30 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 17 Haziran 2016 12:18
CHP Genel Başkan Başdanışmanı Erdoğan Toprak AKP'nin islamcı bir Kürt partisi kurma girişimi olduğunu ileri sürdü.

CHP Genel Başkan Başdanışmanı ve İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak AKP'nin kendisine bağlı bir Kürt partisi kurma girişimi olduğunu ileri sürdü.

Cuma, 17 Haziran 2016 11:27
Pakistan'ın İslamcı partisine mensup bir senatör, televizyon programında tartıştığı bir kadını tecavüzle tehdit etti.

Pakistan'da İslamcı bir partiye mensup senatör, tartıştığı bir kadını tecavüzle tehdit etti.

Independent'ta yer alan habere göre, Ulema-ı İslam Cemaati Partisi mensubu Senatör Hafız Hamdullah, katıldığı bir televizyon programında, tanınmış insan hakları aktivisti ve gazeteci Marvi Sirmed ve avukat Masrur Sahib ile tartıştı.

Salı, 14 Haziran 2016 01:33
Fransa'nın başkenti Paris'te silahlı saldırı yaşandığı bildiriliyor.

Fransa'nın başkenti Paris'te silah sesleri duyuldu.

RT, "İslamcı sloganlar atan" bir adamın bir polisi öldürdüğünü açıklarken, Magnanville'de polisin silahlı saldırganın rehineleri tuttuğu evi kuşattı. 

Polisi bıçakla öldüren saldırganın, polisin komşusu olduğu ve rehin aldığı kişilerin polisin ailesi olduğu bildirildi.

Cumartesi, 11 Haziran 2016 09:49
Bangladeş'te polis İslamcılara yönelik operasyon sürdürüyor.

Bangladeş polisi, son dönemde laik yazar ve eylemciler ile azınlıklara yönelik artan saldırılarla ilgili düzenlediği baskınlarda 900 kişiyi gözaltına aldı.

Bangladeş'te polis dün gece bu saldırılara karıştıkları şüphesiyle radikal İslamcı militanlara yönelik baskın düzenledi.

Pazar, 19 Haziran 2016 14:15
Çin'in resmi haber ajansı Xinhua, polisin Cihangir'deki eyleme yaptığı müdahaleyi konu alan bir haber yaparak, Türkiye hükümeti için "aşırı muhafazakar ve İslamcı" dedi.

Dün Cihangir'de yaşanan eyleme polisin gerçekleştirdiği müdahaleyi konu alan bir haber yapan Çin Halk Cumhuriyeti resmi haber ajansı Xinhua, Türkiye hükümetinin politikaları için "aşırı muhafazakar ve İslamcı" ifadelerini kullandı.

Çarşamba, 15 Haziran 2016 15:04
AKP hükümetinin, Suriye'de savaşan İslamcı çetelere desteği hâlâ sürüyor.

Tüm dünyada AKP hükümetinin Irak-Şam İslam Devleti (IŞİD) ile olan ilişkisi konuşulurken, Ankara "ılımlı" kabul edilen İslamcı çetelere destek vermeyi sürdürüyor.

Russia Today'den (RT) Lizzie Phelan, Gaziantep'in sınırdaki Karkamış ilçesine giderek buradaki durumu inceledi. Karkamış, IŞİD'in elindeki Cerablus'un hemen karşısında yer alıyor.

Pazar, 26 Haziran 2016 15:37
Nijerya ordusu tarafından yapılan açıklamada, İslamcı Boko Haram'ın elinde esir bulunan 5 bin kişinin kurtarıldığı söylendi.

Nijerya ordusu tarafından bugün yapılan açıklamada, İslamcı örgüt Boko Haram'ın elinde rehin bulunan 5 bin kişinin kurtarıldığı söylendi.

Söz konusu kişilerin ülkenin kuzeydoğusunda yapılan operasyonla serbest bırakıldığı söylenirken, Nijerya ordusunun geçtiğimiz yıllarda Boko Haram'a kaybettiği alanların çoğunu geri kazandığı bildiriliyor.

Perşembe, 09 Haziran 2016 00:38
İslamcı örgüt Boko Haram ile savaşan Nijer'e destek veren Çad, ülkeye 2 bin asker gönderdi.

İslamcı Boko Haram'ın Nijer'de yarattığı can kayıplarının ardından, Çad'dan Nijer'e destek geldi.

Reuters'in haberine göre, Çad, Nijer'e 2 bin asker gönderdi. Askerlerin Nijer'e ulaştıkları ve Boko Haram'ın eline geçen Bosso kasabasına ilerledikleri belirtiliyor.

