6 sonuçtan 1 - 6 arası gösteriliyor
Çarşamba, 20 Nisan 2016 08:53
Fidel Castro, Küba Komünist Partisi kongresinde yaptığı konuşmada, hayatının sonuna yaklaştığını, ancak Kübalı komünistlerin fikirlerinin sürmesi gerektiğini söyledi.

AP'nin haberine göre, Küba devriminin tarihsel lideri Fidel Castro, Küba Komünist Partisi'nin kongresinde konuşma yaptı. Yakında 90 yaşında olacağını söyleyen Fidel, hayatının sonuna yaklaştığını belirtti.

Cuma, 08 Nisan 2016 20:16
Küba'nın efsane lideri Fidel Castro, Küba Devlet Başkanı Raul Castro'nun 2007'de hayatını kaybeden eşi Vilma Espin’in adını taşıyan bir okulu ziyaret etti.

Önümüzdeki aylarda 90. yaşına girecek olan Küba Devrimi'nin efsane lideri Fidel Castro, Küba Devlet Başkanı Raul Castro'nun 2007'de hayatını kaybeden eşi Vilma Espin’in doğum gününde Espin'in adını taşıyan bir okulu ziyaret etti. 

Cuma, 08 Nisan 2016 08:29
Emperyalizmin en büyük zaafı, gücünün sınırsızlığına inanmasıdır. Ancak, insan faktörünü dışlayan bir güçtür bu. Paraya ve zora dayanır. İnsan yalnızca zavallı bir araçtır, bir sömürü nesnesidir emperyalizm için. İşte burada kaybeder. Sosyalizmin şaşmaz kuralıysa insanı temel almasıdır. Burada kazanır.

Küba’da devrimin yerleşmesi, 1989 sonrasındaki büyük karşıdevrim dalgasında sosyalizmin Avrupa’dan kazınmasına rağmen Fidel ve yoldaşlarının ayakta kalmayı başarması, hâlâ zihinleri kurcalamaya devam ediyor.

Salı, 26 Nisan 2016 01:11
Küba Devlet Konseyi’nden Küçük Arı Kovanı “La Colmenita”nın kurucusuna Küba’nın en yüksek nişanı olan Küba Emek Kahramanı Nişanı verilecek.

Küba Çocuk Tiyatrosu Küçük Arı Kovanı “La Colmenita”’nın kurucusu ve yönetmeni Carlos Alberto Cremata (“Tin”) Devlet Konseyi tarafından Küba Cumhuriyeti’nin en üst düzey nişanı olan “Ulusal Emek Kahramanı” nişanına layık görüldü. Cremata’ya nişanı 1 Mayıs akşamı düzenlenecek bir devlet töreni ile verilecek.

Pazartesi, 25 Nisan 2016 19:00
Celil Denktaş

Dört haftadır sürmekteydi Attila yoldaşın değerlendirmeleri. Bu pazartesi de (25 Nisan) sürebilir diye bekledim, fakat yanılmışım. Eh, o zaman bu değerlendirmeleri değerlendirmenin sırası geldi.

Pazartesi, 11 Nisan 2016 01:00
Kemal Okuyan

“Ahmet Bey, bir imza verir misiniz…” Tek kişi olsaydı, yanılıyorum sanırdım, iki türbanlı genç kadındı bana seslenen ve ben Ahmet Bey olmamama rağmen bir şeyler demek zorundaydım. “Ne münasebet” diyebilirdim, hiç de nazik olmayacaktı, “karıştırdınız sanırım, ben Ahmet değilim” diye düzelttim yaratacağım hayal kırıklığına aldırmaksızın. Anlamış lakin şaşırmıştım Ahmet Hakan’a benzettiklerini.