32 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 25 Nisan 2016 09:45
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "mezhepcilik fitnesi" açıklaması sonrası gerici gazetelerden Vahdet, "mezhepsizlik mezhebi" manşeti attı.

İsmailağa Cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu'nun da aralarında bulunduğu Marifet Derneği'ne yakınlığıyla bilinen Vahdet gazetesi, Erdoğan'ın "mezhep" açıklamalarına manşetten yanıt verdi.

Pazar, 10 Nisan 2016 10:56
Suriye ordusu Halep'te cihatçıların saldırısını püskürttü. 30'un üzerinde İslamcı öldürüldü.

Suriye ordusu Halep'in güneyinde El Kaide bağlantılı El Nusra Cephesi, Ahrar'uş Şam, ÖSO, Şam Cephesi ve kimi diğer gruplar tarafından gerçekleştirilen saldırıyı püskürttü.

Cihatçıların saldırısı başarısızlıkla sonuçlanırken, 30'un üzerinde kayıp veren İslamcıların, 2 tank ve 3 silahlı kamyon kaybettikleri de açıklandı.

Cuma, 08 Nisan 2016 10:20
Türkiye'nin de destek verdiği İslamcı gruplar, Elbeyli'nin karşısındaki Er-Rai kasabasını IŞİD'in elinden aldı. Koalisyon uçakları da Menbic ve Mare'yi bombalıyor.

Müslüman Kardeşler bağlantılı Feylak'üş Şam, El Kaide bağlantılı Ahrar'uş Şam ve onların da bağlı bulunduğu Halep Fetih Odası ile El Kaide'nin Suriye kolu Nusra Cephesi, Türkiye-Suriye sınırında ilerliyor.

Sınırda 10'un üzerinde köyü ele geçiren İslamcı gruplar, son olarak IŞİD'in elindeki Er-Rai'yi ele geçirdi. Rai, Kilis-Elbeyli'nin karşısında bulunuyor.

Pazartesi, 18 Nisan 2016 15:00
İslamcı çeteler Hama kırsalında Suriye ordusuna saldırdı. Saldırı sırasında Türkistan İslam Partisi'nden bir canlı bomba öldürüldü.

Al Masdar'ın haberine göre, Suriye ordusu Hama kırsalında İslamcı grupların saldırısına uğradı.

Saldırı sırasında ordu kimi kasabalardan çekilmek durumunda kalırken, Türkistan İslam Partisi'nden bir canlı bomba, patlayıcı yüklü araç içerisindeyken aracı patlatamadan öldürüldü.

Çarşamba, 06 Nisan 2016 12:38
Suriye ordusunun IŞİD'in elinden aldığı tarihi Süryani kenti Karyateyn'den arta kalanlar, İslamcı terörün boyutlarını gözler önüne seriyor.

Suriye ordusu ve müttefikleri, 3 Nisan günü Humus'un güneydoğusundaki kadim Süryani kenti Karyateyn'i Irak-Şam İslam Devleti'nden (IŞİD) kurtardı.

Russia Today (RT) muhabiri Lizzie Phelan, Karyateyn'e giderek kentteki IŞİD tahribatını görüntüledi.

Çarşamba, 27 Nisan 2016 17:17
Kocaeli Üniversitesi içinde faaliyet gösteren KOÜ Mescid Birliği adlı grup, Umuttepe yerleşkesi karşısındaki camide Hüda-Par üyesi Yasin Börü için anma etkinliği düzenledi. Etkinlikte radikal islamcı görüşleriyle tanınan Mehmet Göktaş konuştu.

Kocaeli Üniversitesi içinde faaliyet gösteren KOÜ Mescid Birliği adlı grup, Umuttepe yerleşkesi karşısındaki camide Hüda-Par üyesi Yasin Börü için anma etkinliği düzenledi. Etkinlikte radikal islamcı görüşleriyle tanınan Mehmet Göktaş konuştu. 

Salı, 05 Nisan 2016 10:24
Mısır'ın Müslüman Kardeşler kökenli devrik İslâmcı Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, bugün Uludağ Üniversitesi'ndeki "Öncü Şahsiyetler Dersi"nin ilkinde öğrencilere anlatılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Benim indimde Cumhurbaşkanı hâlâ Mursi'dir" dediği devrik lideri, Haksöz Dergisi yazarı ve Özgür-Der Genel Sekreteri Musa Üzer anlatacak!

Uludağ Üniversitesi İnsani Değerler Topluluğu'nun bugün ilkini düzenleyeceği "Öncü Şahsiyetler Dersi"nde, Mısır'ın Müslüman Kardeşler kökenli devrik Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi anlatılacak.

Salı, 26 Nisan 2016 09:32
"Laiklik yeni anayasada olmamalı" sözleriyle gündeme oturan TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın daha önce de bazı "gerici" ve "siyasal islamcı" sözler sarf ettiği ortaya çıktı. Kahraman, geçen yıl Kasım ayında, "Allah lafzının anayasada yer alması gerektiğini" söylemişti.

