61 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 06 Aralık 2016 19:00
Özgür Şen

Erdoğan'ın ABD veya AB fark etmez, genel olarak Batı'yla her restleşmesinde Türkiye'de benzer tipte tepkiler yükseliyor. Erdoğan'ın istediği her şeyi yapmaya muktedir olduğunu sanan, ona adeta bir ahir zaman peygamberi muamelesi yapan AKP'liler reislerini her koşulda destekliyorlar zaten. Ancak AKP muhalifi olarak adlandırılabilecek geniş bir kesimin tavrı aslında gayet ilginç...

Çarşamba, 21 Aralık 2016 08:00
Özgür Şen

Yakın zamanda sorunlar yaşadığınız iki ülkeyle, gündemdeki en önemli konuyu tartışmak üzere bir zirve gerçekleştirmek için yola çıkmak üzere olan bir dışişleri bakanısınız. Aldığınız haber şu; bakanlık yaptığınız devletin maaşlı elemanı olan bir polis, gideceğiniz ülkenin büyükelçisini başkentin ortasında vurup öldürüyor.

Perşembe, 22 Aralık 2016 01:00
Özgür Şen

Rus Büyükelçi Karlov'un suikasta kurban gitmesinden sonra ortaya güvenlik ve istihbaratla ilgili pek çok soru ve iddia atıldı. Türkiye'nin problemlerinin güvenlik başlığı altına sıkıştırılamayacağı, Türkiye'nin güvenlikten yola çıkılarak anlaşılamayacak daha kapsamlı sorunlarının güvenlik zafiyetlerine yol açtığı ortada.

Perşembe, 08 Aralık 2016 01:15
Özgür Şen

Türkiye Cumhuriyeti'nin bir bakanı ve cumhurbaşkanının damadı olan Berat Albayrak'ın posta kutusundan ortaya dökülenler AKP Türkiyesi'nin bir özeti niteliğinde... Bu dev arşivin henüz hepsi haberci gözüyle taranmış değil ve şu ana kadar açığa çıkandan daha fazlası da ortaya çıkabilir. Ama elimizdeki veriler, gelecekte ortaya çıkması muhtemel haberlere dair ipuçları olarak da görülebilir.

Salı, 29 Kasım 2016 08:30
Özgür Şen

Fidel'in arkasından ABD'nin en prestijli gazetelerinden birisi, ABD konusunda takıntılıydı diye yazdı. Ne kadar doğru! Emperyalizm konusunda takıntılıydı Fidel. Batista'nın ABD'nin arka bahçesinde en pespayesinden bir eğlence adası olarak gördüğü adanın başına koyduğu bir kukla olduğunu kavradığı andan itibaren tüm siyasi hayatına bu takıntı yön verdi.

Perşembe, 03 Kasım 2016 08:00
Özgür Şen

Evlilik programları bu düzen için önemli. Ne işe yaradıklarını anlamak için izlemenize dahi gerek yok. Sunanların aldıkları paraya bakmanız yeterli. Bu programların sunucuları ayda 1 milyon veya daha fazla kazanıyorlar.

Çarşamba, 09 Kasım 2016 09:45
Özgür Şen

Açıklanan tüm anket sonuçlarına rağmen “seçimleri kaybedersem hile var” diyen Trump haklı çıktı ve ABD başkanlık seçimlerini kazandı. Neredeyse tüm büyük gazetelerin, Hollywood meşhurlarının önemli bir kısmının, büyük finans ve internet şirketlerinin çok çıkan sesi ve desteği Clinton'a yetmedi.

Cuma, 21 Ekim 2016 01:15
Özgür Şen

Türkiye'nin artık 1923 ruhuyla hareket edemeyeceğini söylüyor Cumhurbaşkanı Erdoğan. Haksız sayılmaz. Çünkü uzun AKP iktidarı boyunca 1923 Cumhuriyeti'ne ne yapıldığını en iyi hareketin başındaki Erdoğan biliyor olmalı. Öyle bir cumhuriyet yok artık. 1923 Cumhuriyeti tarihe karıştı ve bir daha o haliyle geri dönmeyecek.

Cuma, 14 Ekim 2016 11:30
Özgür Şen

MHP adlı bir parti Türkiye siyasetinde uzun süredir yok. AKP ve Erdoğan'ın yaşadığı en zor anlarda her defasında iktidarın yardımına koşan MHP, 15 Temmuz'dan sonra tek bir konuda dahi AKP'nin peşinden ayrılmadı. Üstelik bu pozisyonunu her fırsatta üstüne basa basa vurguladı.

Salı, 18 Ekim 2016 01:00
Özgür Şen

Erdoğan 15 Temmuz darbesinin ABD ile ilişkisini biliyor. ABD adına kalem oynatan, Türkiye hakkında senaryolar yazan herkes söze darbe girişimiyle ABD'nin bir ilişkisi olmadığını iddia ederek başlasa da, Erdoğan'ı kimse tersine ikna edemeyecek.

Salı, 25 Ekim 2016 01:00
Özgür Şen

Yapamazlar. Türkiye'yi Cemaat gibi çalışan örgüt veya organizasyonlar olmaksızın yönetemezler. Cemaate muhtaçlar ve Gülen Cemaatinin arkasından şimdi hep beraber yeni bir cemaat veya cemaatler arıyorlar.

Pazartesi, 10 Ekim 2016 17:00
Özgür Şen

“Allah de ötesini bırak”, “Allah de ötesini bırak-2”, “Allah'a koşun”, “Bana Allah yeter”, “Rabb'in için sabret”... Bunlar Uğur Koşar'ın çok satan kitaplarının isimleri. Çok satan derken Türkiye gibi kitap piyasasının pek derin olmadığı iddia edilen bir ülkede, yazarına milyonlar kazandıran kitaplardan söz ediyoruz.

Çarşamba, 05 Ekim 2016 10:15
Özgür Şen

Sinan Çetin'in oğlu olmaktan başka bir özelliği olmayan Rüzgar Çetin, alkollü bir şekilde kullandığı lüks spor arabasıyla bir kişiyi öldürdü, bir diğerini yaraladı. Oldukça kısa bir hapishane macerasından sonra da, mağdurların şikayetlerini geri almasından ötürü tahliye edildi.

Hikayeyi bilmeyen yok... Bu beklenir sona sinirlenmeyen de...

Çarşamba, 26 Ekim 2016 08:15
Özgür Şen

Ali Koç'un Fenerbahçe Başkanlığı uzun zamandır tartışılıyordu. Koç'un başkanlığı, takım iyi de gitse, kötü de hep gündemdeydi. Ali Koç ailesinin geleneksel muhalefetini aşmış, Aziz Yıldırım'a dair çekincelerini üzerinden atmış olacak ki, adaylığını açıkladı.

Cumartesi, 24 Eylül 2016 09:15
Özgür Şen

​Türkiye eşsiz bir demokrasi olma yolunda hızla ilerliyor. Şaka değil, gerçekten böyle... İnançlarını sonuna kadar yaşamak isteyen bir kesimle, bıkmadan usanmadan bu kesimle hangi noktada buluşup uzlaşacağını arayanların yaşadığı bir ülkede demokrasi kültürü ilerlemiyorsa, hiçbir ülkede ilerleyemez.

Pages