1649 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 04 Şubat 2016 15:59
Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, Türkiye-Suriye sınırında yaşananların, Ankara'nın bir askeri müdahale planladığına yönelik düşüncelere yol açtığını söyledi.

Rusya Savunma Bakanlığı, Türkiye'nın Suriye sınırındaki faaliyetlerinin "işgal hazırlığı" olduğunu söyledi.

Sputnik'te yer alan habere göre Bakanlık Sözcüsü İgor Konaşenkov, "Türkiye'nin egemen bir devleti, Suriye Arap Cumhuriyeti'ni işgal etmeye aktif olarak hazırlandığına inanmak için iyi nedenlerimiz var" dedi.

Pazartesi, 01 Şubat 2016 11:15
Independent gazetesinin ünlü muhabiri Patrick Cockburn, Suriye'de dengelerin Esad ve Kürtler lehine değiştiğini, Erdoğan'ın böyle bir yenilgidense Suriye'ye askeri operasyon başlatabileceğini yazdı.

Independent gazetesinin Ortadoğu muhabiri Patrick Cockburn, Suriye'de dengelerin Esad yönetimi lehine değiştiğini ve Kürtlerin Türkiye sınırını ele geçirmek üzere olduğunu söyleyerek "Erdoğan yenilgidense müdahaleyi seçebilir" diyor.

BBC Türkçe'nin aktardığına göre Cockburn şunları yazdı:

Cumartesi, 13 Şubat 2016 18:22
Suriye İnsan Hakları İzleme Örgütü, Türkiye'nin bugün Suriye'nin Halep kentinin YPG kontrolündeki bölgelerini top ateşiyle vurduğunu duyurdu. Reuters de Türk hükümet yetkililerinin, Halep çevresindeki YPG mevzilerinin vurulduğunu doğruladığını duyurdu. Suriye Demokratik Güçleri komutanlarından Ebu Ömer ise "Türkiye'nin saldırdığı bölgede YPG yok sadece biz varız" dedi.

Suriye İnsan Hakları İzleme Örgütü, Türkiye'nin bugün Suriye'nin Halep kentinin YPG kontrolündeki bölgelerini top ateşiyle vurduğunu duyurdu.

Cumartesi, 27 Şubat 2016 12:20
"Muhaliflere" yakın kaynaklar, IŞİD'in Tel Abyad'a saldırmasının ardından Türkiye'nin de bölgedeki YPG mevzilerini bombaladığını öne sürüyor.

Irak-Şam İslam Devleti (IŞİD) militanları dün gece YPG'nin elindeki Tel Abyad'a sızarak saldırı başlattı.

YPG Medya Merkezi'nden yapılan açıklamada, IŞİD ile 15 noktada çatışma yaşandığı kaydedildi. ABD öncülüğündeki koalisyon uçakları da IŞİD mevzilerini bombalamaya başladı.

Perşembe, 25 Şubat 2016 11:16
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Suriye'de varılan ateşkes anlaşmasının Türkiye için bağlayıcı olmadığını söyledi.

 Başbakan Ahmet Davutoğlu, Konya’da gazetecilere açıklamada bulundu. Suriye'de cihatçı çetelere verilen desteğin süreceğinin sinyalini veren Davutoğlu, "Rusya, DAEŞ, Nusra bahane, sivillere saldırıyor. Rusya böyle devam ederse ateşkesin bir anlamı kalmaz. Ateşkes Suriye için geçerli, Türkiye için bağlayıcı değil" dedi.

Çarşamba, 17 Şubat 2016 17:42
Suriye'nin Lazkiye şehrindeki Burc İslam'da yaşayan Türkmenler, "Erdoğan, Türkmenleri koruduğunu sadece Selefilerin ve militanların desteğini haklı çıkarmak için söylüyor" diyerek Türkiye'nin kendilerini rahat bırakmasını istedi.

Rusya'da yayın yapan NTV televizyonu, Suriye'nin Lazkiye bölgesinde Türkmenlerin yaşadığı Burc İslam'a giderek kasaba sakinlerinin son gelişmeler hakkındaki görüşlerini aldı. Türkmenler, Erdoğan'ı da eleştirerek Türkiye'den kendilerini rahat bırakmalarını istedi.

'ERDOĞAN BİZİ TEMSİL ETMİYOR'

Salı, 16 Şubat 2016 21:50
​Artvin'de jandarma ve polis zoruyla, hukuki süreci devam eden maden sahasına girmeye çalışan şirkete karşı direnen yöre halkına bir destek de Türkiye Barolar Birliği'nden geldi.

Artvin'de jandarma ve polis zoruyla, hukuki süreci devam eden maden sahasına girmeye çalışan şirkete karşı direnen yöre halkına bir destek de Türkiye Barolar Birliği'nden geldi.

