1648 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 08 Ocak 2016 10:21
Mısır yönetiminin İsrail ile Türkiye arasındaki uzlaşma görüşmelerinden rahatsız olduğu ve İsrail'den Türkiye'nin Gazze'deki rolünü sınırlandırmasını istediği belirtiliyor. İsrail'in, gerilimi düşürmek için Mısır ile Türkiye arasında arabuluculuk yaptığı söyleniyor.

İsrail ile Türkiye arasında yakınlaşma başlarken, Mısır'ın bu yakınlaşmadan rahatsız olduğu belirtiliyor.

Haaretz'den Barak Ravid'in haberine göre, Mısır İsrail'e Türkiye'nin Gazze'deki potansiyel rolü hakkındaki çekincelerini iletti. 

Salı, 26 Ocak 2016 09:12
IŞİD'in Türkiye'deki üyelerine taraftar gibi giyinmelerini ve dikkat çekmemelerini istediği, saldırı içinse icazet almalarına gerek olmadığını ilettiği öğrenildi.

IŞİD’in Türkiye'de yeni saldırılar için çalışmalar yaptığı tespit edildi. Milliyet'ten Tolga Şardan'ın haberine göre, istihbarat raporlarında, IŞİD’e katılmak için seyahat eden yabancılara kimliklerini gizlemek amacıyla futbol taraftarı gibi giyinip hareket etmeleri talimatı verildiği bilgisine yer verildi.

Pazartesi, 04 Ocak 2016 08:37
ABD Kongre üyeleri için hazırlanan raporda, Türkiye-ABD ilişkileri ele alındı. Rus jetinin düşürülmesiyle Türkiye’nin bölge politikalarını şekillendirme potansiyelinin azaldığına dikkat çekilen raporda “Dış ve iç politikadaki son gelişmeler, ABD için kolaylaştırıcı bir ülke olarak Türkiye’nin bir zamanlar bölgedeki sonuçları şekillendirmedeki etkisini kısıtlıyor” denildi.

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, özellikle Irak ile yaşanan krizin eşiğinde 23 Ocak’ta Türkiye’yi ziyaret etmeye hazırlanırken; ABD Kongresi için sunulan raporda, Türkiye ve ABD ilişkilerinin geleceği ele alındı.

Cuma, 29 Ocak 2016 08:47
Times'ta yer alan bir yazıda, Türkiye ile Rusya arasında Suriye üzerinden çatışma yaşanabileceği söyleniyor.

Times gazetesinde yer alan bir yazıda Türkiye ve Rusya'nın Suriye meselesi üzerinden çatışma yaşayabileceği söyleniyor. İki ülkenin de bölgede askeri varlığını güçlendirdiğini söyleyen Times, Türkiye'nin Cerablus'ta kara harekatı yapabileceğini öne sürüyor.

Perşembe, 07 Ocak 2016 14:14
OECD verilerine göre, Türkiye emekçiler için tam bir cehennem. Türkiye'de emekçiler, haftada 50 saat ve üzerinde çalışarak "birinciliği" kimseye kaptırmadı.

Türkiye’nin nasıl bir “emekçi cehennemi” olduğu Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği (OECD) raporlarına en tepeden girdi. Yeni bir araştırma, OECD ülkeleri içinde özellikle Türkiye’nin istihdam piyasasında çok kirli bir resim verdiğini ortaya çıkardı.

Pazartesi, 11 Ocak 2016 12:14
IŞİD'in Suriye-Türkiye sınırında yürüttüğü "göç operasyonu"nun detayları ortaya çıktı. Aralık 2014 ve Mart 2015 arasındaki belgeler IŞİD'in Türkiye'den Suriye'ye üyelerini nasıl götürdüğünü gösteriyor.

The Guardian'ın haberine göre, YPG'nin Tel Abyad'ı ele geçirmesinin ardından IŞİD'e ait belgeler ele geçirildi. Belgelerde IŞİD'in "göç bakanlığı" ve "ulaştırma bakanlığı"nın mühürleri bulunurken, belgeler IŞİD'in Türkiye'den Suriye'ye üyelerini nasıl götürdüğünü gösteriyor.

Salı, 26 Ocak 2016 13:00
​Koç’un Otokar’ı Türkiye ve Ortadoğu’da silah/savunma sanayisinde başı çeken sermayelerden biri. Emniyet’e akrep, TSK’ya kobra, Altay Milli Tank projesi, Umman’ın açtığı ihaleye katılım yalnızca birkaçı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Koç Holding patronu Mustafa Koç’la ölümünden bir gün önce yaptığı görüşmeyle ilgili açıklaması tartışmaları da beraberinde getirdi. Erdoğan, son görüşmeye ilişkin, “Koç grubunun savunma sanayisine yönelik yatırımlarını konuştuk” vurgusu yapmıştı. Bu açıklamanın üzerine Koç sermayesinin silah piyasasındaki rolü tekrar gündeme geldi.

