25 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 26 Temmuz 2016 21:22
Fransa Cumhurbaşkanı Francois Hollande, Avrupa'nın bugüne dek görülmemiş şekilde İslamcı militanların tehdidi altında olduğunu söyledi.

Fransa Cumhurbaşkanı Francois Hollande, Avrupa'nın bugüne dek görülmemiş şekilde İslamcı militanların tehddi altında olduğunu söyledi.

Hollande açıklamasını, Rouen yakınlarındaki küçük bir kilisede rahip ve beraberindeki 4 kişinin, 2 saldırgan tarafından esir alınması ve öldürülmesi üzerine yaptı. 84 yaşındaki rahip, boğazı kesilerek öldürüldü.

Perşembe, 07 Temmuz 2016 22:54
İslamcı Boko Haram'dan kaçarak İtalya'ya gelen Nijeryalı sığınmacı, ırkçılar tarafından dövülerek öldürüldü.

Nijerya'nın kuzeydoğusunda şeriatla yönetilen bir devlet kurmak isteyen ve binlerce insanı öldüren Boko Haram'dan kaçan bir Nijeryalı, sığındığı İtalya'da ırkçılar tarafından dövülerek öldürüldü.

BBC'nin haberine göre Fermo kasabasında gerçekleşen olayda, ırkçılar 36 yaşındaki Nijeryalı Emmanuel Chidi Namdi'nin eşine hakaret etti. Sonrasındaysa Namdi'yi döverek öldürdü.

Salı, 12 Temmuz 2016 07:35
AKP'ye yakın İslamcı eski askerler tarafından kurulan Özel Güvenlik Şirketi SADAT'ın kurulduğu günden beri yasadışı olarak faaliyet yürütüp yürütmediği tartışılıyor.

Bir kısmı dinci faaliyetleri nedeniyle TSK'dan uzaklaştırılan eski askerlerden oluşan askeri nitelikli Özel Güvenlik Şirketi SADAT'ın hangi mevzuata göre görevde olduğu tartışılıyor. 

Cumartesi, 09 Temmuz 2016 19:06
Suriye Ordusu ve Ulusal Savunma Birlikleri sabah saatlerinde Humus kırsalında operasyonlar düzenledi.

Suriye Ordusu ve Ulusal Savunma Birlikleri sabah saatlerinde Humus'un kuzey kırsalında bulunan Zarah, Hirbnafsah ve Kissin'e operasyon düzenldi. Havan topu saldırıları sürdürülürken ordu birlikleri İslamcı çetelerin konuşlandıkları bölgelere doğru ilerliyor.

Operasyonlarda henüz önemli bir yol katedilmediği, ordunun cihatçı mevzilerin gücünü sınamakta olduğu belirtildi.

Cumartesi, 09 Temmuz 2016 02:30
Kastillo yolunda yaşadıkları ağır yenilginin arından cihatçı gruplar batı Halep'te sivillere saldırdı.

Suriye Ordusu ve müttefik güçleri doğu Halep'teki İslamcı teröristlere silah taşınan Kastillo yolunda cihatçıları ağır bir yenilgiye uğratmıştı. Yaşadıkları yenilginin ardından cihatçılar havan topları, cehennem bombaları ve el yapımı roketlerle 2 milyona yakın sivilin yaşadığı batı Halep'e saldırdılar.

Pazar, 10 Temmuz 2016 11:40
Irak ordusu Musul'un güneyindeki Al-Kayara hava üssünü IŞİD'den kurtardı.

Musul'un güneyinde harekat düzenleyen Irak ordusu, IŞİD'i bölgeden uzaklaştırdı.

Bölgedeki El Kayara üssünü geri alan Irak ordusunun, kurtarılan hava üssünü gelecek operasyonlar için kullanacağı aktarılıyor.

Pazar, 03 Temmuz 2016 09:45
Fransa ordusunun, ordu içerisindeki "radikalleşmiş" 50 İslamcıyı soruşturmakta olduğu bildiriliyor.

Fransa yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, ordudaki askerlerin "radikalleşmeye karşı" gözlemlenmekte olduğu belirtildi.

Ordudaki 50 askerin "radikalleşmiş" İslamcılar olabilecekleri şüphesiyle soruşturuldukları aktarılırken, bu sayının sürekli değiştiği söyleniyor.

Salı, 05 Temmuz 2016 09:15
MİT'in Ankara katliamından 19 gün önce emniyet müdürlüklerine gönderdiği raporda, IŞİD'in Türkiye'deki yapılanmasına ilişkin bilgiler yer aldı.

MİT'in Ankara katliamından  önce emniyet müdürlüklerine gönderdiği rapora göre, Türkiye'de 10-12 bin civarında IŞİD ve El Nusra destekçisi bulunurken, IŞİD Ankara ve Konya'yı üs olarak kullandı ve en fazla katılımlar da bu iki kentten oldu. Raporda, IŞİD'in örgütlendiği derneklerin halen faal olduğuna dikkat çekildi. 

