58 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazar, 01 Mayıs 2016 03:00
Nazım Sinan Odabaşı

Galatasaray Avrupa basketbolunun 2. kupası Euro Cup'ı kazanırken, biri Euroleague olmak üzere kadınlardaki 2 kupasının yanına bir yenisini eklemiş oldu. Mali sorunlar ve üst üste alınan mağlubiyetlerle geçen bir önceki sezonun ardından, bütçe neredeyse yarı yarıya azalmış ve takım büyük ölçüde yenilenmiş olmasına rağmen, sezon başında hedef olarak belirlenen kupayı kazanmak önemli bir başarı.

Pazar, 08 Mayıs 2016 13:45
Mehmet Kuzulugil

Cihatçılara yollanan silah dolu tırların, devlet kademelerine yerleşen İslam militanlarının ve Diyanet bütçesine ayrılan liraların miktarı ile imam hatip sayısı arasında kesin bir orantı vardır!

Cumartesi, 21 Mayıs 2016 02:00
Tolga Binbay

Toplumsal, siyasi durumların tıbbi terimlerle ya da psikolojinin, psikiyatrinin terimleriyle ele alınmasının kısmen bir siyasi çaresizlik belirtisi olduğunu düşünmüşümdür. Siyasetin gücü yetmeyince insana dair hemen her durumu tanımlamaya çalıştıkları için tıptan, psikolojiden yama yapıvermek kolay oluyor.

Cumartesi, 28 Mayıs 2016 01:00
Erhan Nalçacı

Geçen hafta sonu Yunanistan Komünist Partisi(YKP)’nden iki merkez komite üyesi, Makis Papadopoulos ve Elisseos Vagenas, İstanbul’a emperyalizm üzerine seminer vermeye gelmişlerdi.

Salı, 10 Mayıs 2016 01:15
Özgür Şen

Dünya üzerinde bu kadar sevilmeyen pek az lider var. Erdoğan'ı uluslararası alanda belki de kimse istemiyor. Ama Türkiye'de durumun bundan oldukça farklı olduğu ortada. Toplumsal desteğini kaybetmeyen Erdoğan için göğsünü siper edeceklerin sayısı oldukça fazla...

Salı, 03 Mayıs 2016 01:30
Özgür Şen

Türkiye'de yıllarca gericiliğin sembolü olarak sakallı, takkeli erkekler, kara çarşaf içinde hiçbir yeri görünmeyen kadınlar kullanıldı. Haksız bir yakıştırma hiç değildi. Ne kara çarşaf masumdu, ne de herkesin bildiği o malum kıyafetle gezen erkekler... Ancak sorun gericiliğin, İslamcılığın ve hatta şeriatçılığın bu insanlarla sınırlı bir akım olarak görülmesiydi.

Pazartesi, 30 Mayıs 2016 01:15
Osman Çutsay

Kopar mı? Bu hafta Almanya’da, Federal Meclis de 1915’teki kanlı tehciri “soykırım” olarak damgaladıktan sonra, dananın kuyruğu kopar mı? Türkiye’nin her girdisine ve girintisine imzasını atmış Almanya, dediğini yaptıramaz mı?

Çıkış yok artık. Kapitalist Türkiye’nin parçalanma süreci çoktan başlamıştır...

Pazar, 29 Mayıs 2016 09:30
Mehmet Kuzulugil

Bu iş nasıl bu noktaya geldi?

Türkiye'nin yakın tarihinde bir 2002 kırılması var. Tanıdık aktörlerden “siyasal islam” siyaset terazisinin denge kolunda gezinen bir özne olmaktan çıkıp iktidara yerleşti.

Liberalleştirilmiş, Amerikancılığı test edilmişti.

Salı, 24 Mayıs 2016 01:00
Oğuz Oyan

Hep dikkatimi çekmiştir: Türkiye, ekonomik ve demografik göstergeler bakımından dünya sıralamasında çoğunlukla bir yüzde 1'ler ülkesidir. Bakmayın siz ekonomik büyüklük (MG) bakımından ilk 20 ülke arasında 18. sırada yer almasına, Türkiye MG'i dünya toplam gelirinin yüzde 1'i civarında kalmıştır hep. Bilmem kaç küsurat yukarıda veya aşağıda. Ama hiç yüzde 2 olmaz, yüzde yarıma da düşmez. 

Perşembe, 26 Mayıs 2016 01:00
İlker Belek

Erdoğan uzun süredir başkanlık yapıyor. “Seni başkan yaptırmayacağız” cümlesinin hiç bir gerçekliği yoktu. Sürecin buraya bağlanacağı açıktı. 

Şimdi son hükümetini kurdu. Bundan sonra anayasa değişikliği süreci başlatılacak ve partili cumhurbaşkanlığı ya da başkanlık sisteminin somut adımları atılacak.

Cumartesi, 21 Mayıs 2016 08:45
Aydemir Güler

Suç varsa ama yargılama mekanizması kalmamışsa, tasfiye edilmişse, suçlular tarafından el konulmuşsa, ne olacak?

Barış Derneği ve Hukukta Sol Tavır Derneği bu soruya yanıt veriyorlar.

Konumuz savaş suçları…

Perşembe, 12 Mayıs 2016 09:30
İlker Belek

Bombalar…

Kürt sorunu değil, Türkiye çözülüyor.

AKP ve PKK’nin yenişmesi olanaksız.

AKP yüz binlerce insanı bölgeden göçertebileceğini gösterdi. Üstelik aynı süreçte MHP tabanını da ele geçirdi.

Pazar, 15 Mayıs 2016 01:30
Kemal Okuyan

Yirminci yüzyıla damgasını, kuşkusuz, insanlığın sınıfsız sömürüz topluma yolculuğunda en büyük sıçrama olan Ekim Devrimi ve onun ürünü olan Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği vurdu. Vurdu ve 21. yüzyıla yaklaşırken soluksuz kaldı, tarih sahnesinden çekildi. Ardında hem büyük bir miras hem de doldurulması her açıdan imkânsız bir boşluk bırakarak…

Pazartesi, 09 Mayıs 2016 01:00
Osman Çutsay

Şunu sorabiliriz: Bir anda kenara itileveren Başbakan Davutoğlu’nun acaba Batı’da hiç mi karşılığı yok? Ya da bağlantısı yok? Yani bu bilim dışı “küçük üniversite memurunun” veya cahil imam türevinin, bir politikacı olarak AB’de hiçbir korumasının bulunmadığı iddia edilebilir mi? “Koruması” dediysek: Ona bir biçimde yatırım yapmış olan çevrelerden söz ediyoruz.

Cumartesi, 14 Mayıs 2016 07:45
Aydemir Güler

İki ay oldu, Davutoğlu Avrupa’da Kayseri pazarlığı diye övündüğü sakillikten yeni dönmüştü. Göçmenlerin Avrupa’ya düzenli akmasını sağlayacak, Yunanistan’dan Türkiye’ye geri dönüş karşılığında para ödenmesini ve vize serbestisini bağlayan bir anlaşmadan söz ediyordu, her zamanki sırıtışıyla. “Yalandır” demişiz o vakit. Ne para, ne vize, ne anlaşma…

Pages