45 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 22 Ağustos 2016 17:45
Yönetenler, sosyal barışın, “İslamcı Türkler” ve tetikleyecekleri saldırgan Alman sağı nedeniyle hızla tarihe karışacağını düşünüyor olabilir. Sosyal barışı bunlarla bağlantılı gerginlik ve kopukluklarla garantiye alamayacaklarını, kriz vurmaya başladığında tıpkı dizginsiz mülteciler gibi, 82 milyonluk ülkenin temellerinin sarsılabileceğini biliyorlar.

Hepsi birbirini izliyor sanki. AB’nin İslamcı Ankara yönetiminden duyduğu huzursuzluğu artık diplomatik imaların arkasına gizlememe kararı aldığı söylenebilir. Lider Almanya bu konuda daha açık yürekli bir yol izlemeye başladı. Angela Merkel hükümeti, Erdoğan rejiminden duyduğu rahatsızlığı, Sol Parti’nin bir soru önergesine yanıt diye yapıştırıp kamuoyunun bilgisine sunuverdi.

Salı, 02 Ağustos 2016 21:05
Halep'Te, slamcı militanların kimyasal silah kullandığı iddia ediliyor.

Suriye'nin Halep kentinde, İslamcı militanların kimyasal silah kullandığı iddia edildi.

Ordu birliklerinin kenti kuşatmasının ardından, çok sayıda sivil  bölgeden tahliye edilmiş ancak kentte kalan ve militanların tahliye edilmelerini engellediği sivil vatandaşlar olmuştu.

RIA Novosti, saldırıda en az 5 kişinin öldüğünü duyurdu.

Salı, 16 Ağustos 2016 14:52
Alman ARD kanalı, Federal Alman Hükümeti'nin Erdoğan için "terör destek veriyor" değerlendirmesi yaptığını ileri sürdü.

Alman ARD televizyon kanalı, federal hükümetin Türkiye’yi “İslamcı Grupların Merkezi Eylem Platformu” olarak değerlendirdiğini ileri sürdü.

Cuma, 05 Ağustos 2016 16:47
Suriye parlamentosunda milletvekilleri, müfredattaki dini yönergeleri kaldırmayı tartışıyor.

Devletin seküler karakteri ile bilinen Suriye'de, milletvekilleri "dini eğitim" tartışması yapıyor.

Pazartesi, 01 Ağustos 2016 12:19
Papa Françis, İslam'ın şiddetle eşit olduğu iddialarını redderken, "Katolikler de ölümcül olabileceğini" söyledi.

Papa Françis, Fransa'da bir rahibin öldürülmesinin ardından başlayan İslam tartışmalarına katıldı.

AFP'nin haberine göre Françis, "Neredeyse bütün dinlerde her zaman küçük bir grup fundamentalist olur. Bu bizde de var" dedi.

Salı, 30 Ağustos 2016 14:41
Microsoft'a ait Bing arama motorunda ''IŞİD'' kelimesinin ''Suudi Arabistan'' olarak çevrilmesi üzerine Riyad, Bing'e boykot çağrısında bulundu.

Microsoft'a ait Bing arama motorunda ''IŞİD'' kelimesinin ''Suudi Arabistan'' olarak çevrilmesi üzerine Suudi Arabistan Krallığı temsilcileri ve Suudi Arabistanlılar Bing'e boykot çağrısında bulundu.

Birçok Suudi Twitter kullanıcısı da duruma tepki göstererek Bing’i ve Microsoft’u boykot edeceklerini belirtti.

Çarşamba, 24 Ağustos 2016 11:19
Almanya Şansölyesi Angela Merkel bu hafta "diplomasi turuna" çıkıyor.

Almanya Başbakamı Angela Merkel bir haftalık Avrupa Birliği turuna çıkıyor. Toplam 15 AB devlet ve hükümet yetkilisiyle buluşacak olan Merkel'in ''Avrupa yaşıyor'' mesajını vermeyi hedeflediği belirtiliyor.

Salı, 23 Ağustos 2016 01:30
Nevzat Evrim Önal

Ne kadar acı ve ne kadar çok şey anlatıyor: Gaziantep’te bir düğüne yapılan intihar saldırısında kullanılan intihar bombacısı bir çocuk. Kelimenin tam manasıyla “kullanılan” çünkü memleketin her konuda tam yetkili ama her türlü sorumluluktan azade cumhurbaşkanından öğrendiğimize göre bu çocuk “10-12 yaşlarında.”

