21 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazar, 11 Eylül 2016 08:06
Komünist Parti, 2010'da kaybedilen Kamil Kinkır'ı anmak için açıklama yaptı. Açıklamada, Kinkır'ın "eşi bulunmaz bir örnek devrimci kişilik" sergilediği söylendi.

Komünist Parti, 11 Eylül 2010'da yaşamını yitiren Kamil Kinkır ile ilgili anma açıklaması yayımladı.

Kinkır'ın hayatı anlatılan açıklamada, komünist bir işçi olan Kinkır'ın, "tevazu, özveri ve çalışkanlık konusunda hiçbir zaman eksilmeyen eşi bulunmaz bir örnek devrimci kişilik" sergilediği belirtildi.

KP açıklamasının tamamı şöyle:

Salı, 27 Eylül 2016 13:08
Kolombiya hükümeti ile Kolombiya Devrimci Silahlı Güçleri (FARC) arasında 52 yıldır devam eden iç savaşı resmen sona erdiren tarihi barış anlaşması imzalandı.

Kolombiya'da, hükümet ile Kolombiya Devrimci Silahlı Kuvvetleri (FARC) arasındaki barış anlaşması imzalandı.

Kolombiya Devlet Başkanı Juan Manuel Santos ve FARC lideri Timoleon Jimenez (bilinen adıyla Timoçenko), 297 sayfalık barış anlaşmasını çatışmalarda kullanılan mermilerden yapılan bir kalemle imzaladı.

KOLOMBİYA LİDERİ SANTOS: BARIŞIN ŞAFAĞI

Pazartesi, 26 Eylül 2016 23:27
Avrupa Birliği, Kolombiya ile imzaladığı barış anlaşmasının ardından, FARC'ı "terör örgütleri" listesinden çıkartıyor.

Kolombiya Devrimci Silahlı Güçleri (FARC), Avrupa Birliği’nin "terör örgütleri" listesinden çıkartılıyor.

teleSUR'un haberine göre, AB, FARC'ı listeden çıkartma kararını FARC ile Kolombiya hükümeti arasında imzalanan barış anlaşmasının ardından aldı.

Pazartesi, 19 Eylül 2016 21:44
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Fidel ve Raul Castro ile görüşmek üzere Küba'ya gitti.

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Küba'ya gitti.

Küba'da Küba Devlet Başkanı Raul Castro ve Küba Devrimi'nin tarihsel lideri Fidel Castro ile görüşmesi beklenen Ruhani, geziden bir gün önce Küba'yı "dost ve devrimci ülke" diye tanımladı.

İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, Küba'yı Ağustos ayında ziyaret etmiş, Küba ile İran arasındaki ilişkilerin geliştirileceğini açıklamıştı.

Salı, 20 Eylül 2016 19:49
Solcu Liseliler, okullardaki AKP propagandasına karşı Gaziantep'te de isyandaydı. Liseliler, polisin müdahale ettiği sokak etkinliklerini, kentteki Komünist Parti binasında gerçekleştirdi.

Okulların açılmasıyla birlikte, 15 Temmuz darbe girişimini bahane ederek okullarda AKP propagandasının yapılmasına karşı, liseliler isyanda.

Gaziantep'te, Solcu Liseliler, okullarında dağıtılan 15 Temmuz broşürü ve devam eden AKP propagandasına karşı ayağa kalktı.

Cumartesi, 24 Eylül 2016 12:46
FARC, 1 haftadır süren konferansın sonunda, Kolombiya hükümeti ile varılan barış anlaşmasını onayladı.

Kolombiya Devrimci Silahlı Kuvvetleri (FARC), "savaşın bittiğini" resmen ilân etti.

FARC örgütlerinde 1 haftadır tartışılan ve konferans sürecinde oylanacağı söylenen barış anlaşması, örgüt tarafından oy birliği ile onaylandı.

Gerilla kongresinde konuşan FARC lideri Rodrigo Londono (Timoşenko), "Barış, zaferlerin en güzelidir" dedi.

Salı, 20 Eylül 2016 14:08
Kolombiya'da hükümet ile birlikte "barış süreci" başlayan FARC, verilen garantiler konusunda endişeli.

Kolombiya'da hükümet ile Kolombiya Devrimci Silahlı Kuvvetleri (FARC) arasında başlayan "barış süreci" devam ediyor.

Ancak FARC'ın liderleri, sürece ilişkin kaygılı olduklarını söylüyorlar.

Cuma, 02 Eylül 2016 12:13
Dünya Demokratik Gençlik Federasyonu (WFDY), yayınladığı açıklamayla Türkiye gençliğini 4 Eylül’de Kartal Meydanı’nda gerçekleştirilecek “Boyun Eğme” mitingine çağırdı.