Perşembe, 04 Şubat 2016 08:57
Türkiye’de en fazla yasadışı ticaretin 17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarının gerçekleştirildiği 2013’te yürütüldüğü ortaya çıktı.

Cumhuriyet’ten Pelin Ünker’in haberine göre Türkiye dünyada kara para aklamada da 12’inci sıraya yükseldi.

Pazar, 14 Şubat 2016 12:27
Başbakan Yardımcısı Akdoğan, Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyindeki YPG mevzilerini vurmasıyla ilgili, “Durup dururken bir iş yapılmış değil. Türkiye oturup her şeyi kenardan seyredecek, tribünden izleyecek bir ülke değil" dedi.

Kanal 7 televizyonuna konuşan Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, TSK'nın YPG mevzilerini vurmasıyla ilgili soru üzerine, bunun ilk defa olan bir durum olmadığını belirterek, Türkiye'nin duruş sergilediğini söyledi.

Pazartesi, 08 Şubat 2016 10:13
Türkiye'nin Suriye'de işgal hazırlığında olduğuna ilişkin haberlerin ardından Yeni Şafak Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül, "Türkiye Suriye'ye müdahale etmelidir" dedi. İran ve Rusya'nın Türkiye'ye savaş açtığını ileri süren Karagül, "Türkiye gerekirse açık savaşa girmelidir, girmek zorunda da kalacaktır" ifadelerini kullandı.

Rusya'nın, Türkiye'nin Suriye'de işgal hazırlığında olduğuna ilişkin iddiaları sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan benzer sinyaller veren açıklamalar gelmişti.

Konuyla ilgili bir köşe yazısı kaleme alan Yeni Şafak Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül, yazısında "Türkiye Suriye'ye müdahale etmelidir" başlığını kullanırken savaş çağrısında bulundu.

Pazar, 07 Şubat 2016 11:34
Hükümete yakınlığıyla bilinen Yeni Şafak gazetesi, Suudi Arabistan'ın Suriye'ye 150 bin askerlik ordu gönderme programı yürüttüğünü duyurdu. Suudi ordusunun, Suriye'ye Türkiye üzerinden girmesi planlanıyor.

Yandaş Yeni Şafak'ın haberine göre, Suriye'de rejim güçleri stratejik bölgelerde Rus hava desteğiyle ilerlerken Suudi Arabistan'ın 'IŞİD ile mücadele' kapsamında Suriye'ye 150 bin askerlik ordu gönderme programı yürüttüğü iddia edildi.

Çarşamba, 03 Şubat 2016 11:03
Suriye hakkındaki Cenevre görüşmeleri umut vermeden başlarken, sahadaki askeri durum da hızla Şam lehine değişiyor. Konunun siyasi ve askeri boyutlarını, Cenevre görüşmelerinin ve Suriye'nin geleceğini soL editörleri Buğra Işık ve Erman Çete ile gazeteci Hasan Sivri tartıştı.

İki yıl arayla yapılan "Cenevreler"in sonuncusu, Birleşmiş Milletler Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Mistura'nın arabuluculuğunda başladı. Başladı demek belki de pek uygun değil, zira özellikle bölgesel ve uluslararası ihtilaflar "muhalefet"in belirlenmesi konusunda engel yaratmış durumda. Yanı sıra, Kürtleri yönelik Ankara'nın düşmanca tutumu masanın bir bacağını daha zayıf bıraktı.

Çarşamba, 10 Şubat 2016 23:33
Türkiye ve İsrail heyetleri, Cenevre'de şu an görüşme yapıyor.

Türkiye heyetini Dışişleri Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu başkanlık ediyor. İsrail heyetini Netanyahu’nun temsilcisi Joseph Ciechanover ve Ulusal Güvenlik Danışmanı Jakop Nagel temsil ediyor.

 

Çarşamba, 24 Şubat 2016 14:16
Ankara saldırısının gerçekleştiği yere karanfil bırakan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu açıklamalarda bulundu.

Ankara’da 29 kişinin hayatını kaybettiği saldırının yapıldığı yere karanfil bırakan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Ülkeyi ya adam gibi yönetin ya da sorumluluğu alıp istifanızı verin” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılılçdaroğlu, Ankara’da 29 kişinin hayatını kaybettiği bölgeye giderek karanfil bıraktı.

Kılıçdaroğlu, daha sonra gazetecilere açıklamalarda bulundu. 

Salı, 02 Şubat 2016 16:48
Ziraat Türkiye Kupası'nda çeyrek ve yarı final kuraları çekildi. Bir önceki turun dikkat çeken takımı Amedspor, Fenerbahçe ile eşleşti.

Türkiye Kupası'nda çeyrek final kuraları çekildi.

Kura öncesi Galatasaray ya da Fenerbahçe ile eşleşmek istediğini belirten Amedsporlu futbolcuların istediği gerçek oldu ve Amedspor, Fenerbahçe ile eşleşti.

Eşleşmeler şöyle:

Pages