442 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 22 Temmuz 2016 10:15
Kemal Okuyan

Kemal Okuyan ile darbe girişimi ve sonrasında yaşananlar üzerine konuştuk. 


Başından beri bu darbe girişiminin Erdoğan ya da AKP iktidarının başka etkili isimlerinin başının altından çıkan bir kurgu olduğu söylenegeldi. Aradan bir haftaya aşkın bir süre geçtikten sonra bu açıdan ne söylenebilir? 

Cumartesi, 02 Temmuz 2016 16:28
Rusya-Türkiye normalleşmesinin sonuçlarından birisinin, Türkiye'nin destek verdiği El Kaide'ye karşı savaşmaya başlaması olacağı iddia ediliyor.

Rusya ile Türkiye arasında başlayan "normalleşme"nin Suriye'ye yansıması hakkında önemli bir iddia ortaya atıldı.

Sputnik'in haberine göre, iki ülke Suriye'de Nusra Cephesi dahil olmak üzere terör gruplarıyla savaşa ilişkin ortak bir anlayışa vardı.

Pazartesi, 11 Temmuz 2016 11:08
Washington Post gazetesi, Türkiye'nin IŞİD'e karşı adımlar atmaya başladığını, ancak IŞİD haricindeki radikal cihatçı unsurları hâlâ topraklarında barındırmaya devam ettiğini yazdı.

Batı basınında, Türkiye'nin Irak-Şam İslam Devleti'ne (IŞİD) karşı attığı adımlar memnuniyetle karşılanırken, El Kaide bağlantılı unsurlara verilen destek hâlâ soru işaretleri uyandırıyor.

Washington Post'tan Joby Warrick, geçen Nisan ayında ABD'nin İHA saldırısı sonucu Suriye'de öldürülen Rifai Ahmed Taha'nın hikâyesini yazdı.

Çarşamba, 27 Temmuz 2016 08:30
Darbeyi Amerikalı bir emekli orgeneralin organize ettiği iddialarını kesin bir dille reddeden General Joseph Dunford geçen hafta Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ın kendisini iki kere aradığını, Türkiye’nin taahhütlerine bağlı olduğu mesajı verdiğini söyledi.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Türkiye’de çıkan ABD’yi suçlayıcı haberler, Washington’da ABD Savunma Bakanı Ashton Carter ve Genelkurmay Başkanı Joseph Dunford’ın önceki gün düzenlediği basın toplantısında gündeme geldi.

Salı, 12 Temmuz 2016 14:17
İsrail ile uzlaşma anlaşmasını imzalayarak, Türkiye, Filistinlilere ihanet ederken kendisini de İsrail’in işgalci rejimine resmen suç ortağı ilan etmiş oldu.

soL'un notu: Foreign Policy Journal'da Jeremy R. Hammond imzasıyla 30 Haziran 2016'da yayımlanan bu makale, Gazze'ye yönelik İsrail ablukasının yasadışılığını ve Türkiye'nin Gazzelilere ihanet edip işgalci İsrail'in rejimini nasıl kabul ettiğini anlatıyor. 

Cumartesi, 16 Temmuz 2016 13:03
Alman Hava Yolları Lufthansa, bugün için Türkiye'ye yapılacak tüm uçuşları durdurduğunu açıkladı.

Alman Havayolları Lufthansa, İstanbul, Ankara, Bodrum, İzmir ve Antalya’ya düzinelerce uçuşun iptal edildiğini, ayrıca Türkiye’den dönüşlerin de yapılmayacağını açıkladı.

Eurowings isimli Charter uçak şirketi de Türkiye uçuşlarını durdurdu.

Cuma, 22 Temmuz 2016 08:06
Rusya yönetimi, darbe girişiminin ardından vatandaşlarına uygulamaya başladığı Türkiye’ye ziyaret yasağını kaldırma kararı aldı.

Rusya Sivil Havacılık Kurumu, Türkiye’ye yönelik uçuşlara uygulanan kısıtlamaların kaldırıldığını açıkladı. Alınan karar duyurulurken, “Türkiye, aradığımız güvenlik teminatlarını bize sunduğu için yasak kaldırılmıştır” denildi.

Cuma, 01 Temmuz 2016 03:00
Rıfat Okçabol

35 yıldır faaliyette olan bir Milli Eğitim Vakfı var.

Cuma, 15 Temmuz 2016 15:11
Türkiye'nin, Menbic'in IŞİD'den kurtarılmasının ardından kasabanın Araplara bırakılması karşılığında bölgedeki ABD-SDF operasyonuna destek vermeyi kabul ettiğini ABD basını da yazdı.