Avrupa’da faşizmin yenilgisinin ardından Sovyetler Birliği’nin girişimiyle kurulan ve yüzlerce anti-emperyalist gençlik örgütünü bünyesinde barındıran Dünya Demokratik Gençlik Federasyonu (WFDY), yayınladığı açıklamayla Türkiye gençliğini 4 Eylül’de Kartal Meydanı’nda gerçekleştirilecek mitinge çağırdı.

Çarşamba, 21 Eylül 2016 20:54
Venezuela Komünist Partisi’nin tarihi önderlerinden Olga Luzardo geçtiğimiz pazartesi 100 yaşında aramızdan ayrıldı.

Venezuela Komünist Partisi’nin tarihi önderlerinden Olga Luzardo geçtiğimiz pazartesi günü 100 yaşındayken hayatını kaybetti.

Olga Luzardo doğduğu ve yetiştiği Zulia eyaletinde henüz 13 yaşındayken mücadeleye atıldı. Kısa zaman içinde işçi sınıfı direnişinin ön saflarında yer alan ilk kadın liderlerden oldu.

Salı, 20 Eylül 2016 12:11
Gazeteci, şair, yazar, hukukçu... Kürt halkının aydınlık yüzü Musa Anter, nâm-ı diğer Ape Musa, bundan tam 24 yıl önce, 20 Eylül 1992'de kontrgerilla tarafından katledildi.

Gazeteci, şair, yazar, hukukçu... Kürt halkının aydınlık yüzü Musa Anter, nâm-ı diğer Ape Musa, bundan tam 24 yıl önce, 20 Eylül 1992'de kontrgerilla tarafından katledildi. 

Kürt aydınlanma tarihinin önemli isimlerinden olan Musa Anter, 20 Eylül 1992 tarihinde Diyarbakır'da JİTEM olarak da bilinen kontrgerilla örgütü tarafından katledildi.

Perşembe, 15 Eylül 2016 13:59
Şair-yazar Nihat Behram'ın Ağustos 2014-Mart 2015 arasında yayınlanan haftalık dergi soL'daki yazılarından ve daha önceki kitaplarında yer almayan bazı yazı, söyleşi ve hakkında yazılanlardan oluşan "Tutanak" okuyucuyla buluştu.

Şair-yazar Nihat Behram'ın Ağustos 2014-Mart 2015 arasında yayınlanan haftalık dergi soL'daki yazılarından ve daha önceki kitaplarında yer almayan bazı yazı, söyleşi ve hakkında yazılanlardan oluşan "Tutanak" okuyucuyla buluştu.

Perşembe, 29 Eylül 2016 23:10
RedHack, Twitter hesabından yaptığı açıklamayla Berat Albayrak’ın maillerinin ele geçirilmesi eyleminin detaylarını anlattı.

RedHack, Twitter hesabından yaptığı açıklamayla Berat Albayrak’ın maillerinin ele geçirilmesi eyleminin detaylarını anlattı.

Enerji Bakanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak’ın mailleri, geçtiğimiz günlerde Redhack tarafından ele geçirilmiş ve kamuoyuyla paylaşılmıştı.

Pazartesi, 19 Eylül 2016 09:53
Narcos'taki Pablo Escobar rolüyle isminden söz ettiren aktör Wagner Moura, ilk yönetmenlik deneyimi olacağını söylediği filmin finansmanı konusunda boykot edildiğini ileri sürdü. Moura, Brezilyalı bir komünist milletvekiliyken gerillaya dönüşen bir Brezilyalının hayatını anlatmak istiyor.

Narcos isimli dizide canlandırdığı ünlü uyuşturucu kaçakçısı Pablo Escobar rolüyle ünlenen aktör Wagner Moura, ilk yönetmenlik deneyiminde "boykot" ile karşılaştığını söyledi.

Pazartesi, 05 Eylül 2016 16:59
OHAL kapsamında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname'lere tepki gösteren CHP Lideri Kılıçdaroğlu, ''Darbe fırsatçılığını asla kabul etmiyoruz'' dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, darbe girişiminden sonra ortaya çıkan birlikteliği korumak istediklerini belirterek, "Darbe fırsatçılığını asla kabul etmiyoruz. 'OHAL çıktı, KHK çıktı, şu muhaliflerin tamamını hapislere atayım' Bu da doğru değil ve inandırıcı değil" diye konuştu.

Pazar, 18 Eylül 2016 13:56
66 yaşında hayatını kaybeden, Türk sinemasının usta sanatçısı Tarık Akan, son yolculuğuna uğurlandı.

66 yaşında hayatını kaybeden usta sanatçı Tarık Akan bugün son yolculuğuna uğurlandı. Tarık Akan için ilk tören Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde düzenlendi.

Pages