4 sonuçtan 1 - 4 arası gösteriliyor
Cumartesi, 22 Ekim 2016 01:30
Orhan Gökdemir

Darbe komisyonu kurdular. Başında Reşat Petek var. Malum kim AKP’li kim cemaatçi görünüşlerinden ve fikirlerinden ayırmak mümkün değil. Ben komisyonun başına geçirilinceye kadar arkadaşı cemaatçi sanıyordum. Çünkü ne zaman TV’de görsem “Hoca Efendi”yi savunurken görüyordum. Şimdi Hoca Efendinin darbesini araştırıyor.

Salı, 11 Ekim 2016 01:00
Orhan Gökdemir

Uğur Erman Karakoç’la yapılmış bir söyleşi var Aykırı Akademi’de. Diyor ki Uğur, “Beni ilk, yirmi altıncı gün dışarı çıkardılar. O gün de hava güneşliydi, çok güzeldi. O gün hayatımdaki en güzel günlerden biriydi.” Anlattığı tam bir yıl önce gerçekleşen Ankara Katliamı. IŞİD’li katiller yaptı o katliamı görünüşe göre.

Cumartesi, 29 Ekim 2016 01:00
Orhan Gökdemir

Cumhuriyet, hükûmet başkanının, halk tarafından belli bir süre için ve belirli yetkilerle seçildiği yönetim biçimi. Egemenlik hakkının belli bir kişiye-aileye ait olduğu monarşi ve oligarşi kavramlarının tersi. Demek ki usul şu: Yönetimi herhangi bir âdeme vermeyecekseniz. Hiç kimse orada sonsuza kadar kalmayacak. Kendisini ülkenin sahibi sanmayacak…

Cumartesi, 15 Ekim 2016 01:15
Orhan Gökdemir

Olağanüstü Hal devletin zincirlerinden boşanması halidir. Onun için bu hali mümkün olduğunca kısa tutarlar ki gidip sağa sola hasar vermesin devlet, yıkıp perdeyi viran eylemesin. Ama imamın sorunu ölçü bilmemesindedir. Uzattılar olağanüstü hali, çünkü tek ölçüleri ölçüsüzlüktür. 7 Haziran’dan beri AKP yönetimi bir olağanüstü haldir zaten.