Ve hala bu karanlığın üstü yayın yasaklarıyla örtülmeye çalışılıyor.

Salı, 30 Ağustos 2016 01:00
Nevzat Evrim Önal

30 Ağustos ve 4 Eylül; Kurtuluş Savaşı’nın kazanıldığı gün ve Turan Dursun’un katledildiği gün…

Bu ikisini bağlayarak Türkiye tarihini okuyabileceğimizi düşünüyorum. Gelin, deneyelim.

Cumartesi, 27 Ağustos 2016 09:28
Suriye'de ordu kuşatması altında bulunan Deraya'dan sivillerin tahliyesine başlandı.

Suriye'de başkent Şam yakınlarındaki Deraya kasabasından sivillerin ve "muhalefet" güçlerinin tahliyesi konusunda hükümet ve "muhalifler" arasında anlaşmaya varılmasının ardından sivillerin tahliyesine başlandı. Reuters'in görgü tanıklarına dayandırdığı haberine göre cuma günü yaklaşık 6 otobüs kasabadan ayrıldı.

Perşembe, 25 Ağustos 2016 19:33
Londra'daki Fransa Büyükelçiliği önünde, "burkini" protestosu vardı.

Londra'daki Fransa Büyükelçiliği önünde "burkini" protestosu vardı.

"Burkini", bikini ve burka sözcüklerinin bileşiminden üretilen "tesettür mayosu" anlamına geliyor.

Fransa'nın plajlarda burkini giyilmesini terör gerekçesiyle yasaklaması üzerine, 30 kişilik bir grup ülkenin elçilik binası önünde eylem yaptı.

Perşembe, 18 Ağustos 2016 16:00
Haftalık siyasi dergi Boyun Eğme'nin 45. sayısı yarın okurlarıyla buluşuyor.

Haftalık siyasi dergi Boyun Eğme'nin 45. sayısı "'Kandırıldık' diyenler sussun, gerçeği görenler konuşsun" manşetiyle yarın okurlarıyla buluşuyor.

Pazartesi, 08 Ağustos 2016 12:23
Avrupa’nın hegemon gücü Federal Almanya, Türkiye’deki gelişmelerden fazlasıyla tedirgin. Alman siyaset sınıfı 15 Temmuz’a kadar darbe beklentisini açık edecek sinyaller vermedi, fakat darbe olunca da biraz bekleyip “Ayıp oluyor!” mealinde bir takım açıklamalar yayımlamakla yetindi. Erdoğan’ın sinirliliği tümüyle temelsiz değildir.

Washington’da bazılarının mutlaka haberi vardı, ama sormadık: Berlin’de kimsenin haberi yok muydu 15 Temmuz kalkışmasından? Mümkün müdür? Batı, Türkiye’den çıkacak bir Sisi’ye ne kadar itiraz edebilir ki?

Salı, 23 Ağustos 2016 01:15
Orhan Gökdemir

Siyasette rüzgârla yükselen rüzgârla düşer. Rüzgâr kesildi çoktan. Şimdi karşıdan esiyor ki o kadar olur. Kendisi de biliyor düştü düşecek…

Cumartesi, 27 Ağustos 2016 09:18
4 Eylül'de İstanbul Kartal'da yapılacak "Gericiliğe, emperyalizme, darbecilere boyun eğmiyoruz" mitingine bir destek de Sosyalist Çerkesler'den geldi. Açıklamada, "Biz Sosyalist Çerkesler, dün toplumumuzu köleleştiren gericiliğe şirin gözükmedik, bugün de prim vermeyeceğiz. 4 Eylül Büyük İstanbul Mitingini destekliyoruz" denildi.

4 Eylül'de İstanbul Kartal'da yapılacak "Gericiliğe, emperyalizme, darbecilere boyun eğmiyoruz" mitingine bir destek de Sosyalist Çerkesler'den geldi. Açıklamada, "Biz Sosyalist Çerkesler, dün toplumumuzu köleleştiren gericiliğe şirin gözükmedik, bugün de prim vermeyeceğiz. 4 Eylül Büyük İstanbul Mitingini destekliyoruz" denildi. 

Pages