1914 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cumartesi, 26 Mart 2016 13:04
Hillary Clinton e-postalarına göre, İsrail ile Türkiye'nin ilişkilerini Suriye'deki kriz üzerinden düzeltebileceğine ve İsrail'in Kürdistan ve Türkiye üzerinden "seküler Suriye muhalefetine" destek verecebileceği tartışılmış.

Eski ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton'ın özel e-postalarındaki ilginç bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor.

18 Temmuz 2012 tarihli e-posta, Clinton'ın "gizli bilgi kaynağı" Sidney Blumenthal'den Bakan'a yollanmış. Konu kısmında, "Suriye, Türkiye, Hizbullah, İsrail" yazıyor.

Cumartesi, 05 Mart 2016 20:33
Kırım Başbakan Yardımcısı, Ukrayna'nın Herson Bölgesi'nde Türkiye'nin paralı askerleri eğittiğini, Ülkü Ocakları üyeleri ve IŞİD'lilerin getirildiğini açıkladı.

Kırım Başbakan Yardımcısı Ruslan Balbek, Türk askeri uzmanların Ukrayna'nın Herson Bölgesi'nde paralı askerleri silahlı eylemler için hazırladığını söyledi. 

Cumartesi, 12 Mart 2016 08:26
AB ile Türkiye arasında varılan mülteci mutabakatı, soru işaretlerini de beraberinde getirdi. Özellikle Batı basınında Türkiye'nin, kendi içindeki sığınmacı sayısına ilişkin yanlış veriler yayınladığı öne sürülüyor.

Avrupa Birliği (AB) ile Türkiye arasındaki "mülteci pazarlığı"nın son perdesi Brüksel'de oynandı ve "1 Avrupa'dan, 1 Türkiye'den" mutabakatına varıldığı ilan edildi.

Ancak büyük oranda Ankara'nın Brüksel'e şantaj yaptığını düşünen bazı kaynaklar, Türkiye'nin sığınmacı sayısının hesaplanmasında "numara yaptığını" öne sürüyor.

Perşembe, 03 Mart 2016 20:02
Rusya askeri istihbarat servisi başkanı General Igor Sergun'un, Türkiye istihbaratının içinde bulunduğu bir suikastle öldürüldüğü iddia edildi.

Lübnan'da yayınlanan günlük gazete el-Ahbar, Rusya'nın askeri istihbarat servisi başkanı Albay-General Igor Sergun'un, Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta öldürüldüğünü iddia etti.

Gazete, Sergun'un Beyrut'ta gizli bir görevde olduğunu duyurdu.

Kremlin, General Sergun'un ölümünü 4 Ocak'ta duyurmuş ve General'in kalp krizine bağlı olarak Moskova'da yaşamını yitirdiğini açıklamıştı.

Pazartesi, 21 Mart 2016 00:45
Kemal Okuyan

Cumartesi günü İstiklal Caddesi’nde kendini patlatan canlı bombanın hangi örgütün üyesi olduğu tartışıldı saatlerce. Birbirinden oldukça farklı, hatta Suriye’de birbiriyle savaş halinde olan iki örgüt üzerinde duruldu. Ve pek az kişi, aynı patlamaya ilişkin aynı anda hem PKK hem IŞİD’in akla gelmesini sorguladı.

Pazar, 20 Mart 2016 22:20
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, güvenlik gerekçesiyle ileri bir tarihe alınan Galatasaray-Fenerbahçe derbisine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, TRT tarafından düzenlenen bir programın canlı yayınında konuşuyor.

Cuma, 18 Mart 2016 18:07
AB Konseyi Başkanı Donald Tusk Türkiye ve AB arasında yapılan sığınmacı pazarlığında anlaşmaya varıldığını söyledi.

Avrupa Konseyi Başkanı Donald Tusk, Başbakan Ahmet Davutoğlu ile sabah yaptığı görüşmenin ardından, Avrupa'ya Türkiye üzerinden sığınmacı girişini azaltacak anlaşmayı Avrupa Birliği'nin (AB) 28 liderine sundu. Tusk, anlaşmanın AB liderleri tarafından kabul edildiğini duyurdu.

