5 sonuçtan 1 - 5 arası gösteriliyor
Salı, 16 Şubat 2016 08:00
Özgür Şen

Türkiye AKP'ye indirgenebilir, AKP'den ibaret görülebilir mi? Türkiye AKP liderliğinde bölgede kanlı bir maceraya doğru sürüklenirken meselemiz budur.

Bugün ülkenin çıkarları diye bizlere pazarlanmak istenen, AKP ve onun temsil ettiği Türkiye gericiliğinin çıkarları ise, memleket adım adım savaşa giderken, milli birlik ve beraberlik palavralarına hiç yüz verilmemelidir.

Salı, 02 Şubat 2016 00:15
Özgür Şen

AKP niyeti bozduğunu hiç saklamıyor. Çünkü niyetini açık etmenin de bir siyasi manevra olduğunu biliyor. Erdoğan, Rusya ve Suriye'nin, ABD ve Avrupa'nın, Kürtlerin ve başkalarının, aslında istisnasız herkesin, gözünü ne kadar karartabileceğini bilmesini istiyor. Batı basınında, Erdoğan'ın dengesizliği hakkında çıkan analizler bu gerici çeteyi mutlu ediyor.

Cumartesi, 13 Şubat 2016 09:00
Özgür Şen

Türkiye'de bugün bir ilerici birikimden söz edilebiliyorsa, bunda 1923 Cumhuriyeti'nin payını kimse yadsıyamaz. Düşünsel olarak pek çok akımın izi daha öncesine dek sürülebilir. Ancak Türkiye'nin laikleşmesindeki en önemli adım olarak Cumhuriyet, Türkiye'de ilericiliğin toplumsal bir gerçekliğe kavuşması için de bir başlangıç noktasıdır.

Salı, 23 Şubat 2016 08:30
Özgür Şen

Erdoğan ve AKP, Suriye'de kaybetti. Ama Suriye'de tek kaybeden onlar olmayabilir. Oyunun en başından yakın zamana kadar AKP ile beraber hareket eden ABD'nin de Suriye'de başı dertte görünüyor.

Cumartesi, 20 Şubat 2016 10:15
Özgür Şen

AKP'nin savaş siyasetine açıkça destek veren, Suriye'nin top ateşine tutulmasını onaylayan Deniz Baykal, CHP'yi bağlamaz denebilir. Bu isim uzun yıllar partiye başkanlık yapmış olsa dahi bu doğrudur. Baykal, parti içinde AKP'ci fikirlerine iddia edilenden daha fazla yandaş bulabileceği görünse de, son çıkışıyla kendisini CHP'den ayırmıştır. Peki ama Baykal'ın kendisini ayırdığı CHP nedir?