Perşembe, 21 Ocak 2016 15:17
ABD, uzun zamandır konuşulan Haseke'deki hava üssünü YPG ile anlaşarak faaliyete geçirdi. Washington ayrıca Türkiye'ye de sınır güvenliği için yeni teknolojiler verecek.

ABD, Kürt güçleri ile anlaşarak Haseke'deki hava üssünü faaliyete geçirdi.

Rimelan'daki üs uzun bir süredir YPG'nin denetimi altındaydı. Anlaşma kapsamında Amerikan askerleri üsse konuşlandı.

El Cezire'ye Suriye Demokratik Kuvvetleri (QSD) adına konuşan Taj Kordsh, üssün QSD'ye destek, silah ikmali ve ABD uçaklarının konuşlanması için kullanılacağını açıkladı.

Salı, 19 Ocak 2016 14:03
Mısır Dışişleri Bakanı, ülkesinin Türkiye ile müzakerelere yeniden başladığı yönündeki haberleri yalanlayarak, Türkiye'yi Mısır'ın içişlerine karışmakla suçladı.

Mısır Dışişleri Bakanı Semih Şükri, Türkiye ile yeniden görüşmeye başladıkları iddiasını yalanladı.

Sputnik Türkiye'nin aktardığına göre El Vatan gazetesine konuşan Şükrü, "İddia edilen müzakereler konusunda bir bilgimiz yok. Suudi Arabistan’a ziyaretimizde de bununla ilgili bir şey konuşmadık" dedi.

Perşembe, 14 Ocak 2016 16:12
Haftalık siyasi dergi BOYUN EĞME'nin 15'inci sayısı, "Şimdi taraf olma zamanı: Türkiye yobazlara bırakılamaz" manşetiyle yarın çıkıyor. Dergide Sultanahmet saldırısı ve haftanın diğer gelişmeleri de değerlendiriliyor.

Haftalık siyasi dergi BOYUN EĞME'nin 15'inci sayısı yarın okurlarıyla buluşuyor. 

Cuma, 15 Ocak 2016 12:14
Dünyanın çeşitli yerlerinden akademisyenler, Türkiye'deki akademisyenlerin bildirisini destekleyen bir bildiri imzaladı. İmzacılar arasında Noam Chomsky ve Bertell Ollman gibi tanınmış isimler bulunuyor.

Dünyanın çeşitli yerlerinden akademisyenler, "Barış için Akademisyenler insiyatifi" tarafından imzalanan bildiriye destek bildirisi imzaladı. İmzacılar arasında Noam Chomsky, Bertell Ollman, Vijay Prashad ve Tarık Ali gibi tanınmış isimler bulunuyor. 

Salı, 12 Ocak 2016 18:19
Almanya Dışişleri Bakanlığı, vatandaşlarını Türkiye seyahatleri konusunda uyardı.

Sultanahmet'te yaşanan canlı bomba saldırısında 9 yurttaşını yitiren Almanya, Türkiye'ye yapılacak seyahatler konusunda uyarı yaptı.

Almanya Dışişleri Bakanlığı'nın yaptığı uyarıda; vatandaşlardan acilen kalabalık ve kamuya açık yerlerden, gösterilerden ve turistik mekanlardan uzak durmaları istendi.

Perşembe, 28 Ocak 2016 22:40
Ziraat Türkiye Kupası’nda grup maçları tamamlandı ve son 16 turunda eşleşmeler belli oldu.

Gruplarını lider tamamlayan takımların ev sahibi olacağı karşılaşmalar 30, 31 Ocak ve 1 Şubat tarihlerinde yapılacak. Maçlar tek eleme usulüne göre oynanacak.

Cumartesi, 30 Ocak 2016 20:12
NATO Genel Sekreteri, dün bir Rus savaş uçağının Türk hava sahasını ihlal etmesiyle ilgili açıklama yaptı.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, dün bir Rus savaş uçağının Türk havasını ihlal etmesiyle ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Stoltenberg, Rusya’yı sorumlu hareket etmeye ve “NATO hava sahasına saygı göstermeye” çağırdı.

Stoltenberg açıklamasında, “Önceki olaylar, böyle bir davranışın ne kadar tehlikeli olduğunu göstermiştir” dedi.

Çarşamba, 13 Ocak 2016 22:10
AKP'nin, Suriye sınırını güvence altına almak için ABD'den 'Sünni Arap' militanları Suriye içerisinde eğitmesini istediği ortaya çıktı.

AKP, Halep'in kuzeyi için geri sayım sürerken ABD'ye başvurdu.

Wall Street Journal'dan (WSJ) Fordon Lubold'un haberine göre, Ankara, Washington'dan Suriye içerisinde "Sünni Arap" militanları eğitip donatmasını istedi.

Ankara'nın planına göre bu şekilde, Türkiye-Suriye sınırı güvence altına alınabilecek.

Pages