39 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 16 Ağustos 2016 15:29
Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu'nun eski başkanı Muaz el-Hatib, Katar'ın başkenti Doha'da Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Mihail Bogdanov ile Suriye krizini görüşeceğini açıkladı.

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Mihail Bogdanov'un dün Sputnik'e verdiği demeçte bugün Katar'ın başkenti Doha'da muhaliflerle görüşeceğini açıklamasının ardından kimlerle görüşeği ortaya çıktı.

Salı, 30 Ağustos 2016 10:45
Bir döneme damgasını vuran Cemaat davalarının tamamı çökerken, bu davalardan biri olan 'Devrimci Karargah' kapsamında tutuklanan Zafer Kaygın hâlâ cezaevinde tutuluyor. Kaygın, "Son Tezgah" adlı bir gizli tanığın ifadeleriyle tutuklandıklarını belirtirken, "son tezgahın" bir an önce son bulmasını talep etti.

AKP-Cemaat davlarından olan "Devrimci Karargah" davası da diğer tüm AKP-Cemaat davaları gibi çöktü ancak hâlâ cezaevlerinde bu davadan tutuklu isimler bulunuyor. Bu isimlerden biri olan Zafer Kaygın, 15 Temmuz sonrasında da devam eden hukuksuzluğa tepki gösterirken, konuya ilişkin bir mektup kalema aldı.

Pazartesi, 08 Ağustos 2016 10:46
Komünist Parti, 15 Temmuz'daki darbe girişimiyle ilgili dünya halklarına, işçi sınıfının örgütlerine, devrimci ve komünist güçlere bir mektup gönderdi. Rusça, Arapça, İngilizce, İspanyolca, Portekizce, Almanca, Yunanca, Fransızca ve Kürtçe olarak ilgili yerlere gönderilen mektupta, Türkiye'de yaşanan gelişmelere dair bilgi verildi.

Komünist Parti, 15 Temmuz'daki darbe girişimiyle ilgili dünya halklarına, işçi sınıfının örgütlerine, devrimci ve komünist güçlere bir mektup gönderdi. Rusça, Arapça, İngilizce, İspanyolca, Portekizce, Almanca, Yunanca, Fransızca ve Kürtçe olarak ilgili yerlere gönderilen mektupta, Türkiye'de yaşanan gelişmelere dair bilgi verildi. 

Pazartesi, 29 Ağustos 2016 14:04
Bir devrimci, bir komünist örneği arandığında, daha üstün bir sembol, daha iyi bir imaj, daha kesin bir düşünce bulunamaz. Böyle söylüyorum, çünkü buna inanıyorum. Buna her zaman inandım. Bu inanç belki de bugün, 18 Ekim 1967'de "Savaşçılarımız, devrimcilerimiz, militanlarımız, çocuklarımız nasıl olmalıdır?" diye sorduğum ve "Che gibi olmalarını istiyoruz, çünkü Che bu yeni insanın, komünist toplumun bu onurlu insanının canlı bir örneğidir.” cevabını verdiğim andan çok daha derindir.

soL'un notu: TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın Che Guevara'ya "eşkıya" demesinin ardından büyüyen tepkileri, aslında Fidel Castro Ruz, bundan 19 sene önce yaptığı bir konuşmasında dile getirmişti. Fidel'in "Che'nin düşünceleri bugün de bütünüyle geçerlidir" başlıklı konuşması 8 Ekim 1987 tarihinde, Che'nin katlinin 20. yıldönümünde yapılmıştı.

Pazartesi, 29 Ağustos 2016 14:35
Komünist Gençlik, Che Guevara'ya "eşkıya" ve "katil" diyen TBMM Başkanı İsmail Kahraman'a cevabı Amerikan bayrağı göndererek verdi.

Komünist Gençlik, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'nın devrimci Che Guevara'ya "eşkıya" ve "katil" demesinin ardından bugün bir basın açıklaması yaptı.

Cuma, 19 Ağustos 2016 12:36
Celtic taraftarı kadınlar, Filistin'e destek için "Çav Bella" söylüyor.

İsrailli bir futbol takımı ile yapılan maç sırasında Filistin bayrakları açmasıyla gündeme gelen İskoç takımı Celtic'in taraftarları, bu kez de "Çav Bella" söyledi.

Ellerinde Filistin bayrakları olan kadın taraftarlar, ünlü devrimci şarkı Çav Bella'nın sözlerini değiştirerek Filistin'e destek verdiler.

Perşembe, 04 Ağustos 2016 11:51
Kolombiya ve FARC arasında yapılacak anlaşmanın, FARC konferansının ardından yapılacağı duyuruldu.

Kolombiya hükümeti ve Kolombiya Devrimci Silahlı Güçleri (FARC) arasında imzalanacak barış anlaşmasının, FARC'ın gerçekleştireceği son konferansın ardından yapılacağı açıklandı.

Kolombiya Devlet Başkanı Juan Manuel Santos'a göre konferansla birlikte, FARC yönetimi anlaşmayı imzalamak için izin alacak.

Çarşamba, 31 Ağustos 2016 15:32
TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın Che'yi hedef alan sözlerine karşı Meclis'te CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi'yle basın açıklaması düzenlemek isteyen Dev-Lis üyelerine polis tarafından müdahale edildi.