"Laiklik yeni anayasada olmamalıdır, dindar anayasa meselesinden anayasamızın kaçınmaması lazım. Dini olarak bahsetmesi lazım" diyen İsmail Kahraman, daha önce de "gerici" ve "siyasal islamcı" söylemleriyle gündeme gelmişti. Kahraman, geçen yıl, "Allah lafzı anayasada yer almalıdır" demişti. 

Perşembe, 21 Nisan 2016 14:59
Suriye'nin Lazkiye bölgesinde İslamcılar ve ordu arasında çatışmalar sürüyor.

Suriye'nin kuzeyinde bulunan Lazkiye bölgesinde aralarında El Nusra Cephesi ve ÖSO'nun da bulunduğu İslamcı gruplarla Suriye ordusu arasında çatışmalar sürüyor. 

RT tarafından yayımlanan videoda çatışmaların hala canlı olduğu görülüyor:

Perşembe, 07 Nisan 2016 16:40
Afgan güçlerinin 24 saat içerisinde 55 cihatçıyı öldürdüğü, bu sırada 6 kayıp verdiği belirtiliyor.

Sputnik'in haberine göre Afganistan ordusunun IŞİD ve El Kaide'ye karşı yaptığı operasyonlarla 24 saat içerisinde 55 kişiyi öldürdüğü bildiriliyor.

Çatışmalar sırasında ölen Afgan askerlerinin sayısı 6 olarak verilirken, İslamcı örgütlerin ülkede örgütlenmeye devam ettiği ve Afganistan'ın ciddi güvenlik sorunlarıyla karşı karşıya olduğu belirtiliyor.

Çarşamba, 27 Nisan 2016 18:38
Afganistan'da erken patlayan bir bomba, 8 Taliban üyesini öldürdü.

RT'nin haberine göre, kalabalık bir yerde canlı bomba eylemi düzenlemeyi planlayan Taliban üyeleri, bombanın erken patlaması sonucu başarısız oldu.

Erken patlayan bomba Kunduz bölgesinde 8 cihatçının ölümüne sebep olurken, İslamcı örgütün ölen kişileri intihar saldırısı düzenlemesi için yerel bir Taliban komutanının emrine vermiş olduğu öğrenildi.

Perşembe, 21 Nisan 2016 14:00
Nijerya'da 2 kadın canlı bomba kendilerini patlattı. Patlamada 8 kişi hayatını kaybetti.

Reuters'in haberine göre, Nijerya'nın kuzeyinde Boko Haram'dan kaçanların bulunduğu bir kampa saldırı gerçekleşti. Saldırıda 2 kadın canlı bomba kendilerini patlatarak en az 8 kişiyi öldürdü.

Olayın Borno eyaletinde olduğu aktarılırken, saldırının ardında İslamcı örgüt Boko Haram'ın olduğu düşünülüyor.

Cumartesi, 23 Nisan 2016 14:04
Bangladeş'te bir akademisyen palalı saldırganların saldırısı sonucunda hayatını kaybetti. Saldırıyı IŞİD üstlendi.

Bangladeş'te solcu, laik, ateist yazar ve aktivistlere yönelik İslamcı terör sürüyor.

Terörün son kurbanı, Rajşahi Üniversitesi'nde İngilizce profesörü olan 58 yaşındaki Rezaul Kerim Sıddık oldu. 

IŞİD ÜSTLENDİ

Sıddık, üniversiteden evine giderken, palalı saldırganlar tarafından katledildi. Saldırıyı IŞİD üstlendi.

Cuma, 29 Nisan 2016 17:26
Doğu Guta'da İslam Ordusu ile Feylak el-Rahman arasındaki çatışmalar sürerken, gruplar birbirlerini suçluyor.

Suriye'nin başkenti Şam'ın doğusundaki İslamcı örgütler birbirlerine girdi.

Syria Direct'te yer alan habere göre, İslam Ordusu ile Feylak el-Rahman arasındaki gerginlik dün patlama noktasına ulaştı. Çatışmalarda 12 militan öldü.

Perşembe, 28 Nisan 2016 07:50
TBMM Başkanı'nın laikliğin Anayasa'dan çıkartılması gerektiği yönündeki açıklamalarıyla ilgili tartışma sürerken Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök bu gündemi de Erdoğan'ı övmek için değerlendirmeyi başardı.

Yazısına TBMM Başkanı İsmail Kahraman'a atıfta bulunarak 'İsmail Abi'ye verilecek en güzel cevabı Erdoğan verdi' başlığını atan Özkök şöyle yazdı:

"Kıvıtmadı. Eğmedi, bükmedi, mantıklı bir laik insanın da muhafazakar insanın da altına rahatlıkla imzasını koyacağı bir cevap verdi. Bana göre cevap ders niteliğindeydi, çok basitti. 

Pages