398 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 16 Eylül 2016 13:04
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Türkiye'nin Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın kaderiyle ilgili ültimatom vermekten vazgeçmeye başladığını söyledi.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Türkiye'nin Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın kaderiyle ilgili ültimatom vermekten vazgeçmeye başladığını söyledi.

Sputnik Türkiye'nin haberine göre Türkiye'nin Suriye'deki teröristlerin kendisi için oluşturduğu tehlikeyi anladığını söyleyen Lavrov, "Ankara, esneklik göstermeye ve ültimatomlara son vermeye başlıyor" dedi.

 

Perşembe, 22 Eylül 2016 13:03
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözcüsü "Türkiye'nin Kürt grupların katılması durumunda Rakka operasyonunda yer almayacağını" açıkladı.

Reuters'in haberine göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözcüsü, "Kürt grupların Rakka operasyonuna katılması halinde Türkiye'nin operasyonda yer almasının söz konusu olmadığını" dile getirdi.

Cuma, 30 Eylül 2016 11:59
RedHack tarafından ele geçirilen Berat Albayrak e-postalarından birinde, Türkiye'nin IŞİD'e silah sevkiyatı yaptığı söyleniyor.

Hacker grubu RedHack tarafından ele geçirilerek peyderpey yayımlanan Enerji Bakanı Berat Albayrak'ın e-postalarından ilginç bilgiler çıkmaya devam ediyor.

9 Temmuz 2014 tarihli bir e-postada, gerici Haksöz Haber'de yazıları yayımlanan Cüneyt Arvasi isimli bir kişi, daha önce yine RedHack sızıntısında adı geçen Halil Danışmaz'a Rojava hakkında yazıyor.

Çarşamba, 21 Eylül 2016 14:05
New York Times gazetesi, Obama yönetiminin Suriye Kürtlerini IŞİD'e karşı doğrudan silahlandırmayı düşündüğünü yazdı.

ABD ile Türkiye arasında gerilime neden olan Suriye Kürtleri meselesinde yeni adımlar gelebilir.

New York Times'tan (NYT) Eric Schmitt'in haberine göre, Obama yönetimi Irak-Şam İslam Devleti (IŞİD) ile mücadele kapsamında Kürtleri doğrudan silahlandırmayı düşünüyor.

Perşembe, 08 Eylül 2016 12:18
4 Eylül Kartal mitinginin çağrıcılardan biri de Komünist Parti Merkez Komite üyesi ve soL yazarı Kemal Okuyan'dı. Miting sonrasında hem mitingi hem de Türkiye siyasetini konuştuğumuz Okuyan, 4 Eylül mitinginin daha gerçekleştirilmeden başarısını ilan etmiş bir miting olduğunu belirtiyor. Kemal Okuyan bundan sonraki süreçte Kartal'da kendini gösteren birikimi veri alarak hareket edeceklerini, bu birliktelik ve diyaloğun sürdürülmesi konusunda üstlerine düşeni yapacaklarını belirtiyor.

Türkiye'de siyaset olağanüstü, OHAL de denebilir, koşullarda akmaya devam ediyor. Bundan sonrası için, sistemin merkezinde duran özneler dahil, kimsenin net bir fikri ve stratejisinin olmadığı görülüyor. Olağanüstü durum tarifini sadece polisiye bir anlamda kullanmıyoruz, siyasi tablonun da Türkiye'nin geleneksel kalıplarını zorladığı denemelere sahne olduğu görülüyor.

Perşembe, 22 Eylül 2016 12:27
Sosyal paylaşım platformu Twitter, resmi makamlardan gelen içerik silme talepleriyle ilgili rakamları açıkladı. Buna göre Türkiye birinci sırada yer alıyor.

Twitter'da yayınlanan içeriklerin silinmesi için resmi makamlardan gelen taleplerin sayısı giderek artıyor. Şirketten yapılan açıklamada, 2016 yılının ilk yarısında hükümet ve emniyet makamlarından içeriklerin silinmesine yönelik kendilerine toplam 4 bin 434 talep iletildiği, bunun bir önceki yıla göre yüzde 13'lük artış anlamına geldiği bildirildi.

Perşembe, 01 Eylül 2016 13:15
Rusya Eğitim ve Bilim Bakanlığı Uluslararası Departman Başkanı Nikolay Toyvonen, Rusya ile Türkiye arasındaki uçak krizinin ardından Rus öğrencilerin Türkiye'ye eğitim almalarına getirilen yasağın kaldırıldığını bildirdi.

Toyvolen Rus haber ajansı Ria Novosti'ye yaptığı açıklamada, "Kısa bir süreliğine öğrencilerimizin Türkiye'ye gidişine kısıtlama getirdik. Çünkü onların güvenliğini garanti edemiyorduk" ifadesini kullandı.

