546 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 26 Nisan 2016 15:49
Komünist Parti, Meclis Başkanı İsmail Kahraman'ın "Yeni anayasada laiklik olmamalı" sözleri sonrası yaptığı çağrıda "O halde, hırsıza, yalancıya, pişkine, katile, yobaza, işbirlikçiye, çocuk istismarcısına ve onları yaratan sermaye düzenine karşı yeni bir Türkiye için, haydi, birlikte mücadeleye!" ifadelerine yer verdi.

AKP'nin yıllardır süren gerici saldırıları sonucunda Meclis Başkanı dün "yeni anayasada laiklik olmamalı" derken Komünist Parti, "Aydınlık Türkiye için görev başına" çağrısı yaptı.

Komünist Parti'nin açıklaması şöyle:

Aydınlık Türkiye için görev başına

Bu düzeni değiştirmek, yeni bir ülke kurmak gerek!

Pazar, 24 Nisan 2016 09:25
Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Avrupa Birliği'nin Türkiye'nin insafına kaldığını ve bunun "iyi" bir durum olmadığını söyledi.

Macaristan Başbakanı Viktor Orban, sığınmacı krizi sebebiyle Avrupa Birliği'nin güvenliğinin Türkiye'nin "insafına kaldığını" söyledi.

Türkiye'nin AB içinde olmadığını hatırlatan Orban, AB'nin güvenliğinin AB dışı bir güce bağlı olmasının "asla iyi bir durum olamayacağını" söyledi.

Cumartesi, 30 Nisan 2016 08:15
Tolga Binbay

İçeride olmak bazen körleştiriyor.

Sanırım 2007 ya da 2008’di. Avrupalı bir arkadaşım “Turkey is booming” demişti, giriş yaptığı havaalanlarından ülkemize bakarak. O aralar gerçekten de öyle bir hava vardı, dışarıda. Herkes ama herkes, haftalık dergisinden haber bültenlerine, patlayan bir Türkiye’den bahsediyordu.

Çarşamba, 27 Nisan 2016 13:20
ABD'li ve Suriyeli yetkililer, Türkiye'nin aralarında Nusra Cephesi militanlarının da bulunduğu binlerce cihatçıyı İdlib'den Azez'e geçirdiğini söyledi.

Türkiye'nin Suriye'de ilan edilen ateşkese karşın, özellikle Halep'in kuzeyine yönelik cihatçı yönlendirmesi sürüyor.

Washington Institute'tan Fabrice Balanche, ateşkes süresince Suriye'deki tarafların askeri pozisyonlarına ilişkin bir değerlendirme kaleme aldı.

Cumartesi, 02 Nisan 2016 17:20
soL Haber Portalı'nın "Türkiye" kategorisi, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) tarafından hukuksuz bir biçimde engellendi.

soL Haber Portalı'nın "Türkiye" kategorisindeki, tüm haberleri Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) tarafından hukuksuz bir biçimde engellendi. 

Yaşanan engellemeyi protesto ettiğimizi ve söz konusu durumla ilgili hukuki işlemlerin hızlıca başlatıldığını tüm okurlarımıza duyuruyoruz. 

Haber yayınımız başka kategoriler üzerinden devam edecek.

Perşembe, 14 Nisan 2016 02:08
Türkiye ve Avrupa Birliği arasında imzalanan sığınmacı anlaşmasının tartışıldığı Avrupa Parlamentosu oturumunda bir taraf yapılan anlaşmayı savunurken, diğer taraf ise AB kapılarının ‘Türk pazarı politikaları’na açıldığını iddia etti.

Eski Belçika Başbakanı Guy Verhofstadt, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ‘Avrupa kapılarının anahtarları’nın verilmesini eleştirdi.

Cuma, 08 Nisan 2016 16:07
Tüm dünyada "Panama belgeleri" konuşulurken, vergi cennetleri arasında Türkiye'nin de adı geçmeye başladı.

Türkiye'nin, kendi ülkelerindeki vergi yasalarından kurtulmak isteyen yabancılara iyi olanaklar sağlayan bir vergi cenneti olduğu "haritalaştı". 

Almanya'nın önde gelen gazetelerinden merkez sağ eğilimli Frankfurter Allgemeine Zeitung'da yer alan geniş bir analizde, vergi kolaylıkları sağlayan ülkelerle ilgili bir dünya haritasına da yer verildi.

Salı, 26 Nisan 2016 23:12
İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere Türkiye'nin çok sayıda kentinde akşam saatlerinden itibaren ilçe ilçe elektrik kesintileri yaşandı. Öte yandan elektrik kesintisi ile ilgili açıklama yapan BEDAŞ, İstanbul'daki elektrik kesintisi sorununun TEİAŞ işletimindeki enterkonnekte sisteminde oluşan teknik arıza nedeniyle gerçekleştiğini bildirdi.