Pazar, 05 Haziran 2016 10:15
İslamcı örgüt Boko Haram, Nijerya-Nijer sınırında askeri bir bölgeyi hedef aldı. Saldırıda 32 asker hayatını kaybetti.

Nijer Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, ülkenin Bosso bölgesinde yaşanan çatışmada 32 askerin hayatını kaybettiği ifade edildi. Yüzlerce militanın kışlaya saldırı düzenlediği bildirilen açıklamada; ölen askerlerden 30’unun Nijerli, 2 askerin de Nijeryalı olduğu, 67 askerin de yaralandığı aktarıldı.

Çarşamba, 08 Haziran 2016 01:40
İslamcı örgüt Boko Haram'ın Nijer'in güneydoğusunda bulunan Bosso kentinde yaptığı saldırılar sonucu 50 bin kişinin evlerini terk ettikleri açıklandı.

BM Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) tarafından yapılan açıklamada, Boko Haram’ın Nijer’in güneydoğusundaki Bosso kentine düzenlediği saldırı sonrasında 50 bin kişinin evinden ayrılmak zorunda kaldığı belirtildi. 

Çarşamba, 01 Haziran 2016 17:42
AB’ye ve AB’nin boş amaçlı ve aslında var olmayan dış politikasına geri dönmek gerekirse, Türkiye hala Almanya’daki Türklerin faydalı olacağına inanıyor. Buradaki amacı, ikili İslamcı ve milliyetçi çağrışımlarıyla, ister Müslüman Kardeşler ile ister bu yapının en yeni cihatçı yavrularıyla bağlantılı olsun, “seküler” olarak adlandırılan Türk İslamcılarını da birleştiren ve radikalleştiren Osmanlı İmparatorluğu mitini ve hayalini yeniden inşa etmek.

Editörün notu: Giancarlo Elia Valori'nin Modern Diplomacy'de 30 Mayıs 2016 tarihinde yayımlanan bu makalesi, Türkiye'ye ilişkin bazı yanlış ifadeler barındırsa da (örneğin, "Bordo Bereliler" yerine, "Kahverengi Bereliler" demesi, yahut, Erbekan'ın partisinin 1996'da kapatıldığını iddia etmesi ya da Türkiye'deki tüm muhalefet partilerinin Türkmenlere cihat yardımını desteklediği iddiası

Pazar, 26 Haziran 2016 00:08
Somali'de bir otele düzenlenen saldırıda Somali polisine göre en az 14 kişi hayatını kaybetti.

Somali'de bir otele düzenlenen saldırıda polisine göre ikisi terörist olmak üzere en az 14 kişi hayatını kaybetti; saldırıyı islamcı terörist grup El-Şabab üstlendi. Saldırının ardından yaralılar yakındaki hastanelere taşındı.

 

Perşembe, 02 Haziran 2016 13:01
Nijerya ordusu 5 Boko Haram üyesini öldürürken, 248 rehinenin kurtarıldığı açıklandı.

Nijerya ordusunun Boko Haram'a yaptığı operasyonla 5 cihatçıyı öldürdüğü ve İslamcı örgütün elindeki 248 rehineyi kurtardığı bildirildi.

Sambisa ormanında yapılan operasyona dair açıklama yapan Nijeryalı komutan Sani Usman, 2 günlük operasyonla 15 köyün Boko Haram'dan temizlendiğini ve Boko Haram adına casusluk yapan bir kişinin yakalandığını söyledi.

Çarşamba, 29 Haziran 2016 18:27
Birleşmiş Milletler, yaşanan son saldırıların ardından Mali'ye 2 bin 500 asker daha yollanacağını duyurdu.

Mali'de El Kaide ve diğer kimi örgütler tarafından Birleşmiş Milletler güçlerine yapılan saldırıların ardından, 2 bin 500 askerin daha bölgeye gönderileceği açıklandı.

Cuma, 17 Haziran 2016 22:55
Boko Haram Nijerya'da cenaze basarak 18 kadını öldürdü.

Nijerya'nın kuzey doğusunda bir cenaze İslamcı Boko Haram üyeleri tarafından basıldı.

Yapılan baskında 18 kadının vurulduğu görülürken, kimi kadınların da kaybolduğu açıklandı.

Polis saldırıyı doğrularken, ölü sayısının henüz netleşmediğini ve gerçekte kaç kişinin öldüğünü bilmediklerini duyurdu.

Pages