562 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cumartesi, 20 Ağustos 2016 11:15
ABD'nin Türkiye'de bulunan nükleer bomba stoğu, ülkeyi daha "güvenli" bir hâle getirmekten çok, güvenlik risklerini artırıyor.

15 Temmuz darbe girişimi sonrasındaki yoğun gündemin arasında önemli bir başlık dikkat çekiyor.

Salı, 30 Ağustos 2016 17:21
ABD'li bir asker, Türkiye ile YPG'nin Suriye'de ateşkes konusunda anlaştıklarını söyledi.

 

Suriye'de TSK ile YPG arasındaki çatışmalardan rahatsızlığını dile getiren ABD, "anlaşma" sağlandığını duyurdu.

AFP'ye konuşan ABD Merkez Komutanlığı'ndan Albay John Thomas, Türk ve Kürt güçlerinin Suriye'nin kuzeyinde birbirleriyle savaşmama konusunda "gevşek bir anlaşmaya (loose agreement)" vardıklarını söyledi.

Salı, 02 Ağustos 2016 13:37
ABD Genelkurmay Başkanı'nın Türkiye ziyaretinde, Türk yetkililerin ABD'nin darbedeki rolüne ilişkin herhangi bir soru sormadıkları söyleniyor. NYT'nin iddiasına göre, Türkiye ABD ile ilişkileri sürdürmek için tonunu yumuşatıyor.

ABD Genelkurmay Başkanı General Joseph F. Dunford'ın Ankara ziyareti, ABD basınında yer buldu.

New York Times'tan (NYT) Michael S. Schmidt ve Tim Arango'nun haberine göre, Türk yetkililerin ve yandaş medyanın içeride tutturduğu anti-Amerikan dile rağmen, Dunford'un ziyaretinde çok daha fazla ölçülü bir dil kullanıldı.

Çarşamba, 31 Ağustos 2016 12:34
İran Dışişleri, Türkiye'nin Suriye'nin toprak bütünlüğüne ve egemenliğine saygı göstermesini talep ederken, Cerablus operasyonunun işleri daha da karmaşıklaştırdığını söyleyerek Türkiye'den faaliyetlerini bitirmesini istedi.

Türkiye'nin Cerablus operasyonunun devam etmesi ve YPG ile çatışma noktasına gelinmesi, İran tarafından kaygıyla karşılandı.

Pazartesi, 08 Ağustos 2016 09:57
Dün, Lazkiye'de yaralanıp Türk ordusu tarafından kurtarıldığı öne sürülen ABD ajanının, birçok anaakım medya kuruluşu için çalışan bir "gazeteci" olduğu söyleniyor.

Dün Türk medyasında, Suriye'de yaralanan ABD'li bir kadın istihbaratçının Türk askerleri tarafından kurtarıldığı iddia edilmişti.

Hürriyet'te çıkan haberde, ABD'li kadın ajanın, 2 günlük bir operasyonun ardından Suriye sınırından kurtarıldığı, TSK'nın gerçekleştirdiği kurtarma operasyonuna insansız hava aracı ve helikopterlerin de katıldığı söylenmişti.

Pazartesi, 08 Ağustos 2016 08:56
Federal Almanya Başbakan Yardımcısı Sigmar Gabriel, AB'nin küçük bir ülkeyi dahi alacak durumda olmadığını söyleyerek "Türkiye, 20 yıl daha üye olamaz" dedi.

Federal Almanya Başbakan Yardımcısı Sigmar Gabriel, Türkiye'nin önümüzdeki 20 yıl içerisinde AB'ye üyeliğinin söz konusu olmadığını söyledi.

Alman kamu kanalı ARD'de yayınlanan geleneksel yaz röportajında konuşan Başbakan Yardımcısı Sigmar Gabriel, son günlerde dillendirilen Türkiye ile üyelik görüşmelerinin durdurulması fikrineyse karşı çıktı. 

Çarşamba, 31 Ağustos 2016 15:04
Cerablus'ta dün yaşanan çatışmalar sırasında Türkiye'nin talep ettiği hava desteğinin ABD tarafından gönderilmediği iddia edildi. Çatışmalarda 1 tank vurulmuş, 3 asker yaralanmıştı.

Cerablus'ta dün yaşanan çatışmalar sırasında Türkiye'nin ABD'den destek istediği ama ABD'nin talebi geri çevirdiği ileri sürüldü.

Dün Külliye köyüne giren ÖSO'lular ve geride güvenliklerini sağlamaya çalışan TSK zırhlıları, IŞİD'in roketli saldırısına uğramıştı. Saldırı sonucu 3 asker yaralanmıştı.

