7 sonuçtan 1 - 7 arası gösteriliyor
Pazar, 10 Ocak 2016 08:30
Özgür Şen

Türkiye siyasetinde hep birlikte bir mucizeye tanık oluyoruz. Memlekette olan bitenle pek de ilgilenmeyen bir parti hâlâ büyük bir çoğunluğun sesi olmayı başarabiliyor. CHP, bu ülkenin partisi değilmiş gibi davranıyor. Üstelik siyaset tarzı öyle sessiz, öyle sakin ki, CHP bu haliyle bugün bir Kuzey Avrupa ülkesinde dahi muhalefet görevini üstlenemez durumda.

Cumartesi, 23 Ocak 2016 09:15
Özgür Şen

Türkiye kapitalizmi ideolojik krizden çıkmak için daha fazla gericiliğe sarıldıkça ülkedeki siyasi gerginlik artacak. Gerginliğin artacak olmasının tek nedeni, Türkiye'deki ilerici birikimin tarihsel karakteri nedeniyle cesurca gerici ideolojinin karşısına çıkacak olması değil.

Salı, 05 Ocak 2016 08:00
Özgür Şen

Zaten aramızdalardı demeyin. Bu gerçeğin yalnızca bir yüzü. Evet, pek çoğu uzunca süredir bizimle birlikte yaşıyorlar. Aynı mekanları paylaşıyor olmamız muhtemeldir. Bir yerlerde karşılaşıp durmamız da... Çünkü işin en başından bu yana, bu denli güçlenip serpilmeden önce dahi, Türkiye topraklarını kendileri için en güvenli bölge olarak görüyorlardı.

Cumartesi, 30 Ocak 2016 08:30
Özgür Şen

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş Avrupa Parlamentosu'nda yaptığı konuşmada, Kürt hareketine karşı kurulan ittifakın garipliğinden bahsetti. Daha düne kadar birbirlerini tehdit olarak gören laik veya değil milliyetçiler ile AKP'nin Kürt hareketine karşı birlikte hareket etmesini Kürtlerin temel bir tehdit olarak görülmesine bağladı.

Salı, 12 Ocak 2016 08:00
Özgür Şen

AKP uzun iktidarı boyunca hep aynı şekilde siyaset yaptı, hedeflerine doğru benzer biçimde ilerledi. AKP ısrarla karşısındakini geri çekilmeye zorlar. Düşmanı geri çekildikçe de daha fazlasını ister. Çünkü bir kez dahi olsa geri çekilebileceğini, taviz verebileceğini görmüştür artık. Devamı gelecektir.

Salı, 26 Ocak 2016 08:30
Özgür Şen

AKP laikliğe karşı yürüttüğü saldırının her adımında hep aynı iddiayı dile getirdi. Kimsenin hayat tarzına karışmıyorlardı ve hatta herkesin hayat tarzı AKP'nin güvencesi altındaydı.

Türkiye'de dinselleşme ilerledikçe AKP'nin kime, nerede karışmayacağı netleşti.

Salı, 19 Ocak 2016 08:30
Özgür Şen

AKP'nin yayın organlarında aralıksız bir kampanya yürütülüyor. Öyle bir kampanya ki bu şiddeti hiç düşmüyor. Hep bir gündem ve dolayısıyla bir düşman bulunuyor. Sonra durmaksızın, eldeki bütün araçlarla saldırılıyor. Bu karanlık adamları ve onların paçavralarını takip etmek zorunda değilsiniz elbette. Erdoğan'a bakmanız yeterli. Zaten liderliği o yapıyor, gündemi ve düşmanı da o belirliyor.