55 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 22 Mart 2016 18:19
ABD'deki bir dernek yetkilisi, Küba yönetimini "diktatörlük" olarak görmediğini, Ada'da hâlâ devrimci coşkunun bulunduğunu kaydetti.

ABD Başkanı Barack Obama'nın Küba'ya yaptığı tarihi ziyaretin yankıları sürüyor.

1979-1982 yılları arasında ABD'nin Havana'daki Çıkar Ofisi Şefliği'ni yürüten Wayne Smith, Sputnik'ten Brian Becker'e konuştu.

Perşembe, 10 Mart 2016 14:27
İran'ın dini lideri Ali Hamaney, kendisinin yerine "devrimci" birisinin getirilmesini istedi.

Reuters'in haberine göre İran'ın dini lideri Ali Hamaney, zamanı geldiğinde kendisinin yerine "devrimci" birisinin getirilmesini istedi. İran'da "ılımlılar" ile "katılar" arasında güç mücadelesinin sürdüğü biliniyor.

Salı, 01 Mart 2016 10:47
Devrimci Parti Genel Başkan Ufuk Göllü ve partililere ait evlere operasyon düzenlendi, 10 parti üyesi gözaltına alındı.

İstanbul'da bu sabah Devrimci Parti yöneticileri ve parti teşkilatlarına yönelik polis baskınları yapıldı. DİHA'nın haberine göre, baskın yapılan adresler arasında Genel Başkan Ufuk Göllü'nün kaldığı Sultangazi ilçesine bağlı Gazi Mahallesi'nde bulunan eve de baskın yapıldı. Evde arama yapan polisler daha sonra evde ayrıldı.

Pazartesi, 28 Mart 2016 08:55
Cumhurbaşkanlığı Kurumsal İletişim Başkanı Mücahit Küçükyılmaz yeni kitabında Erdoğan'ı “Devrimci Hükümdar” olarak niteliyor, Mustafa Kemal'e diktatör imasında bulunuyor.

Cumhurbaşkanlığı Kurumsal İletişim Başkanı Mücahit Küçükyılmaz'ın "Şeyh ile Hükümdar" adlı yeni çıkan kitabında tartışma yaratacak ifadelere yer verildi. 

Salı, 22 Mart 2016 12:30
ABD Dışişleri Bakanı, Havana'da Kolombiyalı devrimci örgüt FARC'ın temsilcileri ile buluştu.

ABD Başkanı Barack Obama'nın Küba ziyareti bir "ilk" olarak tarihe geçerken, bu ziyarette başka bir ilk daha gerçekleşti.

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, onyıllardır Kolombiya'da silahlı mücadele veren devrimci örgüt FARC'ın temsilcileri ile Havana'da bir araya geldi.

Çarşamba, 09 Mart 2016 21:37
Küba, ABD Başkanı Barack Obama'nın gezisiyle ilgili açıklama yaparak siyasi taviz beklenmemesi gerektiğini açıkladı. Açıklamada Küba'nın "devrimci ve anti emperyalist ideallere koşulsuz bağlılığından en küçük bir şüphe bile duyulmaması" istendi.

AFP'nin haberine göre, Küba'nın devlet gazetesinde ABD Başkanı Barack Obama'nın gezisiyle ilgili bir açıklama yayımladı. Açıklamada Obama'nın Küba'yı ayıran misafirperverlikle karşılanacağı, ancak siyasi taviz beklememesi gerektiği söylendi.

Pazartesi, 14 Mart 2016 15:08
KCK Yürütme Konseyi Üyesi olan Duran Kalkan, Selahattin Erdem müstear adıyla yayınlanan yazısında HDP'nin ÖDP'yi yanına çekmek istediğini dile getirdi.

Yeni Özgür Politika'da Selahattin Erdem müstear ismiyle yazan Duran Kalkan, "Eski tabirle devrimci durum denen bir sürecin yaşandığı son derece nettir" derken "İşte bir yandan HDK-HDP’nin ÖDP ve Birleşik Haziran Hareketini kendi yanına çekerek Barış ve Demokrasi Bloğunu büyütme çabası, diğer yandan ise on devrimci örgütün güçlerini Halkların Birleşik Devrim Hareketi’nde birleştirerek mücadele e

Pazar, 20 Mart 2016 23:44
ABD Başkanı Obama 2 buçuk günlük gezi için Küba'nın başkenti Havana'ya geldi.