ABD'nin, Türkiye ve YPG ağırlıklı Suriye Demokratik Kuvvetleri'ni (SDF) İncirlik'teki gizli bir toplantıda bir araya getirdiğini, Lübnan basını daha önce yazmıştı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da, ABD ile Menbic konusunda gizli bir askeri anlaşma yaptıklarını, ancak bunu açıklayamayacağını söylemişti.

Pazartesi, 04 Temmuz 2016 15:48
PYD Eş Başkanı Salih Müslim, Türkiye ve Rusya ilişkilerinin yeniden normalleşmesinin özerk yönetim programına etki etmeyeceğini, Rojava’nın federasyondan vazgeçmeyeceğini söyledi. Müslim, Afrin ve Kobani kantonlarını da birleştireceklerini söyledi.

Lübnan’da yayımlanan El-Hayat gazetesine konuşan PYD’nin Eş Başkanı Salih Müslim, Türkiye- Rusya ilişkilerinin "normalleştirilmesini" değerlendirdi. Salih Müslim, sınırda Rus uçağının düşürülmesiyle gerilen Türkiye ve Rusya ilişkilerinin yeniden normalleşmesinin özerk yönetim programlarında bir değişikliğe yol açmayacağını söyledi.

Pazar, 17 Temmuz 2016 15:28
Darbe girişimiyle uçuşları durduran İran, Türkiye'ye uçuşları yeniden başlattı.

15 Temmuz günü Türkiye uçuşlarını durduran İran, Türkiye uçuşlarını tekrar başlattı. 

Reuters'in haberine göre İran'ın sivil havacılık kurumu yetkilisi Rıza Caferzade, öncesinde Türkiye'deki İranlıları ülkelerine döndürmek için 12 boş uçak yolladıklarını da açıkladı.

Cumartesi, 02 Temmuz 2016 16:20
Rusya Başbakanı Dmitriy Medvedev, vize konusu da dahil olmak üzere siyasi sorunların ve ekonomik-işbirliğine ilişkin meselelerin aşamalı olarak çözüleceğini söyledi.

Türkiye ile yapılacak müzakerelere bizzat katılmaya hazır olduğunu söyleyen Rusya Başbakanı Dmitriy Medvedev, vize konusu da dahil olmak üzere siyasi sorunların ve ekonomik-işbirliğine ilişkin meselelerin aşamalı olarak çözüleceğinin altını çizdi.

Cuma, 08 Temmuz 2016 08:22
Britanya’nın Economist dergisi, Türkiye’nin IŞİD’le müdadelede pasif kaldığı yorumunu yaparak "Erdoğan IŞİD yerine Kürtlerle savaşı seçti" dedi.

Britanya’nın Economist dergisi, “Yumuşak hedef – Türkiye’nin dış politikadaki dostça dönüşü, bir diğer bombalamayla delindi” başlıklı makalesinde, Türkiye’nin IŞİD’le mücadelede pasif kaldığı yorumunu yaptı.

Perşembe, 21 Temmuz 2016 18:09
Bugün New York Times'da yayınlanan bir yazıda, ABD'nin Erdoğan'ın darbe sonrası tutumundan memnun olmadığı, ancak seçeneksizlik nedeniyle durumu izlediği ifade ediliyor.

15 Temmuz'daki başarısız darbe girişiminin ardından, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın tutumu, uluslararası basında gündem olmayı sürdürüyor.

Bugün New York Times'da yayınlanan Mark Landler'ın haberinde, Erdoğan ve ABD Devlet Başkanı Barack Obama arasındaki telefon görüşmeleri de veri alınarak bir değerlendirme yapıldı.

Pazartesi, 18 Temmuz 2016 18:53
Wikileaks, Türkiye'deki "siyasi güç yapısına" dair yayımlanacak belgelerle ilgili açıklama yaparak, belgelerin AKP'ye "hem yardımcı olacağını hem de zarar vereceğini" öne sürdü.

Türkiye'deki "siyasi güç yapısı" ile ilgili 100 bin belge yayımlayacağını açıklayan Wikileaks, Twitter üzerinden belgelerle ilgili çeşitli açıklamalarda bulundu.

Belgelerin "AKP karşıtı ya da yanlısı" olmadığını öne süren Wikileaks, belgelerin yalnızca "doğruyu gösterdiğini" öne sürdü.

Pages