463 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 20 Haziran 2016 08:35
İngiltere Başbakanı David Cameron, AB'den ayrılma yanlılarının referandum kampanyasında Türkiye'nin AB'ye üye olacağı belirtilerek oy istendiğini ancak Türkiye'nin önümüzdeki on yıllarda AB'ye girme ihtimali bulunmadığını söyledi.

İngiltere Başbakanı David Cameron, referandumda hayır oyu verecek olanların bu kararını, Türkiye'nin AB üyeliği gibi doğru olmayan gerekçelerle vermemeleri gerektiğini söyledi. İngiltere'nin AB referandumu Perşembe günü yapılacak.

Cuma, 03 Haziran 2016 22:01
MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu'nun görevden alındığı iddiasının yayılmasının ardından hem hükümet hem de yandaş cephesinden hızlıca yalanlamalar geldi.

Geçtiğimiz Perşembe günü Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un Bakanlar Kurulu sonrası, kendisine sorulan "MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın görevden alınacağı yönündeki" soruya "MGK toplantısında böyle bir konu gündeme gelmedi. Hakan Fidan MGK'nın başından sonuna kadar toplantıdaydı.

Salı, 21 Haziran 2016 19:47
Lübnan basınında, "bomba" etkisi yaratacak bir haber yayımlandı. Habere göre, Menbic operasyonundan önce İncirlik Üssü'nde ABD-Türkiye-PKK görüşmesi yapıldı. ABD'nin Türkiye'yi Öcalan'ın koşullarını iyileştirmeye ikna ettiği söylenirken, "müzakere süreci"nin de tekrar başlayacağı iddia edildi.

ABD destekli Suriye Demokratik Kuvvetleri'nin (SDF) Menbic operasyonu sürerken, operasyona Türkiye'nin neden evet dediği ve Kürt illerinde süren savaşa ilişkin çok önemli bir iddia gündeme geldi.

Cuma, 03 Haziran 2016 07:12
Uluslararası Af Örgütü (Amnesty International) bugün yayımladığı raporda Avrupa Birliği'ne (AB), mültecileri Türkiye'ye göndermeye yönelik planlarından vazgeçmesi çağrısında bulundu.

Uluslararası Af Örgütü'nün bugün yayınladığı 35 sayfalık raporunda, Türkiye ile AB arasında 18 Mart'ta varılan anlaşmanın "dikkatsizce hazırlandığı" ve "yasadışı" olduğu belirtildi. Raporda, Türkiye'nin mülteciler için "güvenli bir ülke olmadığı" da savunuldu.

Pazar, 26 Haziran 2016 20:32
İsrailli bir yetkili Türkiye ile ilişkilerin normalleştirilmesi için anlaşmaya varıldığını söyledi.

Reuters haber ajanısının İsrailli üst düzey bir yetkiliye dayandırdığı habere göre, Türkiye ile İsrail, ilişkilerin normalleştirilmesi konusunda anlaştı.

İtalya'nın başkenti Roma'da görüşen Türk ve İsrailli yetkililerin, anlaşma metni üzerinde mutabık kaldığı bildirildi.

Cumartesi, 18 Haziran 2016 12:57
Türkiye ile müttefikleri, kaçak göçle mücadele için NATO savaş gemilerinin Ege’de görev yapması konusunda anlaşmazlık yaşıyor.

Türkiye ile müttefikleri arasında, NATO savaş gemilerinin Ege misyonu konusunda görüş ayrılıkları sürüyor.

Pazar, 05 Haziran 2016 23:12
2016 Avrupa Şampiyonası hazırlıkları kapsamında Slovenya ile karşılaşan Türkiye maçtan galip ayrıldı.

2016 Avrupa Şampiyonası hazırlıkları kapsamında Slovenya ile karşılaşan Türkiye, mücadeleden 1-0 galip ayrıldı.

Türkiye'nin golü maçın 5'inci dakikasında Burak Yılmaz'dan geldi.
 

Salı, 14 Haziran 2016 12:21
Gericiliğe Karşı Aydınlanma Hareketi'nin "Aydınlık bir Türkiye için okullarımızı geri istiyoruz" kampanyasının bugünkü durağı Acıbadem'de imam hatipleştirilen Özdemiroğlu Ortaokulu oldu. Dün Şişli 19 Mayıs Ortaokulu önündeki eylem, bugün Acıbadem'de gerçekleştirildi.