Perşembe, 28 Temmuz 2016 14:29
Newsweek'e yazdığı yazıda eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun üst düzey bir danışmanıyla görüştüğünü söyleyen Shadi Hamid, danışmanın kendisine "Atatürk'ü mezarına yollamalıyız" dediğini belirtti.

Newsweek'de Türkiye ve darbe girişimi üzerine yazan Brookings Institution'dan Shadi Hamid görüştüğü AKP yetkilerinin "laik karşıtlarına" karşı açık bir düşmanlığı olduğunu belirtti. Hamid, "araştırdığı diğer İslamcı gruplarda" en azından "uzlaşmacı görünme" gayreti olduğunu söyleyerek Mısır ve Ürdün Müslüman Kardeşleri'nin daha "uzlaşmacı" olduğunu öne sürdü.

Cumartesi, 09 Temmuz 2016 09:24
Nijerya bir kez daha intihar eylemleriyle sarsıldı. İki canlı bomba kendilerini sabah namazı sırasında havaya uçurdu. İlk belirlemelere göre, camideki altı kişi hayatını kaybetti.

Nijerya'nın Damboa kentinde Cuma günü iki intihar eylemcisi kendilerini havaya uçurdu.

Deutsche Welle Türkçe'nin aktardığına göre canlı bombalardan biri kentteki merkez camiye girmeye çalışırken, güvenlik görevlileri tarafından fark edildi. Bir ordu sözcüsü, saldırganın bunun üzerine kendisini caminin önünde havaya uçurduğunu belirtti.

Cumartesi, 09 Temmuz 2016 15:10
NATO, Afganistan’daki "istikrarsız durum" nedeniyle, "ülkeye destek verilmesine" devam etme kararı aldı.

Afganistan'daki istikrarsız durum ışığında, NATO, ülkeye destek vermeye devam etme kararı aldı.

Deutsche Welle Türkçe'deki habere göre, Varşova'daki NATO Zirvesi sırasında alınan karar uyarınca, NATO eğitim misyonunun 2016 yılı boyunca sürmesi ve Afgan güvenlik güçlerinin 2020 yılı sonuna kadar maddi açıdan desteklenmesi öngörülüyor.

Pazartesi, 25 Temmuz 2016 16:56
Bir haftada üç saldırı nedeniyle zor günler geçiren Almanya'da güvenlik önlemleri tartışılıyor.

Bir hafta içinde Almanya'da üç saldırı gerçekleştirildi. Dün gece Nürnberg yakınlarındaki 40 bin yerleşimcinin yaşadığı Ansback kentinde Suriyeli bir sığınmacı sırt çantasına yerleştirdiği bombayı patlattı.

Saldırganın kendisi  ölürken, 3'ü ağır olmak üzere 12 kişinin yaralandığı bildirildi.

Cumartesi, 23 Temmuz 2016 08:57
Münih'te 9 kişiyi öldüren saldırganın 18 yaşında İran kökenli bir Alman olduğu açıklandı. Saldırganın cesedi olay yerine yakın bir parkta bulundu. Saldırının nedeni henüz bilinmiyor.

Münih'te Olympia Alışveriş Merkezi ve bir hızlı restoran önünde silahla saldırı düzenleyerek 9 kişiyi öldüren, 16 kişiyi yaralayan saldırganın cesedi, olay yerine bir kilometre uzaklıkta bulundu.

Cuma, 22 Temmuz 2016 19:34
Almanya'da bir alışveriş merkezinde silah sesleri duyuldu. Ölü sayısının 6, saldırgan sayısınınsa 3 olduğu söyleniyor.

BBC'nin haberine göre Almanya'nın münih kentindeki bir alışveriş merkezinde silah sesleri duyuldu.

Polis operasyonunun sürdüğü bildiriliyor.

AFP ölü sayısını 1, yaralı sayısını 10 olarak verirken, yerel medya ölü sayısının birden fazla olduğunu aktarıyor.

Pazar, 17 Temmuz 2016 10:21
"AKP, demokrasiyi değil otoriterliği temsil ediyor" diyen Nazlı Ilıcak'a ilk tepki oğlu Mehmet Ali Ilıcak'tan "Sokakta en önde sen olmalıydın" ifadeleriyle geldi.

Darbe girişimi sonrasında yurtdışına kaçtığı iddia edilen Nazlı Ilıcak, Twitter'dan açıklama yaptı. "Darbeye karşı olup RTE'nin yanında yer alanlar, demokrasiye sahip çıkmış olmaz. Zira AKP, demokrasiyi değil otoriterliği temsil ediyor" diyen Ilıcak'a oğlu Mehmet Ali Ilıcak'tan tepki geldi.

Pages