Perşembe, 24 Mart 2016 23:22
A Milli Futbol Takımı, 2016'nın ilk karşılaşmasında Antalya'da ağırladığı İsveç'i Cenk Tosun'un golleriyle 2-1 mağlup etmeyi başardı.

Türkiye A Milli Futbol Takımı, hazırlık maçında İsveç'i 2-1 mağlup etti. EURO 2016 hazırlıkları kapsamında Antalya Arena'da oynanan karşılaşmalarda A Türkiye'nin gollerini 32 ve 81. dakikalarda Cenk Tosun kaydetti.

Zlatan Ibrahimovic'in forma giymediği maçta İsveç Milli Takımının tek golünü 74. Andreas Granqvist kaydetti.

Perşembe, 24 Mart 2016 15:23
Türkiye'de yakalanan IŞİD'lilerin duruşmasına bugün Çağlayan Adliyesi'nde devam edildi. Mahkeme, tüm tutuklu sanıkların tahliyesine karar verdi!

IŞİD'in Türkiye'deki yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 7'si tutuklu 96 sanık hakkında açılan davanın 4'üncü duruşması yapıldı. Mahkeme 7 tutuklunun da tahliyesine karar verdi.

Perşembe, 17 Mart 2016 19:41
Avrupa Parlementosu Başkanı Schulz "Sığınmacı krizinde AB, Türkiye ile anlaşacak" dedi.

Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz, AB'nin Türkiye ile mülteci krizi konusunda anlaşmaya varacağını söyledi.

Pazartesi, 21 Mart 2016 11:15
İran'ın Ankara Büyükelçiliği, 1 İran vatandaşının öldüğü 3 İranlının da yaralandığı İstanbul'daki canlı bomba saldırısının ardından Türkiye'de bulunan İranlı turistleri uyardı.

İran'ın Ankara Büyükelçiliği, İstanbul İstiklal Caddesi'nde yaşanan canlı bomba saldırısının ardından bir uyarı açıklaması yaptı.

Salı, 22 Mart 2016 02:53
İsveç Milli Takımı Teknik Direktörü Erik Hamren, Türkiye ile 24 Mart Perşembe günü Antalya'da yapacakları özel maçın kadrosunda yıldız futbolcu Zlatan Ibrahimovic'in olmayacağını açıkladı.

Stockholm'deki Fredens Arena'da yapılan antrenmandan sonra basın toplantısı düzenleyen Erik Hamren, Türkiye'ye gitmekten korkmadığını belirterek, "Ibrahimovic Türkiye'ye götürülmeyecek. Bu kararın terörle ilgisi yok. Ibrahimovic üst üste maç oynadığı için biraz yorgun ve Türkiye maçı için kendisine izin verdik. Fransa'da Ibrahimovic'e ihtiyacımız var.

Cuma, 11 Mart 2016 10:59
Independent'ta yayımlanan bir yazıda, Türkiye'nin Avrupa'nın bir parçası olmadığı, Türkiye'yi bu kategoride değerlendiren Avrupalıların bunu kültürel değil stratejik nedenlerle yaptığı öne sürüldü.

Batı basınında Türkiye hakkında sert yazılar çıkmaya devam ediyor.

Independent'ta yer alan John Casey imzalı makalede, Türkiye'nin Avrupa'nın bir parçası olmadığı söyleniyor.

Çarşamba, 09 Mart 2016 09:28
Telegraph'da yer alan bir yazıda, Türkiye'nin Avrupa'nın dostu olmadığı ve şantaj yapmakta olduğu söyleniyor.

Telegraph'da yer alan Con Coughlin imzalı bir yazıda, Türkiye'nin dost olmadığı ve şantaj yaptığı söyleniyor. Yazıda Avrupa Birliği liderlerinin Türkiye ile anlaşmasının dostça yapılmadığı söylenirken, Türkiye'nin Avrupa ile yakın ilişki kurmak istemediği de belirtiliyor.

Cumartesi, 12 Mart 2016 20:29
Hollande: Türkiye'ye vize konusunda herhangi bir taviz verilmemeli.

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, AB'nin, mülteci akınının durdurulması karşılığında Türkiye'ye vize konusunda taviz vermemesi gerektiğini söyledi.

Pages