4 sonuçtan 1 - 4 arası gösteriliyor
Pazartesi, 11 Ocak 2016 00:15
Osman Çutsay

Sağı solu kopmuş, narkozlu veya narkozsuz ameliyatlarla organları alınmış bir demokrasi olmaktan şikayet ediyor metropol teknokratı.

Metropol teknokratı?

Pazartesi, 18 Ocak 2016 00:15
Osman Çutsay

Sadece Türkiye’nin ve yakın çevresinin, örneğin hakkında -komşumuz olmasına rağmen, maalesef- hiçbir şey bilmediğimiz ama fokur fokur kaynadığı belli Bulgaristan’ın ve herkesin malumu Yunanistan’ın değil, neredeyse tüm Avrupa’nın kriz yaşadığı bir zamanda, dünya sistemindeki sıralamanın değişmemesi mümkün olabilir mi?

Mümkün olursa, bunun ne gibi öldürücü yan etkileri ortaya çıkar?

Pazartesi, 25 Ocak 2016 00:15
Osman Çutsay

Bizdekine isteyenlerin “tüccar imamlar demokrasisi” de diyebileceği mafya ekonomisinin veya neoliberal mafya rejimlerinin en tipik özelliği, sistemden yemlenen rakiplerin karşılıklı şantajlarla birbirinden para koparması, yani bir gelir yaratması değil midir? Başka tanımlar da vardır kuşkusuz, ama biri herhalde budur.

Pazartesi, 04 Ocak 2016 00:00
Osman Çutsay

Büyük toplumsal felaketler, bölgesel savaşlar, iç savaşlar vs., halkları gerçi büyük bir yıkımla yüz yüze bırakıyor, ama aynı yıkımı hiç öyle “fikir”de, özellikle de kurtuluş fikri ve felsefesinde göremiyoruz. Tersine: Birbirinin üzerinde yükselen düşünsel ve siyasal atılımlar, adeta yıkım süreçlerinde yeşeriyor. Hatta, sanki o felaketleri bekliyor.