Perşembe, 29 Eylül 2016 08:26
Fransa'da yeniden cumhurbaşkanlığına aday olan Sarkozy, "Türkiye’ye yerinin artık Asya olduğunu söylemenin zamanı belki geldi" dedi.

Fransa’da gelecek yıl yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde merkez sağın aday adayı olan Nicolas Sarkozy, Türkiye politikalarına ilişkin de açıklamada bulundu.

Perşembe, 01 Eylül 2016 22:08
Türkiye - Kıbrıs U21 maçının ardından sahada başlayan gerginlik kavgaya dönüştü.

Türkiye U21 Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası Elemeleri, grup karşılaşmasında son 5 maçından 4 yenilgi almış olan Kıbrıs’a 1-0 mağlup oldu.

Türkiye - Kıbrıs U21 maçının ardından sahada başlayan gerginlik kavgaya dönüştü. Enver Cenk Şahin, Kıbrıslı futbolcuya tekme atınca polis sahaya girdi.

Polisin müdahale ettiği kavga daha fazla büyümeden sakinleştirildi.

Cuma, 16 Eylül 2016 07:58
İtalya'yı ziyaret eden İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson, ülkesinin AB'den ayrılmasının ardından AB ülkeleriyle vize uygulamasına geçilmeyeceğini söyledi ve "Türkiye ile bile vizesiz seyahat konusunda anlaşma yapıyoruz" dedi.

İngiltere'nin AB'den ayrılması kararı alınan Brexit referandumu sonrası AB ile ilişkilerinin ne şekilde düzenleneceği tartışmaları sürerken İtalya'ya gelen Boris Johnson, Floransa'da İtalya Dışişleri Bakanı Paolo Gentiloni ile görüştü. İki bakan, Brexit'in yanı sıra göç, Suriye, Libya ve Ukrayna'daki krizleri de ele aldı.

Cuma, 09 Eylül 2016 17:16
Komünist Parti, TKP'nin kuruluşunun 96. yıl dönümüne ilişkin yaptığı açıklamada "Türkiye Komünist Partisi, eşitliğin, özgürlüğün, emeğin ve adaletin hakim olacağı bir dünya için verilen mücadeledir. 96 yıl sonra ülkemizin ve dünyamızın aydınlık geleceğine umudumuz hiç eksilmedi. 96 yaşımız kutlu olsun. Nice nice yıllara" ifadelerini kullandı.

TKP'nin kuruluşunun 96. yıl dönümü dolayısıyla Komünist Parti tarafından bir açıklama yapıldı.

Cumartesi, 03 Eylül 2016 11:50
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Çin Halk Cumhuriyeti Devlet Başkanı Şi Cinping'in nezaretinde iki ülke arasında enerji, nükleer güvenlik ve bitki sağlığı gereklilikleri alanlarında üç ayrı anlaşma imzalandı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Çin Halk Cumhuriyeti Devlet Başkanı Şi Cinping'in nezaretinde iki ülke arasında enerji, nükleer güvenlik ve bitki sağlığı gereklilikleri alanlarında üç ayrı anlaşma imzalandı.

Türkiye ile Çin arasında imzalanan anlaşmalar şunlar:

Salı, 06 Eylül 2016 02:37
IŞİD'in yeni İngilizce dergisinde, Selefi din adamı Muhammed Umran, "ılımlılığı" sebebiyle eleştirilirken, Umran'ın Türkiye'yle olan bağına işaret ediliyor.

IŞİD, yeni İngilizce dergisi Rumiyah'ın ilk sayısında Ürdün doğumlu Selefi din adamı Muhammed Umran'ı (Ebu Eymen) eleştiriyor.

Demokrasi için "küfür dini" denen yazıda, Ebu Eymen'in de takipçilerini "küfür dinine yönlendirdiği" öne sürülerek, Suudi Arabistan eğitimli din adamının "küfür" içindekileri memnun etmek için "ılımlı İslam merkezleri" kurduğu öne sürülüyor.

Pazartesi, 05 Eylül 2016 21:26
Hırvatistan-Türkiye maçı öncesinde iki takımında ilk 11'i belli oldu.

A Milli Futbol Takımı, 2018 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri I Grubu'ndaki ilk maçında bu akşam deplasmanda Hırvatistan ile karşılaşacak.

Pazar, 18 Eylül 2016 10:03
Türkiye ve Mısır dışişleri bakanları, Bağlantısızlar Hareketi zirvesi sırasında görüşme gerçekleştirdi.

Venezuela'da gerçekleştirilen 17. Bağlantısızlar Hareketi Zirvesi'ne katılan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Mısır Dışişleri Bakanı Semih Şükri ile görüştü.

Zirvede karşılaştıklarında görüşme gerçekleştirdikleri görülen ikiliye ait fotoğraf, Mısır Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Abmed Ebu Zeyd tarafından Twitter üzerinden paylaşıldı.

Pages