6 sonuçtan 1 - 6 arası gösteriliyor
Çarşamba, 14 Aralık 2016 09:00
Aydemir Güler

Krizin en istenen türü tek boyutlu olandır. Tabii kriz zorunluysa. Ki zorunludur.

Dünyanın bu halinde krizsiz yaşamak hayli ilginç bir hayal sayılır. Ama Ortadoğu’da bir yerlerdeyseniz böyle hayal gören hakikaten tedaviye muhtaçtır. Hele hele, sözü edilen yer Türkiye olursa, geçiniz, unutunuz.

Cumartesi, 31 Aralık 2016 01:15
Aydemir Güler

Laik kesimlerin gericileşen toplumla sorunu var. Bu sorunun tarifi laikliğin de sınıfsal olduğunu sergiliyor. Her bir ayrı sınıf ve sınıf ideolojisi sorunun farklı algılanmasını, tanımlanmasını beraberinde getirir.

Cumartesi, 03 Aralık 2016 08:15
Aydemir Güler

“Türkiye bu haldeyken ne sosyalizmi” diye kızmakta olanların, aslında resmi muhalefet partilerinden daha fazla yapacak şeyleri olabilirdi. Sosyalizmi gerçekçi bulmayanların ille Kılıçdaroğlu’na fit olmaları gerekmez. Sosyalizmi gerçekçi bulmayanların devrimci olabildiği, hatta Türkiye’de, sosyalizmi hedefleyenlere göre mangalda kül bırakmadıkları dönemler pekâlâ olmuştur. 

Çarşamba, 28 Aralık 2016 10:30
Aydemir Güler

AKP’nin yolculuğunun bir yere kadarı için bugünden bakarak neredeyse “bir tarihsel kaçınılmazlıktı” bile diyebiliriz. Bir noktadan sonrası ise sürdürülmesi olanaksız bir zırvalıktan ibarettir. Bir yere kadar zorunluluk, sonrası saçmalık.

Cumartesi, 24 Aralık 2016 08:30
Aydemir Güler

Cuma günü saat 18.00’e az kala soL portalın son 11 haberinden dördü CHP ile ilgiliydi. Birinde Kılıçdaroğlu kendilerinin de ülkücü olduğunu söylüyordu. Bir diğerinde yine Kılıçdaroğlu memleketin meselesini AKP’nin yönetememesi olarak tarif ediyordu.

Çarşamba, 21 Aralık 2016 08:00
Aydemir Güler

Beterin beteri vardır ve medya uzun zamandır bu sözü her yeni büyük olayda yeniden kanıtlamaktadır. Kuşkusuz “haber” dediğiniz nötr değildir ve olayın haberleştirilmesi nötr olarak “aktarmaya” indirgenemez. Dolayısıyla objektif habercilik kavramını kutsal bir mertebeye taşımak çok yanlıştır.