Edinilen bilgiye göre, saat 22.30'dan itibaren özellikle Karadeniz ve Trakya bölgesindeki yerleşim bölgelerinin ardından bazı büyük şehirlerde de kısmen elektrikkesintileri yaşandı. Elektrik kesintilerinin ardından ana sistem, bir süre sonra normala dönmeye başladı.

Cumartesi, 23 Nisan 2016 10:23
IŞİD, Türkiye'nin de "ılımlılara" topçu desteğine karşılık sınırda iki köyü daha ele geçirdi.

ABD ve Türkiye'nin desteklediği "ılımlıların" sınırda Irak-Şam İslam Devleti'ne (IŞİD) karşı ilerleyişi tersine dönmüş durumda.

Kilis-Elbeyli'nin karşısındaki Er Rai'yi geri alan IŞİD, sınırda ilerleyişini sürdürüyor.

Son olarak örgüt, "ılımlılara" Türkiye'den topçu atışı desteğine rağmen, Kefr Ğan ve Barağite köylerini ele geçirdi.

Pazartesi, 11 Nisan 2016 14:11
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Türkiye'nin Halep'e operasyon düzenleyip düzenlemeyeceğine dair soruyu yanıtladı.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın gündeme ilişkin konularda basın açıklaması yaparak gazetecilerin sorularını yanıtladı. Halep'e olası bir operasyona ilişkin bir soru üzerine Kalın, "Rejim tarafından ihlallerin yaşandığını görüyoruz. Halep'ten gelebilecek muhtemel yeni göç dalgası ile ilgili endişelerimiz de devam ediyor.

Çarşamba, 06 Nisan 2016 01:15
Burak Cop

Haberlerde görmüşsünüzdür. Maraş’ın Pazarcık ilçesinde, 20’ye yakın Alevi köyünün mera alanı olarak kullandığı bölgeye Suriyeli sığınmacılar için bir konteyner kent yapılması planlanıyor. Bölgede yaşayan ve çoğu Alevi olan insan sayısı 3 bin. Mülteci kampının ise 25 binden fazla kişiyi ağırlaması öngörülüyor.

Cumartesi, 09 Nisan 2016 09:08
ABD'nin, Suriye'deki ateşkes süresince, Bulgaristan, Hırvatistan ve Romanya'dan aldığı tonlarca silah ve mühimmatı Türkiye ve Ürdün aracılığıyla silahlı çetelere göndermeye devam ettiği ortaya çıktı.

ABD ile Rusya'nın Suriye'de sürdürmeye çalıştığı ateşkes, özellikle ABD ve müttefiklerinin müdahaleleriyle sona ermek üzere.

ABD'nin ateşkesi nasıl bozduğuna ilişkin son bilgi, Suriye'ye sokulan silah ve mühimmatlarla ilgili.

İngiliz askeri enformasyon servisi Janes, ABD hükümetine ait FedBizOps.gov'da (FBO) yayımlanan deniz nakliye talebine ulaştı.

Cumartesi, 23 Nisan 2016 12:42
Alman siyasetinin önde gelen isimleri Merkel’in Türkiye ziyaretinde sığınmacı krizinin yanı sıra ülkedeki hak ihlallerini de mercek altına alması gerektiği görüşünde.

Deutsche Welle Türkçe'nin haberine göre, Almanya Başbakanı Merkel, AB Konseyi Başkanı Donald Tusk ve AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Frans Timmermans ile birlikte sığınmacı krizini değerlendirmek üzere Türkiye'ye gidiyor. Merkel'in bu kritik Türkiye ziyareti Alman siyasetinde yankı buldu.

Salı, 19 Nisan 2016 08:17
Tatil amacıyla geldiği Miami’de tutuklanan Rıza Sarraf’ın hâkim karşısına çıkacağı New York’a sevk yolculuğu sürerken dava dosyasının resmi kayıtlarındaki belgelerde dikkat çekici ayrıntılar ortaya çıktı.

Amerika’nın Sesi'nde yer alan habere göre, Amerikan federal adli sistemi resmi kayıtlarına göre, Savcı Bharara'nın Rıza Sarraf hakkında hazırladığı iddianamenin 17 Aralık 2015 tarihinde işleme konulduğu ve soruşturmanın başladığı resmi tarihin, Türkiye’de ‘17 Aralık Rüşvet Skandalı’ olarak anılan soruşturmanın tam ikinci yıl dönümünde denk gelen, ’17 Aralık 2015’ tarihinde resmen başla

Cumartesi, 16 Nisan 2016 23:03
FIBA Turnuva Komisyonu Üyesi Sergey Çernov, Rusya ve Türkiye'nin de aralarında bulunduğu ülkelerin federasyonlarına 2017 Avrupa Basketbol Şampiyonası'na katılamayacakları yazılı mektupla bildirildiğini açıkladı.

FIBA Turnuva Komisyonu Üyesi Sergey Çernov, Rusya ve Türkiye'nin de aralarında bulunduğu ülkelerin federasyonlarına 2017 Avrupa Basketbol Şampiyonası'na katılamayacakları yazılı mektupla bildirildiğini açıkladı

Pages