11 sonuçtan 1 - 11 arası gösteriliyor
Pazartesi, 15 Şubat 2016 15:45
Ekin Koç

Yalçın Küçük'ün deyimiyle "ağaçların bile sola eğildiği", "Şahane altmışlı yıllar"dı. Öğrenci ve işçi hareketlerinin tüm dünyayı kasıp kavurduğu yıllardı. Sosyalizmin milyonlarca insanın umudu olduğu ve bu umudun yakalanma ihtimalinin yüksek olduğu yıllardı. Türkiye de elbette bu gelişmelerden azade kalamazdı.

Pazartesi, 22 Şubat 2016 14:00
İsmail Sarp Aykurt

Yol yakınken hakemliği bıraksın diyor birisi. Diğeri ise, MHK başkanı değişmeli, hakemlik kurumu gözden geçirilmeli, ivedilikle açıklama yapılmalı, Merkez Hakem Kurulu (MHK) başkanı Kuddusi Müftüoğlu istifa etmeli, dünkü maçı katleden hakem Deniz Ateş Bitnel’in hakemlik kariyeri bitirilmeli vb. diyor.

Pazar, 07 Şubat 2016 09:00
Özgür C. Boynueğri

Dada-Okan Bayülgen meselesine dair Azizm Sanat Örgütü'nden Gökay Korkmaz durumu açıklamış, aklına sağlık;

Okan Bayülgen'in programı Dada da az önce bir film döndü... 

Bir kadın çıktı soyundu ve Okan Bayülgen önüne atlayıp "istediğini yap slogan at ama soyunma"dan " slogan atma bu kanal'da" değille bitirdi.

Salı, 02 Şubat 2016 11:45
İsmail Sarp Aykurt

Metin Oktay bir sembol, bir efsane olmaya devam ediyor çoğumuz için. Önemli bir kısmımız onu hiç tanımamış, görmemiş ya da izlememiş olsa da durum değişmiyor. Peki, neden Metin Oktay’ı bu kadar sahipleniyor ve öne çıkarıyoruz?

Salı, 16 Şubat 2016 11:45
Uğur Pişmanlık

John Reed’in romanından sinemaya aktırılan “Dünya’yı Sarsan On Gün” filminin bir sahnesinde bir Rus işçisine neden devrime katıldığı sorulduğunda, “İki tane sınıf vardır: burjuvazi ve proleterya” diyerek kendi sınıfını hatırlatıyordu. Eğer iki sınıf varsa iki de kültür vardır. Burjuvazinin kendi kültürüne karşılık, emekçi sınıfların kendi kültürü. Burjuvazinin kültürü eklektiktir.

Çarşamba, 10 Şubat 2016 13:45
Ufuk Terzi

Bir geyik muhabbetinin dışında ele alırsak popüler bir soruyla başlayalım; sahi neydi bu gerçek İslam, cevaplayan çıktı mı?

Çıkmadı.

Perşembe, 18 Şubat 2016 12:15
Çağlar Ezikoğlu

Yazar Perihan Mağden, Fethullah Gülen Cemaat’ine yakınlığıyla bilinen Özgür Düşünce gazetesine verdiği röportajda[1] bir nevi günah çıkartarak, Tayyip Erdoğan ve AKP iktidarının askeri vesayetle mücadelesinde samimi olduklarına inandığını ya da en azından bu ihtimale tutunduklarını söylemiş.

Salı, 02 Şubat 2016 17:30
Mine Yıldız*

Güzel ülkemin güzel insanları.. Demagoji/duygu sömürüsü karşısında yelkenleri suya indiren tipik Türkiye durumları.. Ah şu yarışma programları var ya!

Çarşamba, 24 Şubat 2016 15:45
Gürkan Topbaş

Altın Madenciliği yürüten Dünya çapındaki firmaları incelediğimizde kurulan şirketler ağırlıklı olarak Toronto ve New York borsalarında faaliyet göstermekte. Birkaç adet firma ise Londra ve Melbourne merkezli. 4 borsanın tümünü incelediğimizde altın arama bütçesinin yarıya yakın kısmını Kanada merkezli firmaların yaptığını anlıyoruz.

Pazartesi, 22 Şubat 2016 16:15
Burhan Özalp

Adana bilirsiniz bereketli topraklardır. Yaşar Kemal’in, Orhan Kemal’in, Yılmaz Güney’in, Abidin Dino’nun, Demirtaş Ceyhun’un ve daha nicelerinin bereketli topraklarıdır. Bir zamanlar Adana pamuk ile anılırdı. Sonra, maliyet dediler, dünya piyasaları dediler, liberalleşme dediler, onu dediler, bunu dediler pamuğu bitirdiler.

Salı, 16 Şubat 2016 15:30
Hakan Erol

Örgütlülük bakımından zayıf toplumlar, her zaman bir yerlerden kahraman çıkarmaya çalışırlar. Kendi güçleri dışında her güce taparcasına inanırlar. Bir yerde bu, çaresizliğin açığa vurulmuş halidir. Bir yerde de mücadeleden kaçıp, kolay yolu tercih etmenin göstergesidir…