TBMM Başkanılık Divanı üyesi CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi’nin Devrimci Liseliler’le (Dev-Lis) birlikte Meclis’te düzenlediği basın toplantısına polis müdahale etti. 

Meclis başkanı İsmail Kahraman’ın Che Guevara hakkındaki sözleri nedeniyle düzenlenmek istenen toplantıya polis izin vermeyince arbede yaşandı.

Cuma, 26 Ağustos 2016 22:57
Kolombiya'da hükümetle FARC arasında anlaşmaya varıldı. Anlaşmaya göre silah bırakan FARC, siyasi bir hareket olarak 2018 seçimlerine katılacak.

Kolombiya Silahlı Devrimci Güçleri (FARC) ile Kolombiya hükümeti arasında 52 yıldan sonra anlaşma sağlandı.

Kısa süre içinde silah bırakacak FARC'ın, 2018'de yapılacak genel seçimlere siyasi bir hareket olarak katılacağı açıklanırken, Küba'da yapılan barış görüşmeleri resmen sona erdi.

Cuma, 26 Ağustos 2016 01:15
Nihat Behram

Dinci faşist askeri darbe girişimi ‘sosyal demokratların’ ve omurgasız aydınların da, turnusol kağıdı gibi, gerçek rengini açığa çıkardı: ‘Soros turuncusu’! 

Salı, 02 Ağustos 2016 15:23
Suriye'deki cihatçı grupların siyasi ve askeri kanatları Ankara’da toplantı düzenledi. ''Koordinasyon mekanizmalarını güçlendirmek ve Halep kuşatmasını kırmanın yolları'' toplantının gündemi oldu.

Suriye'deki cihatçı grupların liderleri, Türkiye merkezli cihatçıların çatı siyasi kuruluşu Suriye Muhalif ve Devrimci güçler Ulusal Koalisyonu'nun (SMDK) başkanı Enes Abda ve Suudi Arabistan merkezli Yüksek Müzakere Heyeti Başkanı Riyad Hicab ile toplantı düzenledi. Toplantının bugün de sürmesi bekleniyor.

Pazar, 28 Ağustos 2016 23:44
Che Guevara'ya "eşkiya" diyen laiklik düşmanı TBMM Başkanı İsmail Kahraman'a, Komünist Gençlik'ten yanıt geldi. Komünist Gençlik imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, İsmail Kahraman'a hitaben "Sizin safınız yankilerin yanı, bizimki Che'nin" denildi.

Che Guevara'ya "eşkiya" diyen laiklik düşmanı TBMM Başkanı İsmail Kahraman'a, Komünist Gençlik'ten yanıt geldi. 

Komünist Gençlik tarafından yapılan yazılı açıklamada, İsmail Kahraman'a hitaben "Sizin safınız yankilerin yanı, bizimki Che'nin" denildi. 

İŞTE O AÇIKLAMA 

Salı, 30 Ağustos 2016 09:49
Ulusal Eğitim Derneği Isparta Şube Başkanı ve ADD Isparta Şubesi kurucusu emekli öğretmen Mahmut Özyürek, CHP Isparta örgütünün 30 Ağustos nedeniyle mevlit okutacağını duyurarak, bu etkinliği eleştirdi.

Ulusal Eğitim Derneği Isparta Şube Başkanı ve ADD Isparta Şubesi kurucusu emekli öğretmen Mahmut Özyürek, CHP Isparta örgütünün 30 Ağustos nedeniyle mevlit okutacağını duyurarak, bu etkinliği eleştirdi. 

 

Pazartesi, 29 Ağustos 2016 09:02
Nâzım Hikmet Kültür Merkezi, 4 Eylül'de Kartal'da yapılacak mitinge çağrıda bulundu.

4 Eylül'de Kartal'da yapılacak büyük buluşmaya bir çağrı da NHKM'den geldi. 

"Nâzım Hikmet Kültür Merkezi olarak, 4 Eylül’de saat 17:00’de, İstanbul Kartal’daki 'Boyun Eğme' mitinginin sesini büyütmek üzere orada olacağımızı duyuruyor, bütün dostlarımızı o meydanda, 'dışında hiçbir şeyin kâfi gelmeyeceği' saflara girmeye çağırıyoruz" denilen açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Çarşamba, 17 Ağustos 2016 09:16
Gazeteci yazar Enver Aysever, 4 Eylül'de İstanbul Kartal'da yapılacak olan "Gericiliğe, emperyalizme, darbelere boyun eğmeyeceğiz" mitingine katılmanın bir görev olduğunu söyledi. Aysever, "15 Temmuz'dan sonra demokrasinin sadece AKP güzellemesi olarak algılandığı bir dönemde, gericiliğin maskesini indirmek gerekiyor" dedi.

Gazeteci yazar Enver Aysever, 4 Eylül'de Kartal'da yapılacak olan "Gericiliğe, emperyalizme, darbelere boyun eğmeyeceğiz" mitingine katılmanın bir görev olduğunu söyledi. Aysever, "15 Temmuz'dan sonra demokrasinin sadece AKP güzellemesi olarak algılandığı bir dönemde gericiliğin maskesini indirmek gerekiyor" dedi. 

Pages