23 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 30 Kasım 2016 02:36
Almanya istihbarat servisi, İslamcı yorumları ve istihbarat bilgilerini sızdırması sebebiyle bir kişinin işine son verdi.

Almanya istihbaratı BfV, internette sahte isimle İslamcı açıklamalar yapan ve istihbarat servisinin bilgilerini sızdıran bir çalışanını işten çıkarttı.

Die Welt'in haberine göre, BfV çalışanı, istihbarat servisi tarafından bir kişiyle olası bir saldırı üzerine konuşurken yakalandı. Söz konusunun saldırının BfV'nin Köln ofisine yapılması planlanıyordu.

Cuma, 18 Kasım 2016 19:26
Donald Trump, kendi CIA şefini ve Ulusak Güvenlik Danışmanı'nı seçti. Bu göreve getirilen isimler Rusya, İran ve Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti hakkında pek de "iyi şeyler" düşünmezken, yeni CIA şefi "kitlesel gözetim" programından yana.

ABD'nin yeni başkanı Donald Trump, ekibini kurmaya başladı. Trump, CIA şefi olarak Cumhuriyetçi senatör Mike Pompeo'yu atarken, Ulusal Güvenlik Danışmanı olarak da eski Savunma İstihbarat Teşkilatı (DIA) Başkanı Michael Flynn'i seçti.

Obama görevi Trump'a devrettikten sonra göreve başlayacak müstakbel CIA şefi Pompeo, İran ve Suriye karşıtı tutumuyla biliniyor.

Salı, 22 Kasım 2016 18:03
Kamerun'da İslamcı Boko Haram üyeleri tarafından gerçekleştirilen saldırıda, 6 asker hayatını kaybetti.

Kamerun'da Boko Haram'a bağlı cihatçılar, saldırı gerçekleştirerek 6 askeri öldürdü.

Askerlerin farklı uluslardan askerlerin olduğu bir üsse saldırdığı, ancak ölen askerlerin Kamerunlu olduğu duyuruldu.

Nijerya'da şeriatla yönetilen bir devlet kurmak isteyen Boko Haram, eğitilmelerine karşı olduğu için küçük kız çocuklarını kaçırarak ün kazanmıştı.

Çarşamba, 30 Kasım 2016 11:47
Alman istihbaratı, genel merkezine saldırı hazırlığında olan İslamcı bir grupla bağı bulunduğu iddiasıyla kendi ajanını gözaltına aldı.

Almanya'da, "İslamcı komplo"nun istihbarat servisine kadar uzandığı iddia ediliyor.

The Telegraph'ta yayımlanan habere göre, Alman istihbaratı, Cologne'deki genel merkezine saldırı hazırlığında İslamcı bir grupla bağı olduğu gerekçesiyle bir ajanını gözaltına aldı.

İddiaya göre 51 yaşındaki ajan, plan hakkında "kısmi itiraflarda" bulundu.

Salı, 29 Kasım 2016 13:11
Filipinler lideri Duterte'nin konvoyuna saldırı düzenlendi. Saldırıda asker ve korumalar yaralanırken, İslamcı militanlardan şüpheleniliyor.

Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte'nin konvoyuna saldırı düzenlendi.

Duterte, konvoyuna el yapımı patlayıcı ile saldırı olduğunu söyledi. Saldırıda 7 başkanlık koruması, 2 asker yaralandı.

Filipinler lideri, İslamcı militanların bulunduğu güneydeki Marawi kentinden geçiyordu.

Bu bölgedeki Maute militan grubunun IŞİD'e biat ettiği söyleniyor.

 

Çarşamba, 23 Kasım 2016 09:44
Koç’ların AKP’yle kavgalı olduğu koca bir yalan. AKP’nin Koç’ları ‘beyaz Türk’ belleyip, onları yeterince islamcı bulmadığı da yalan. Erdoğan, Özal gibi açık sözlü davranıp ‘ben zenginleri severim’ demiyor. Tersini yapıyor, kendisini yoksul babası olarak yutturup, zenginlerle ilişkilerini gizliyor.

Türkiye’nin ilk holdingi: Koç Holding… 1926’da Vehbi Koç tarafından kurulan, CHP, Demokrat Parti, Adalet Partisi, ANAP, DYP, Refah, DSP iktidarları boyunca, 12 Mart ve 12 Eylül faşist darbelerinde hep büyümüş, çok semirmiş, epey şişkinleşmiş bir holding… 

Ama Koç’un en çok büyüdüğü, kârına en çok kârı, rantına en fazla rantı kattığı dönem AKP dönemi!

Perşembe, 24 Kasım 2016 12:40
Rusya'da çıkan çatışmada 2 saldırgan öldürüldü, güvenlik güçlerinden 2 kişi hayatını kaybetti.

Rusya'nın Kuzey Kafkasya bölgesinde çıkan çatışmada 2 saldırgan öldürüldü.

Çatışmada güvenlik güçlerinden 2 kişi hayatını kaybederken, güvenlik güçlerinin verilen bir ihbar üzerine baskın yaptığı, teslim olmayı kabul etmeyen saldırganların güvenlik güçlerine ateş açtığı belirtiliyor.