Gericiliğe Karşı Aydınlanma Hareketi, "Aydınlık bir Türkiye için okullarımızı geri istiyoruz" kampanyası kapsamında, Acıbadem'de imam hatipleştirilen Özdemiroğlu Ortaokulu önünde basın açıklaması düzenledi.

Pazar, 12 Haziran 2016 23:12
Pazar günü sabah saatlerinde Atalay Filiz'in yakalanması haberiyle başlayan gündem akşam saatlerinde Orlando katliamını IŞİD'in üstlenmesiyle devam etti. Türkiye ve dünyadaki bu gelişmelerle birlikte, AKP'nin propaganda merkezi haline dönüşen TRT'den ise "namaz kılmayan hayvandır" sözleri yükseldi.

Günün ilk haberi günlerdir "seri katil" olarak aranan ve 3 kişinin katil zanlısı Atalay Filiz'in yakalanması oldu. 

Pazartesi, 27 Haziran 2016 16:07
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Rus Su-24 uçağının pilotunun ölümü için Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'den özür dilediği belirtildi. Açıklama Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov'dan geldi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Türk F16'larının düşürdüğü Rus Su-24 uçağının pilotunun ölümü için Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'den özür dilediği belirtildi. Açıklama Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov'dan geldi.

Salı, 07 Haziran 2016 07:33
Ortadoğu'da Kürtlere dönük ilgi, her durumda odakların birbirlerine karşı kurdukları oyunlara bağlı olarak belirleniyor. Türkiye'den vazgeçemeyen ABD, tutuklaşırken, Rusya Kürtlerle yakınlaşıyor. Bu durumu yarın değiştirecek farklı alışverişler olması ise hep mümkün.

Son haftalarda, artık Türkiye ve Suriye’de beraber düşünülmesi gereken Kürt sorununda iki önemli gelişme yaşandı: Bir tanesi, PKK’nin Hakkari’de TSK’ya ait bir helikopteri omuzdan fırlatılan Rus yapımı bir füzeyle düşürmesiydi. Diğeri ise, ABD destekli, YPG öncülüğündeki Suriye Demokratik Kuvvetleri’nin (QSD) Rakka’nın kuzeyine başlattığı operasyon.

Cuma, 17 Haziran 2016 17:06
Avrupa Parlamentosu’nun Hollandalı üyelerinden Kati Piri tarafından hazırlanan Türkiye raporu herhangi bir işleme konulmaksızın iade edildi.

14 Nisan’da AP’de yapılan oylamada 133 oya karşı 375 oyla kabul edilen belgeTürkiye’nin AB Daimi Temsilcisi Büyükelçi Selim Yenel tarafından AP’ye geri gönderildi.

Çarşamba, 22 Haziran 2016 21:38
Euro 2016'da Türkiye şansını diğer gruplarda oynanacak maçlara bıraktı. Türkiye'nin gruptan çıkıp çıkamayacağı bu gece belli olacak.

Euro 2016'da D Grubu'ndaki son maçında Çek Cumhuriyeti'ni yenerek turnuvadaki iddiasını sürdüren Türkiye Milli Takımı'nın, bir üst tura çıkmak için bel bağladığı ekiplerden biri de İtalya. Ancak E Grubu'nda bu akşam İrlanda Cumhuriyeti ile karşılaşacak olan İtalya'nın bu maça yedek kadro ile çıkacak olması Türkiye'yi düşündürüyor

Pazartesi, 27 Haziran 2016 11:44
İtalya'nın başkenti Roma'da ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ile görüşmesinin ardından gazetecilere konuşan İsrail Başbakanı Netanyahu, Türkiye ile varılan anlaşmanın İsrail ekonomisi üzerinde 'muazzam etkileri' olacağını belirtti.

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, ilişkilerin normalleşmesi için dün akşam Türkiye ile varılan mutabakat hakkında açıklamalar yaptı.

Pazar, 05 Haziran 2016 20:13
Hürriyet yazarı Tolga Tanış, ABD'de tutuklu bulunan 17-25 Aralık yolsuzluk operasyonlarının kilit ismi Rıza Sarraf'ı "kimin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı" yaptığını yazdı.

ABD'deki Rıza Sarraf davasını takip eden Hürriyet Washington Temsilcisi ve yazarı Tolga Tanış, Sarraf'ı Türkiye vatandaşı yapan ismin kim olduğunu yazdı.

Pages