6 sonuçtan 1 - 6 arası gösteriliyor
Pazartesi, 15 Şubat 2016 00:15
Kemal Okuyan

Savaş kötü, çok kötü. Nükleer bir savaşı ise tanımlayacak sözcük bulmak çok güç. Bugünkülere bakıldığında “oyuncak” diye nitelenebilecek iki atom bombasının Hiroşima ve Nagasaki’de yol açtığı felaketin boyutlarını hatırlayın. Onlarla kıyaslanmayacak yıkıcılıkta kitle imha silahlarından yaklaşık 15 bin tane var yeryüzünde.

Pazar, 07 Şubat 2016 07:30
Kemal Okuyan

Kürt siyasi hareketinin içinde farklı eğilimler, bu farklı eğilimlerle örtüşen farklı sınıfsal özellikler olduğu açık. Ancak hareketin her bir dönemeçte bu eğilimler arası sistematik, tutarlılığı olan bir muhasebe süreci içine girmediği de ortada.

Çarşamba, 03 Şubat 2016 00:30
Kemal Okuyan

Yıllar boyu yapılan değişikliklerle yamalı bohçaya dönen darbe Anayasası’ndan kurtulacağız anlaşılan. 

Biz kurtulmak istiyoruz da, kafa olarak 12 Eylülcü olan bu iktidara ne oluyor acaba?

Diktatör ve hempaları mevcut anayasayı zerre takmazken, neden büyük bir iştahla “yeni anayasa” diye tutturuyor dersiniz?

Pazartesi, 08 Şubat 2016 09:15
Kemal Okuyan

Suriye politikası tamamen çöken Erdoğan’ın bir kara savaşını göze alıp almayacağı gerçek bir meseledir.

Cizre ve diğer yerleşimlerde sürmekte olan ve katliama dönüşen operasyonlar gerçek bir meseledir.

Tayyip’in Ekvador’da protesto edilmesi, karşılığında insanların üzerine korumalarını salması, ardından patlayan diplomatik kriz, azıcık gerçeküstü olsa da, gerçek bir meseledir.

Pazar, 14 Şubat 2016 16:15
Kemal Okuyan

“Biraz da Kürtlere dönük katliamlardan söz etseniz…”

“Bu ülkede gericilik var” dendiğinde aynı tepki, ekmek kavgasındaki işçilerin her gün kaza adı altında beşer-onar öldürülmesinden söz edilince aynı tepki…

Acıyı, ızdırabı ölçmüyoruz. Duyarsız filan da değiliz.

Çarşamba, 10 Şubat 2016 00:15
Kemal Okuyan

Şimdiye kadar sayısız kez sızlanmıştı Türkiye’yi yönetenler, “bazı müttefiklerimiz terör örgütlerini destekliyor” diye… Açıktan ya da ima yoluyla ABD’yi işaret ettikleri de olurdu. Amerikancılıkta birinci Tansu Çiller’in sevgili paşası Doğan Güreş’in silahlar ABD’den geliyor dediğini hatırlayın.