496 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 17 Kasım 2016 09:31
Türkiye ekonomisi büyük bir enkazı taşıyor. AKP iktidarının ve sermaye sınıfının işbirliğiyle talan ettiği kaynaklar, zayıflatılmış üretim altyapısı ve kadük edilmiş her tür potansiyel, telafisi çok güç bir ekonomik çöküş olasılığına uzun zamandır işaret ediyor. Küçük suni teneffüsler ile batış olasılığı arasında bir 2017 yılı ülkeyi beklerken, üretici güçler de tahrip olmaya devam edecek gibi görünüyor.

Türkiye ekonomisi 2012-2016 döneminde yüzde 3 civarına gerileyen büyüme oranı, zayıf dış talep ve hormonlu iç taleple son 5 yılı reel anlamda gerileyerek geçirdi.

Salı, 08 Kasım 2016 13:10
İran Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani’nin, Süleymaniye kentinde KCK Eş Başkanı Cemil Bayık ile görüşerek, PKK güçlerinin Musul Operasyonu’na katılmasını istediği ileri sürüldü. Öte yandan İran, Türkiye'yi de HDP'ye operasyon konusunda uyardı.

İran Devrim Muhafızları Ordusu Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani’nin, Süleymaniye kentinde KCK Eş Başkanı Cemil Bayık ile görüşerek, PKK güçlerinin Musul Operasyonu’na katılmasını istediği ileri sürüldü.

Pazar, 06 Kasım 2016 08:15
Kemal Okuyan

“Ülkede istikrarsızlık istemiyoruz, düşmanlarımız bizi sokağa çekmeye çalışıyor ama bütün temel kurumlar elimizde. Görüntüye aldanmayın, o kadar da merak edecek bir şey yok.”

Salı, 15 Kasım 2016 20:09
Dünün Dünyası’nda anlatılan derin kriz, tam da bugünkü Türkiye’yi anlatıyor. Dediğimiz gibi, belki gecikmeli ve katmerli olarak yine...

Stefan Zweig’in Avrupa’ya, Batı Uygarlığı’na vedası, bir ağıtı da sayılabilecek Dünün Dünyası adlı otobiyografik kitabı hakkındaki bir yorumda şöyle deniyordu: “Okumaya ara verdikten sonra ha gayret deyip zorlamayla devam etmesem çok büyük bir hata yapmış olacağımı anladığım eser. Okurken tasvir ettiği yıllar, sanki 20. yüzyılın başından çok bugünleri anımsatıyor.”

Salı, 15 Kasım 2016 07:49
Hemen her gün çocukların cinsel istismara uğradığı yeni olaylar açığa çıkmaya devam ederken, AKP çocuk istismarını meşrulaştıracak bir düzenlemenin hazırlığında. AKP'nin hazırladığı düzenlemeyi ve Türkiye'de çocuk istismarı başlığında yaşananları Yrd. Doç. Dr. Neval Oğan Balkız'la konuştuk.

Pozantı, Ensar Vakfı, İzmir ve şimdi de Gerger... AKP iktidarında gün geçtikçe daha da artan çocuklara yönelik cinsel istismar olaylarını, AKP'nin yasalaştırmaya çalıştığı son düzenlemeyi, erken çocuk evliliklerini ve çocuk istismarı konusunda Türkiye'nin dünyadaki konumunu Yrd. Doç. Dr. Neval Oğan Balkız'la konuştuk.

Cuma, 04 Kasım 2016 07:40
THY emekçileri, AKP'li yıllarda THY'de çalışmayı, şirkette yaşanan dönüşümü soL’a anlattı.

AKP’li yıllar Türk Hava Yolları’nı (THY), iktidarın esas karakteristiğini yansıtan bir vitrine çevirdi. 

AKP görgüsüz ve gericiydi; THY yöneticisi apronda deve kesiyor, uçakta alkol satışı tartışmaya açılıyordu. 

AKP işçi düşmanıydı, THY özlük hakları için greve giden sendikalı işçiyi işten atıyordu. 

Cuma, 25 Kasım 2016 21:09
Suriye'nin reddettiği "Doğu Halep özerk bölgesi" planı Ankara'da Rus yetkililerle "muhalifler" arasında görüşülüyor. "Muhalifler", İran'ın da plana itiraz ettiğini söylüyorlar.

Birleşmiş Milletler, Suriyeli "muhaliflerin" ordu kuşatması altındaki Doğu Halep'e yardım planını kabul ettiklerini, ancak hâlâ Rusya ve Suriye'den onay beklediklerini açıkladı.

Salı, 22 Kasım 2016 12:59
Avrupa Parlamentosu bugün Türkiye ile ilişkilerin geleceğini tartışacak. Avrupalı parlamenterler, Türkiye ile üyelik müzakerelerinin durdurulmasını istiyor.

Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz başkanlığında düzenlenecek oturumda Türkiye ve AB arasındaki ilişkilerin geleceği ele alınacak.

Deutsche Welle Türkçe'nin haberine göre Avrupa Parlamentosu'nda çok sayıda vekil Türkiye - AB müzakerelerinin durdurulmasını talep ediyor. Oturuma AB Güvenlik ve Dış Politika Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini de katılacak.

Perşembe, 10 Kasım 2016 01:30
ABD Başkan Yardımcısı seçilen Mike Pence, "Türkiye ile ilişkilerimizi güçlendireceğiz" dedi.

ABD Başkan Yardımcısı seçilen Mike Pence, seçim gecesi Hürriyet’e yaptığı açıklamada "Türkiye ile ilişkileri geliştireceklerini" söyledi.

Pence, “Türkiye, ABD’nin bölgedeki en önemli müttefikidir. Türkiye ile olan ilişkilerimizi eski günlerinde olduğu gibi daha iyi hale getireceğiz. İlişkilerimizi daha da geliştireceğiz” dedi.

Pazartesi, 28 Kasım 2016 12:46
Kosova'da Türkiye Cumhuriyeti Prizren Başkonsolosluğuna molotoflu saldırı düzenlendi.

Kosova'da tek Başkonsolosluk olarak Prizren'de hizmet veren Türkiye Cumhuriyeti Prizren Başkonsolosluğuna sabaha karşı kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından molotoflu saldırı düzenlendiği belirtildi.

Maddi hasarın oluştuğu saldırıda kimsenin yaralanmadığı, polis bekleme noktasının hemen yanındaki alanda çıkan çıkan yangının söndürüldüğü kaydedildi.

Çarşamba, 09 Kasım 2016 08:01
ABD'li Wall Street Journal gazetesi, AB'nin Türkiye ile müzakereleri durdurabileceğini yazdı.

ABD'li Wall Street Journal gazetesi, Avrupa Birliği'ne üye 28 ülkenin dışişleri bakanlarının önümüzdeki hafta, Türkiye ile müzakerelerin dondurulmasını tartışacaklarını yazdı.

Salı, 08 Kasım 2016 09:17
Türkiye’de Cumhuriyet Gazetesi’nden 9 yazarın ve HDP’li vekillerin tutuklanmasının ardından Almanya’dan sert eleştiriler geliyor. Alman siyasetçiler Türkiye’nin AB ile yürüttüğü müzakerelerin bitirilmesini talep ediyor.

Alman Meclisi Sosyal Demokrat Parti (SPD) Grup Başkanı Thomas Oppermann, Türkiye'de artan otoriter eğilimler nedeniyle Ankara ile yürütülen Avrupa Birliği (AB) üyelik müzakelerinin askıya alınmasının düşünülebileceğini ifade etti.

Salı, 29 Kasım 2016 17:41
Alman Emniyet Teşkilatı, Türkiye’de darbe girişimi sonrası binlerce emniyet ve yargı mensubunun ihraç edilmesi nedeniyle iki ülkeye uzanan soruşturmalarda zorluklar yaşanmaya başladığı uyarısı yaptı.

Türkiye'de binlerce emniyet ve yargı mensubunun ihraç edilmesi Alman güvenlik birimlerinde ülkelerarası işbirliği konusunda endişeye yol açtı.

Deutsche Welle Türkçe'nin aktardığına göre Die Welt gazetesi, Alman Federal Emniyet Teşkilatı'nın (BKA) iki ülkeyi kapsayan soruşturmalarda zorluklar yaşanmaya başladığı uyarısında bulunduğunu yazdı.

Cuma, 25 Kasım 2016 07:37
İngiltere Dışişleri Bakanlığı, "Birleşik Krallık, Türkiye'de reformları teşvik etme, istikrarı sağlamlaştırma veTürkiye'deki güvenlik ile göç gibi ortak sorunları çözmedeki taahhütlerini sürdürmektedir" açıklamasında bulundu.

İngiliz hükümeti, Avrupa Parlamentosunun (AP) Türkiye ile ilgili kararına ilişkin, gerekli koşulları karşılayan, Avrupa Birliği'ne katılım sürecine bağlı olan ülkeleri desteklemeyi sürdüreceklerini bildirdi.

Çarşamba, 09 Kasım 2016 12:56
Donald Trump, geçen Temmuz'da verdiği bir demeçte, Kürtlere hayran olduğunu söylerken, Erdoğan'ın darbe sonrası tasfiyelerini eleştirmemek gerektiğini kaydetmişti.

45. ABD Başkanı Donald Trump ve destekçisi Cumhuriyetçilerin, seçim kampanyası sırasında Erdoğan, Türkiye ve Kürtler hakkında söyledikleri, yeni Başkan'ın çelişkili siyasetini ortaya serer nitelikte.

Pages