4 sonuçtan 1 - 4 arası gösteriliyor
Pazartesi, 15 Şubat 2016 00:15
Osman Çutsay

Türkiye’nin “geride kalan” solunun pek önemsemediği, ama soL’daki arkadaşlarımızın ısrarla ve yıllardır yinelediği, doğruluğu defalarca kanıtlanmış bir saptama var: Türkiye’de sol, örgütsel ve kitlesel ağırlığından çok daha yüklü bir etki alanına sahip.

Pazartesi, 01 Şubat 2016 00:00
Osman Çutsay

Sanki bizi izliyorlar ve haklı çıkarmak için de döküm döküm dökülüyorlar. Geçen hafta Ankara şantajlarının er ya da geç acısının çıkarılacağını, Berlin-Brüksel çıkışlı faturanın yolda olduğunu, üç vakte kadar Ankara’daki adrese ulaşacağını belirtmiştik. Bunu 3 milyarlık şantaja bakarak iddia etmiştik.

Pazartesi, 22 Şubat 2016 00:30
Osman Çutsay

Avrupa Birliği âşıklarının yaşlı kıtanın tekelci medyasında yazıp çizdiklerine, hatta ağlaşmalarına bakarak söyleyebiliriz: Büyük depremin habercileri artık sahnededir. Yüz yüzeyiz. Yani sadece Türklerin kısa ve gericilikte sınır tanımayan sevimsiz temsilcisinin bombalı saldırı nedeniyle gidemediği AB Zirvesi’nin sonuçsuz ve muhtemelen yakında da Britanya’sız kalmasıyla ilgili değil bu. O var.

Pazartesi, 29 Şubat 2016 00:15
Osman Çutsay

Nedir bu sıkışıklık ? İktidarları ve hatta on yıllardır bir dünya sistemiymiş gibi sunulan Avrupa Birliği’ni resmen çöküşün eşiğine getiren şu mülteci akınını neye bağlayabiliriz?