4 sonuçtan 1 - 4 arası gösteriliyor
Pazartesi, 29 Ağustos 2016 14:04
Bir devrimci, bir komünist örneği arandığında, daha üstün bir sembol, daha iyi bir imaj, daha kesin bir düşünce bulunamaz. Böyle söylüyorum, çünkü buna inanıyorum. Buna her zaman inandım. Bu inanç belki de bugün, 18 Ekim 1967'de "Savaşçılarımız, devrimcilerimiz, militanlarımız, çocuklarımız nasıl olmalıdır?" diye sorduğum ve "Che gibi olmalarını istiyoruz, çünkü Che bu yeni insanın, komünist toplumun bu onurlu insanının canlı bir örneğidir.” cevabını verdiğim andan çok daha derindir.

soL'un notu: TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın Che Guevara'ya "eşkıya" demesinin ardından büyüyen tepkileri, aslında Fidel Castro Ruz, bundan 19 sene önce yaptığı bir konuşmasında dile getirmişti. Fidel'in "Che'nin düşünceleri bugün de bütünüyle geçerlidir" başlıklı konuşması 8 Ekim 1987 tarihinde, Che'nin katlinin 20. yıldönümünde yapılmıştı.

Salı, 16 Ağustos 2016 14:43
Fidel Castro, Kübalı güreşçi López'in Rıza Kayaalp'i yendiği müsabakayı Bolivya lideri Morales'le birlikte izledi.

Rio Olimpiyatları'nda 130 kg greko-romen güreş müsabakasında altın madalya mücadelesini, Rıza Kayaalp'i 6-0 yenen Kübalı güreşçi Mijaín López kazanmıştı.

Mijaín López'in maçını, Küba'nın efsanevi lideri Fidel Castro, Bolivya lideri Evo Morales'le birlikte izledi.

Pazartesi, 15 Ağustos 2016 12:30
13 Ağustos'ta 90. yaşgününü kutlayan komünist lider Fidel Castro, herkese teşekkür ettiği bir mektup kaleme aldı. Fidel, mektubunda Barack Obama'yı eleştirirken, dünyadaki en önemli şeyin barışı korumak olduğunu vurguladı.

Küba devriminin efsanevi lideri Fidel Castro, 90. yaşını kutlayanlara teşekkür ettiği bir mektup yayımladı.

Granma'da yayımlanan mektupta Fidel, doğum gününü kutlayan herkese teşekkür etti.

Fidel, çocukluğunun geçtiği Doğu Küba'daki Biran'ı hatırlatarak, buradaki zengin minerallerin ve kaynakların Papalık'ın emriyle davranan sahipleri tarafından nasıl sömürüldüğünü aktardı.

Pazar, 14 Ağustos 2016 18:00
Galip Munzam

Epimenidis, milattan önce 7. yüzyılda Girit'te yaşadığı düşünülen, yarı mitolojik karakter kazanmış bir şair-filozof. Epimenidis yalnızca mitler ve şiirler değil; bir de kendi adıyla anılan paradoks armağan etmiştir insanlığa.