

İzmir’deki Küba dostları, Fidel Castro’yu andı. Jose Marti Küba Dostluk Derneği tarafından düzenlenen etkinlik Kültürpark’taki İsmet İnönü Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Fidel Castro’nun anısına bir dakikalık saygı duruşuyla başlayan etkinlikte, Küba Devrimi ve Fidel Castro’yu anlatan bir belgesel gösterildi.

Salı, 13 Aralık 2016 10:59
13 Aralık 1980'de, henüz 17 yaşındayken yaşı büyütülerek idam edilen Erdal Eren, ölümünün 36. yılında bir kez daha anılıyor...

Henüz 17 yaşında, 12 Eylül mahkemeleri tarafından yaşı büyütülerek idam edilen Erdal Eren, idam edilişinin 36. yılında anılıyor.

Perşembe, 08 Aralık 2016 17:28
Haftalık siyasi dergi Boyun Eğme'nin 57.sayısı yarın okurlarıyla buluşuyor.

Haftalık siyasi dergi Boyun Eğme'nin 57. sayısı yarın "İşgalciler her zaman kaybeder, yine kaybediyorlar" manşetiyle çıkıyor. 

Halep'teki gelişmelerin yansıtıldığı dergide, Türkiye'n,n siyasi gündemine ilişkin konu ve başlıklar da yer alıyor. 

Yarın okurlarıyla buluşacak olan Boyun Eğme'de yer alan bazı konu, başlık ve yazarlar şöyle: 

Cuma, 02 Aralık 2016 12:09
Küba devriminin lideri Fidel Castro için yapılacak anmalara, Komünist Gençlik bir yürüyüşle katılacak. Cumartesi İstanbul'da, Pazar günü Ankara'da yapılacak buluşmalar, "Fidel Dünya'nın Gençliğidir" sloganıyla gerçekleşecek.

Büyük devrimci Fidel Castro'nun hayatını kaybetmesinin ardından tüm dünyada anma etkinlikleri sürüyor. Komünist Gençlik haftasonu İstanbul'da ve Ankara'da gerçekleşecek anma etkinliklerine birer yürüyüşle katılacak. Buluşmalarda, Solcu Liseliler bayrağıyla liseliler de yerini alacak.

Perşembe, 01 Aralık 2016 11:25
Küba Devrimi'nin efsanevi lideri Fidel Castro, Küba halkı tarafından son kez uğurlanıyor.

Küba Devrimi'nin tarihsel lideri Fidel Castro'nun naaşı dün Devrimci Silahlı Kuvvetler Bakanlığı'ndan yola çıkan konvoyla Santiago de Cuba'ya doğru yol alıyor. 

Fidel'in, 1959 devriminde Santiago de Cuba'dan Havana'ya gelirken takip ettiği altı günlük rotayı ters yönde kat edecek olan konvoy, nihai olarak Santiago de Cuba'ya ulaşacak. 

Perşembe, 22 Aralık 2016 13:43
BM Genel Kurulu üye ülkeleri, Küba Devrimi'nin tarihi lideri Fidel Castro'ya saygılarını sundular.

BM Genel Kurulu üye ülkeleri Salı günü düzenlenen özel bir oturumda, 25 Kasım'da vefat eden Küba Devrimi'nin tarihi lideri Fidel Castro'ya saygılarını sundular.

Anma, özel bir oturum sırasında farklı kıtalardan bir grup ülke tarafından önerildi ve Küba'nın BM Daimi Temsilciliği tarafından tarafından organize edildi.

Pazar, 04 Aralık 2016 15:19
"Küba sosyalizminin toplumsal düzenlemeleri ve ideolojik öncelikleri her zaman kalkınmaya insani bir boyut ekledi. İnsani olan doğayla uyumdur. O nedenle, Fidel sadece insanların toplumsal kurtuluşuna değil; havanın, suyun, toprağın ve canlıların da kurtuluşuna önderlik etmiştir."

Fidel’in önderliğinde Küba Devrimi, emperyalizmin sömürüsünden sadece bir halkı kurtarmadı; onunla birlikte toprakları, denizleri, bitkileri ve hayvanları, göğü, havayı ve börtü böceği de kurtardı. Fidel’in ülkesinde toplumun doğa ile ilişkilerinde insanlığın bugünü ve geleceği için çok önemli bir örnek yaratıldı.

Cuma, 09 Aralık 2016 18:41
İngiltere destekli medya ofisinin, gazetecilere Suriye karşıtı propaganda üretmeleri karşılığında 17 bin dolar önerdiği ortaya çıktı.

Batı medyası tarafından sıklıkla referans olarak gösterilen Revolutionary Forces of Syria ("Devrimci Suriye Güçleri") isimli medya ofisinin, İngiltere hükümeti tarafından desteklendiği ve gazetecilere Suriye karşıtı propaganda yapmaları için 17 bin dolar önerdiği ortaya çıktı.

Pazar, 04 Aralık 2016 09:57
José Martí Küba Dostluk Derneği, Küba Devrimi’nin tarihsel lideri Fidel Castro’nun yaşamını yitirmesi sonrası İstanbul'da bir anma etkinliği yapıldı. Kadıköy NHKM’de yapılan etkinlik yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

José Martí Küba Dostluk Derneği adına konuşan Gülzerin Kızıler, Küba Devrimi'nin yaslandığı devrimci değerlere vurgu yaparken Fidel'le birlikte örülen sosyalizm mücadelesindeki kararlılığı selamladı.

Pages