6 sonuçtan 1 - 6 arası gösteriliyor
Salı, 10 Mayıs 2016 01:15
Özgür Şen

Dünya üzerinde bu kadar sevilmeyen pek az lider var. Erdoğan'ı uluslararası alanda belki de kimse istemiyor. Ama Türkiye'de durumun bundan oldukça farklı olduğu ortada. Toplumsal desteğini kaybetmeyen Erdoğan için göğsünü siper edeceklerin sayısı oldukça fazla...

Salı, 03 Mayıs 2016 01:30
Özgür Şen

Türkiye'de yıllarca gericiliğin sembolü olarak sakallı, takkeli erkekler, kara çarşaf içinde hiçbir yeri görünmeyen kadınlar kullanıldı. Haksız bir yakıştırma hiç değildi. Ne kara çarşaf masumdu, ne de herkesin bildiği o malum kıyafetle gezen erkekler... Ancak sorun gericiliğin, İslamcılığın ve hatta şeriatçılığın bu insanlarla sınırlı bir akım olarak görülmesiydi.

Cumartesi, 28 Mayıs 2016 08:00
Özgür Şen

Bakmayın siz Kemal Bey'in esip gürlemesine, beni dinlemeyeni atarım demesine... Dokunulmazlık oylaması sırasında yaşanan kriz de gösterdi ki, CHP bu şekilde devam edemez. Kriz, dokunulmazlık tartışmasında zirve yapmış olabilir, ama CHP'nin sorunu bu başlıkta yaşanan tartışmadan ibaret görülemez. Dokunulmazlık meselesi etrafında süren problem bir neden değil sonuç aslında.

Cumartesi, 14 Mayıs 2016 08:00
Özgür Şen

Müzakere ile savaşı birlikte götürmeye çalışan Kürt ulusal hareketinden farklı siyasi mesajlar gelmesi bu sürecin doğal sonucu olarak görülebilir. Bir arada yaşamanın koşulları üzerinde pazarlık yapan bir çizginin, ayrılığı masaya koymadan bu pazarlığı sürdürmesi imkansızdır. Bu nedenle, Kürt hareketi için ayrılıkçı ya da birlikçi nitelemesini kullanmanın bir noktadan sonra anlamı yok.

Cumartesi, 07 Mayıs 2016 02:15
Özgür Şen

1 Mayıs sol ve solun en yakınında duran insanların dışında toplumun genelinde bir iz bırakmadı. Kutlamalar ne nicel büyüklük ne de siyasi içerik açısından toplumun geneline seslenemeyecek durumdaydı. Birkaç yıl önceki yasal ve kitlesel Taksim kutlamaları siyasal içeriği zayıf olsa dahi, nicel büyüklüğü ve kutlamanın yapıldığı alan nedeniyle ülkenin siyasi gündemini etkilemişti.

Salı, 24 Mayıs 2016 01:00
Özgür Şen

Erdoğan'ın Türkiye'ye yaptığı kötülüklerin sonu gelmiyor. Binali Yıldırım'ın ülkeye başbakan yapılmasının iyi bir gelişme olduğunu söyleyebilecek olan var mı?