3 sonuçtan 1 - 3 arası gösteriliyor
Cuma, 13 Mayıs 2016 17:25
Komünist Kübalıların inancı, bu gezegende insanların onurla ve coşkuyla çalışırlarsa ihtiyaçları olan maddi ve kültürel değerleri üretebileceklerinin bir kanıtı olarak hep yaşayacak. Bunun için durmaksızın mücadelemizi sürdürmeliyiz. Latin Amerika ve dünyadaki dostlarımıza göstermeliyiz: Küba Halkı kazanacak.

soL'un notu: Küba Devrimi'nin lideri Fidel Castro, Küba Komünist Partisi'nin (PCC) 7. Kongresi'nin kapanışında bir konuşma yaptı. 90 yaşında olmasına rağmen her büyük devrimci gibi büyük bir inat ve umutla mücadele çağrısı yapan Fidel'in konuşmasının Cubadebate'te yayımlanan tam metnini soL okurlarıyla paylaşıyoruz.

Perşembe, 12 Mayıs 2016 17:30
Jose Marti Küba Dostluk Derneği İstanbul Şubesi, 'Küba-ABD ilişkilerinde Yeni Dönem' konulu bir söyleşi düzenledi. Konuşmacı olarak derneğin Yönetim Kurulu Başkanı Gözde Somel'in katıldığı söyleşilerin ilki, dün derneğin Kadıköy şubesinde saat 19.30'da yapılırken, ikincisi de bugün aynı saatte İstanbul ODTÜ Mezunları Derneği'nde gerçekleşecek.

Jose Marti Küba Dostluk Derneği, İstanbul'da düzenlediği "Küba-ABD İlişkilerinde Yeni Dönem" başlıklı söyleşiye derneğin Yönetim Kurul Başkanı Gözde Somel katıldı.

Cuma, 20 Mayıs 2016 08:42
Fabián Escalante 36 yıl boyunca devrimin önderlerini korumakla görev yapmış, Küba istihbaratının 1 numaralı ismi. Celil Denktaş, Havana'da soL için etraflı bir söyleşi gerçekleştirdi kendisiyle. Hayatını Küba sosyalizmini korumaya adamış bu önemli ismin anlattıkları, sayısız derslerle dolu. Denktaş'ın söyleşisi dönüp dönüp bakılacak, arşivlik bir nitelik taşıyor: Örgütlü bir halkın neleri başarabileceğine dair sayısız örnek taşıması ve Küba'yı daha iyi anlamak adına.

Küba Devrimi’nin pek bilinmeyen yanlarından biri de, bin dereden su getirilip üzerinin örtülmeye çalışıldığı fakat devrimci kadroların kılı kırk yaran araştırmaları, inatla peşine düşmeleri sayesinde bir bir ortaya çıkartılan çoğu mide bulandıran, kimi de tüyleri diken diken eden, “Artık bu kadarı da olmaz!” diye isyan ettiren ABD tekellerinin mafya destekli gizli servis komplolarıdır.