11 sonuçtan 1 - 11 arası gösteriliyor
Cuma, 25 Mart 2016 01:15
Mesut Odman

Önce ülke içinde olup biten bazı gelişmelere değinelim. Herhangi bir öncelik sırası yüklemeden. Aklımıza geldiğince. Rasgele.

Perşembe, 03 Mart 2016 08:00
Mustafa Türkeş

İktidarın, uluslararası ve bölgesel krizleri, kendi Faşizan-İslamcı rejimini tahkim etmek için kullandığı herkesin malumu. Suriye ve Rusya ile ilişkilerimizin geldiği düzey bunu yeterince net yansıtıyor.

Mülteci sorunu içler acısı hale geldi. İnsanî bir mesele, büyük bir güvenlik sorununa dönüştürüldü. İktidar bunu araç olarak kullanıyor.

Cumartesi, 19 Mart 2016 10:00
Özgür Şen

Kürt ulusal hareketinin Türkiye solu üzerinde uyguladığı ideolojik şiddet yeni değil. Türkiye solunun bir bölmesinin buna teslim olması da...

Salı, 29 Mart 2016 01:30
Orhan Gökdemir

Din ile ahlak arasında bir bağ olduğu yargısı yerleşmiş önyargılarımızdan biri. Hâlbuki çoğunlukla “ahlaklı olmayı öğütlediği” halde dinlerle ahlak arasında doğrusal bir bağlantı yok. İnsan dindar ama ahlaksız olabileceği gibi, dinsiz ama ahlaklı olabilir. Çalmamayı bir kural haline getirmek için bildik dinlerin “çalmayacaksın” emrine inanıp inanmamanın bir önemi yoktur.

Pazartesi, 07 Mart 2016 01:15
İlker Belek

ABD AKP’yi ılımlı İslam modeli olarak iktidara taşımıştı.

AKP ise, 2011 seçimlerinden sonra, Erdoğan-Davutoğlu kliği öncülüğünde bu rolü istismar etti, alt emperyal hedeflere yöneldi.

AKP’nin emperyalist planla uyumsuzlukları

Perşembe, 17 Mart 2016 01:30
Mustafa Türkeş

Putin’in son hamlesi nasıl okunabilir? Bu hamlenin Suriye’den tamamen çekilme olmadığı biliniyor. Rusya yönetimi askeri varlığının bir kısmını Suriye’den geri çekmeye karar verdiği, askeri üslerini korumak üzere gerekli gördüğü silahlı gücü Suriye’de bulunduracağı, S400 hava füze savunma sisteminin de buna dâhil olduğu, basında yeterince duyuruldu.

Perşembe, 31 Mart 2016 08:15
Mustafa Türkeş

Vakıflar ezelden beri sorun çözmek yerine, sorun üretiyor.  Osmanlı döneminde de böyle olmuş. Çok sayıda vakıf kurulmuş; savaşta kahramanlık gösterene, nefesi kuvvetli olan hocaya, şeyhe ve haremin imtiyazlı hatunlarına vakıf kurma hakkı bahşedilmiş.

Çarşamba, 30 Mart 2016 01:15
Burak Cop

Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz yılın son günlerinde kendisine yalakalık yapmak amacıyla düzenlenen “Asım’ın Nesli’nden bir Usta: Recep Tayyip Erdoğan” adlı etkinlikte ilginç bir konuşma yapar. Erdoğan, kafasındaki toplum mühendisliği projesini yansıtan konuşmasında, Mehmet Akif Ersoy’un Çanakkale şehitlerini yüceltmek amacıyla yazdığı şiirinde kullandığı “Asım’ın Nesli” kavramını detaylandırır.

Çarşamba, 23 Mart 2016 08:15
Aydemir Güler

Sol sağdan, merkezden, berikinden, uzaktakinden “virgülle” ayrılır mı? Geçenlerde AKP’nin yayın organlarından birine sağ ve sol kavramlarını tartışmaya davet ettiler. Tartıştık mı, tartışabildik mi; pek emin değilim doğrusu.

Perşembe, 17 Mart 2016 01:15
Ahmet Çınar

Karaman’daki kitlesel tecavüz olayına “münferit bir hadise” demek, eğer insanları aptal yerine koymaya çalışmak değilse, aptallıktır.

Neden mi?

Ordu'da bir lisede 42 yaşındaki Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni 4 kız öğrencisini taciz ettiği için cezaevine gönderildi. Yobaz kafalar “münferit bir hadise” dedi. (2016)

Salı, 01 Mart 2016 00:15
Nevzat Evrim Önal

Hiçbir şey yolunda değildi, ama yıllarca öyleymiş gibi yaptık. Artık ne birbirimize, ne kendimize yalan söyleyemez hale geldiğimizde, bıçak kemiğe dayandığında çıktık sokağa. “Sık bakalım” diye İnönü Caddesi’nden yukarı akmaya başladığımız dakikalar, hepimizin ömründe en dürüst, en içten olduğu andı; hem kendimize, hem birbirimize, hem de düşmanımıza karşı.