ABD Başkanı Obama, 2 buçuk günlük gezisi için Küba'nın başkenti Havana'ya ulaştı.

Küba'ya giden Obama ile ilgili geçtiğimiz hafta Küba Devlet Gazetesi'nde yapılan açıklamada "siyasi taviz beklememesi" ifade edilmişti.

Açıklamada, "kimsenin Küba'nın devrimci ve anti emperyalist ideallere koşulsuz bağlılığından en küçük bir şüphe bile duyamayacağı" belirtilmişti.

Cumartesi, 12 Mart 2016 12:46
Aralarında PKK’nin de bulunduğu 10 örgüt birleşme kararı aldı. Birleşme kararı bir bildiriyle duyuruldu.

Aralarında PKK'nin de bulunduğu TKP/ML, THKP-C/MLSPB, MKP, TKEP-LENİNİST, TİKB, DKP, DEVRİMCİ KARARGAH ve MLKP örgütleri, yayımladıkları bildiriyle birleşme kararı aldıklarını duyurdu.

Salı, 01 Mart 2016 12:12
Her yıl Avrupa'daki komünist gençlik örgütlerini buluşturan Avrupa Komünist Gençlik Örgütleri Toplantısı, bu yıl da 27-28 Şubat tarihlerinde Roma'da gerçekleşti. Türkiye'den Komünist Gençlik'in de dahil olduğu toplantı, 20 Haziran Dünya Mülteci Günü'nde ortak eylem kararı aldı.

Avrupa Komünist Gençlik Örgütleri Toplantısı (MECYO), bu yıl "Tekellerin iktidarına ve emperyalist kurumlara karşı devrimci savaşımda komünist gençlik örgütlerinin mücadelesi ve rolü" başlığıyla 27-28 Şubat tarihlerinde Roma'da gerçekleşti.

Perşembe, 10 Mart 2016 12:33
DİSK Genel Başkanı Kani Beko'ya, Suruç Katliamı'na ilişkin yaptığı açıklama nedeniyle "Cumhurbaşkanı'na hakaret" davası açıldı. Açıklamayı haberleştiren Zaman gazetesine de 4 yıla kadar hapis isteniyor.

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Başkanı Kani Beko ile Zaman Gazetesi eski Yazı İşleri Müdürü Harun Reşit Çümen hakkında “Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan 4 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Çarşamba, 30 Mart 2016 15:58
Mahir Çayan ve arkadaşları katledilmelerinin yıl dönümünde anılırken CHP, Çayan'lar için teklifte bulundu.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel Mahir Çayan ve arkadaşlarının katledilmesinin 44. yıl dönümü dolayısıyla Meclis'te bir konuşma yaptı. ANKA'nın haberine göre, Özel, “10 devrimci yurtsever gencin katledilişinin yıldönümünü CHP olarak burada esefle hatırlıyor ve kınıyoruz.

Pazartesi, 14 Mart 2016 11:58
İstanbul'un Gaziosmanpaşa ve Sultangazi ilçelerinde yapılan operasyonlarda 15 kişi gözaltına alındı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri, Gaziosmanpaşa ve Sultangazi ilçelerinde operasyon yaptı.

Operasyon kapsamında iki ilçede 25 adrese eş zamanlı baskın yapan polisler 9'u 18 yaşından küçük toplam 15 kişiyi gözaltına aldı.

Çarşamba, 09 Mart 2016 20:14
Üst düzey bir Husi yetkili, İran'dan Yemen meselesinden uzak durmasını istedi.

Reuters'in haberine göre, İranlı bir generalin, Husilere askeri destek sağlayabileceklerini sylemesi üzerine Husi Devrimci Komitesi'nden yanıt geldi. Komite üyelerinden Yusuf el-Feshi, İran'dan Yemen meselesinden uzak durmasını istedi.

Pazartesi, 28 Mart 2016 11:49
16 yaşındaki kanser hastası Max Edwards yaşamını yitirdi. Edwards, açtığı blog hesabıyla ve marksizm üzerine yazdıkları ile biliniyordu.

Kanser hastası 16 yaşındaki Max Edwards hayatını kaybetti.

5 ay önce kansere yakalandığını öğrenen Edwards, bir hafta önce The Guardian için bir yazı yazmış ve kanserin hayatında önemli bir değişikliğe neden olmadığını söylemişti.

Pages