Kuzey Kafkasya'da kimi İslamcı grupların faaliyet yürüttükleri biliniyor.

Cumartesi, 05 Kasım 2016 21:51
Somali'nin başkenti Mogadişu'da Meclis binası yakınlarında bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda 3 kişi hayatını kaybetti.

Somali'nin başkenti Mogadişu'da gerçekleşen bombalı saldırıda 3 kişi hayatını kaybetti. 

Emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre, intihar eylemcisinin kullandığı bomba yüklü araç Meclis binası yakınlarında istihbarat teşkilatına ait bir aracı hedef aldı.

Saldırıda, 2 asker ile intihar eylemcisi olduğu düşünülen kişi ölürken, yaralıların da olduğu belirtildi.

Cumartesi, 19 Kasım 2016 14:37
Fransız yetkililer, bebeklerine 7 kişinin katili olan cihatçının adını verme kararı alan aileyi, vazgeçirmeye çalışıyor.

Fransız yetkililer, Nice'de bebeklerine 7 kişinin katili olan cihatçının adını verme kararı alan aileyi, kararından alıkoymaya çalışıyor.

2012'de 3'ü çocuk 7 Yahudi'yi öldüren El Kaideli cihatçı Muhamned Nizar Merah, Toulouse'da 30 saatlik bir kuşatmanın ardından öldürülmüştü. Aile, çocuklarına Muhamned Merah adını vermek istiyor.

Cuma, 18 Kasım 2016 00:35
CNNTürk'te AKP'lilerin tecavüzcüleri aklayan yasa önerisine dair görüş bildiren Vahdettin İnce, buluğ çağına girmiş kız çocuklarının evlendirilmesinin İslam'da caiz olduğunu, buna çocuk istismarı ya da pedofili denilemeyeceğini savundu.

CNNTürk'te yayınlanan ve Şirin Payzın'ın sunduğu Ne Oluyor programına katılan ve 1 Kasım seçimlerinde AKP'den Van milletvekili adayı olan İslamcı yazar Vahdettin İnce, oldukça açık ifadelerle çocuk istismarını savundu. 

Salı, 15 Kasım 2016 12:08
Uluslararası soruşturma ekipleri, ABD askerleri ve CIA ajanlarının Afganistan’da savaş suçu işlemiş olabileceğini tahmin ediyor. UCM Başsavcısı Bensouda soruşturma açmaya hazırlanıyor.

Uluslararası Ceza Mahkemesi (UCM) Başsavcısı Fatou Bensouda, pazartesi günü Lahey’de, uluslararası soruşturma ekiplerinin Afganistan’da yaşananlara yönelik yaptığı inceleme raporunu kamuoyuna açıkladı.

Salı, 08 Kasım 2016 00:45
Osman Çutsay

Bizde söz mü yok? “Kör ölür, badem gözlü olur” bunlardan biri. Bu, özellikle sosyalist siyasette çok etkili bir sözdür. Faşizmin, sermayeye en önemli hizmeti de diyebiliriz.

Nasıl mı?

Cumartesi, 19 Kasım 2016 00:02
ABD'nin yeni Başkanı Donald Trump'ın Başdanışmanı Mike Flynn'e ait Flynn Intel Group adlı şirketin, Türk patrona ait Inovo BV adlı şirketten "dünya meselelerini analiz etmesi için" onbinlerce dolar aldığı bildirildi.

ABD'nin yeni Başkanı Donald Trump'ın, "Washington'daki yolsuzluk bataklığını kurutacağı" sözünün ardından uygulamaya sokulan yeni etik kurallara göre kayıtlı lobicilerin Trump'ın ekibinde ya da yönetiminde yer alması söz konusu olamayacaktı.

Salı, 22 Kasım 2016 08:55
Nasıl Trump yoktan var olmadıysa, Trump’ın dış politika vaatleri de yoktan var olmadı. Amerikan siyasetinde ve devlet aygıtında bir şekilde kendine yer bulan eğilimler, Trump ile birlikte daha kalın siyasetlere dönüşecek. Bunun bir “kopuş”a yol açıp açmayacağını görmek içinse biraz beklemek gerek.

ABD’nin ünlü (“eski” olduğu tartışmalı) diplomatı Henry Kissinger, The Atlantic’ten Jeffrey Goldberg’e verdiği mülakatta, bazı Çinli stratejistlerin şöyle akıl yürüttüğünü aktarıyordu: “Biz Amerika’nın konumunda olsaydık, başka bir ülkenin [bizimle] eşitliğe ulaşmasına engel olmayı en azından düşünmez miydik?”

Cuma, 18 Kasım 2016 07:30
Burak Cop

BEYRUT --

Kamuya ait arazi ve yapıların özel mülkiyete geçirilmesi, bu yapılırken yaratılan rantın da fırsatçı patronlar ve onların siyasi hamileri arasında bölüşülmesi Türkiye’ye has bir sorun değil. Lübnan da bu sorunu derinlemesine yaşayan bir ülke.

Pages