Cuma, 19 Ağustos 2016 01:17
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby, Türkiye ile Rusya arasında ilişkilerin gelişmesine yönelik ABD yönetiminin bir endişesi bulunmadığını bildirdi.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby, Türkiye ile Rusya arasında ilişkilerin gelişmesine yönelik ABD yönetiminin bir endişesi bulunmadığını bildirdi.

Kirby, günlük basın toplantısında, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Rusya ile savunma sanayi alanında iş birliği düşünülebileceğine dair sözleri soruldu. 

Çarşamba, 24 Ağustos 2016 14:50
ABD'li bir yetkili, Türkiye'nin Cerablus operasyonunu birlikte planladıklarını, Kürtlerin ilerleyişini Cerablus'ta durdurduklarını ve Kürtlere Cerablus'a gitmeleri hâlinde yardım alamayacakları mesajını verdiklerini söyledi.

Türkiye'nin ÖSO destekli gruplarla birlikte Cerablus'a saldırmasının ABD ile birlikte planlandığına ilişkin veriler çoğalıyor.

Wall Street Journal'dan (WSJ) Dion Nissenbaum ve Carol E. Lee'nin haberine göre, Cerablus'a başlatılan harekat "Türk-Amerikan askeri yapımı."

Amaç ise, IŞİD'in hayati ikmal hattını kesmek ve Kürtleri Cerablus'a yönelmekten alıkoymak.

Çarşamba, 17 Ağustos 2016 12:17
17 Ağustos depreminin üzerinden 17 yıl geçerken, Türkiye hâlâ yeni bir depreme hazır değil. İnşaat Mühendisleri Odası, Türkiye'nin depremle imtihanına ilişkin kapsamlı bir açıklamada bulundu.

17 Ağustos depreminin üzerinden 17 yıl geçti. 17 bin 480 kişinin hayatını kaybettiği, 23 bin 781 kişinin yaralandığı, 285 bin 211 ev ve 42 bin 902 iş yerinin hasar gördüğü depremin ardından Türkiye hâlâ başka bir depreme hazır değil.

Cumartesi, 06 Ağustos 2016 11:27
Türkiye'deki darbe girişiminin ardından Ankara, Gülen hareketiyle ilgili diplomatik girişimlerine hız verdi. Ankara Berlin'den üç konuda talepte bulunuyor.

Türkiye'deki 15 Temmuz darbe girişiminin ardından yaşanan gelişmeler, Ankara ile Berlin arasında diplomatik hareketliliğe yol açtı.

Salı, 09 Ağustos 2016 11:43
Halep'teki son savaşta, cihatçıların sanıldığından daha fazla dış yardım aldığı söyleniyor. Bu yardımlar arasında, Türkiye'den Suriye'ye geçen kamyonlarca silah da bulunuyor.

Suriye'nin Halep kentinde cihatçılarla ordunun birbirlerini karşılıklı olarak kuşatmaya almasının ardından savaş sürerken, silahlı grupların kuşatmayı nasıl kırdığına dair bilgiler geliyor.

Çarşamba, 03 Ağustos 2016 10:49
AKP ile Almanya arasında gerilime neden olan Köln mitingi, aslında bir süredir devam eden gerginliğin yeni bir boyuta taşınması anlamına geldi. Erdoğan, Alman kamuoyunu kaybederken, Almanya'daki Türkiyeli göçmenleri zor günler bekliyor.

Almanya'da yaşayan en büyük göçmen kitlesinin Türkiye'den gelenler olması nedeniyle Türkiye, Almanya için herhangi bir dış ülke olarak uzun süreden beri görülmüyordu.

Cuma, 19 Ağustos 2016 23:25
Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, beklenen Türkiye kararını açıkladı.

Kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, Türkiye'nin notunu değiştirmezken, görünümü durağandan negatife çekti.

 

Çarşamba, 10 Ağustos 2016 14:38
Almanya Savunma Bakanı Ursula von der Leyen Rusya ve Türkiye arasındaki yakınlaşmadan memnun olduklarını söyledi.

Almanya Savunma Bakanı Ursula von der Leyen Türkiye'nin Rusya ile yakınlaşmasına rağmen, NATO'nun kendisi için ne denli öneme sahip olduğunun farkında olduğunu söyledi.

Deutsche Welle Türkçe'de yer alan haberde bakan von der Leyen, "Türkiye'nin hangi tarafta yer aldığını bildiğinden hiç şüphesi olmadığını" belirtti.

Pages