8899 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 14 Aralık 2016 10:40
AKP'nin, İran tarafından önerilen Suriye barış planını, "Esad'ın günleri sayılı" diyerek reddettiği ortaya çıktı.

AKP hükümetinin Suriye'deki vekalet savaşında oynadığı role ilişkin yeni bilgiler ortaya çıktı.

International Crisis Group (ICG) isimli kuruluş tarafından yayımlanan "Turkey and Iran: Bitter Friends, Bosom Rivals" başlıklı yeni bir raporda, Türkiye-İran ilişkilerinin seyri anlatılıyor.

Pazartesi, 19 Aralık 2016 08:58
Anti-emperyalist karakterli ve sınıf mücadelesi eksenli barış mücadelesi yola devam ediyor.

Barış mücadelesi adını kullanan akımların sayısı kuşkusuz birden fazladır. Marksistler barışı yalnızca bir “savaşsızlık durumu” olarak kavrayamazlar. Savaş ve barış, ulusal ve uluslararası alanda sınıf mücadelesinin belirlediği bir ortamda siyasetin farklı fazlarıdır. Marksistler savaşları haklı ve haksız diye ayırır ve sömürünün her türlüsüne karşı verilen savaşları tereddütsüz olumlar.

Çarşamba, 21 Aralık 2016 10:00
İran, Rusya ve Türkiye arasında varılan Suriye mutabakatı ile birlikte, AKP resmi olarak “Esad’ı devirme” politikasından vazgeçtiğini ilân etmiş oldu.

İran, Rusya ve Türkiye dışişleri bakanlarının Moskova’da yapığı toplantının ardından ilân edilen deklarasyon, Suriye’de “siyasi müzakereler” için bir yol haritasını içeriyor.

Deklarasyon ile birlikte, üç ülke de Suriye’nin “çok dinli, çok etnik gruplu, mezhepçi olmayan, demokratik ve seküler” karakterini tanıyacaklarını söylüyorlar.

Pazartesi, 26 Aralık 2016 14:37
Başbakan Binali Yıldırım, "Geçtiğimiz 14 yılda Türkiye nereden nereye geldi, dönüp baktığımızda bir Türkiye dört Türkiye haline geldi" dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, Ilgaz Tüneli açılış töreninde konuşma yaptı.

Çarşamba, 28 Aralık 2016 10:42
Türkiye ile Rusya'nın Suriye planı üzerinde anlaştığı ileri sürüldü.

Anadolu Ajansı'nın geçtiği habere göre, Türkiye ile Rusya, Suriye'de taraflara sunacakları genel ateşkes planı önerisinde anlaştı.

Cumartesi, 03 Aralık 2016 17:13
Türkiye Everest Takımı, Fidel için Küba Büyükelçiliği'ne taziye ziyaretinde bulundu.

2006'da Everest'in zirvesine ulaşan Türkiye Everest Takımı, bugün Fidel için Küba Büyükelçiliği'ne taziye ziyaretinde bulundu.

Ziyarete, Küba'nın La Colmenita kumpanyasında dans eden, şarkı söyleyen, tiyatro yapan kardeşlerinin kostümlerini giyen ve Fidel için resim yapan çocuklarıyla birlikte gelen ekip, Fidel için açılan taziye defterine şunları yazdı;

Perşembe, 08 Aralık 2016 02:18
Almanya'da Hristiyan Demokrat Birlik'in (CDU) parti kongresinde Türkiye ve AB arasında yapılan sığınmacı anlaşmasına sadık kalınması istendi. CDU, Türkiye ile AB müzakerelerinin de devam etmesini istedi.

Almanya Başbakanı Angela Merkel'in lideri olduğu Hristiyan Demokrat Birlik'in (CDU) kongresinde Türkiye'de temel hakların kısıtlandığı belirtilerek Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a eleştiriler yöneltildi. Ancak kongrede kabul edilen parti kararında Türkiye ile AB arasındaki sığınmacı anlaşmasına ise bağlı kalınması talep edildi.

Cuma, 02 Aralık 2016 01:29
İtalya Dışişleri Bakanı, AB ile Türkiye arasındaki sığınmacı anlamasının sürdürülmesi gerektiğini söyledi.

Türkiye ve Avrupa Birliği arasındaki gerginliği değerlendiren İtalya Dışişleri Bakanı Paolo Gentiloni, sığınmacı anlaşmasının canlı tutulması konusunda tarafların ikisinin de istekli olması gerektiğini söyledi.

Pazar, 11 Aralık 2016 10:07
Türkiye Futbol Federasyonu, Vodafone Arena önünde meydana gelen bombalı saldırıyı kınadı.

Türkiye Futbol Federasyonu, İstanbul'da Vodafone Arena önünde yapılan saldırıyı kınadı.

Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"İstanbul Beşiktaş'ta Vodafone Arena çevresinde meydana gelen hain bombalı saldırılarda, polis ve vatandaşlarımızın şehit olduğunu, çok sayıda vatandaşımızın da yaralandığını büyük üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz.

Çarşamba, 21 Aralık 2016 01:00
Economist'te yayımlanan Türkiye değerlendirmesinde, Türkiye'nin "frenlerinin patladığı", ülkede "kaosun artabileceği" söylendi.

Economist'te yayımlanan Piotr Zalewski imzalı bir yazıda, Türkiye'nin "frenlerinin patladığı" öne sürüldü.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın demokrasiyi istenilen durakta inilen bir tramvaya benzettiği hatırlatılan yazıda, Erdoğan'ın tramvayının "hedefi ne olursa olsun" tehlikeli hıza ulaştğı belirtildi.

Perşembe, 15 Aralık 2016 20:01
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Slovenya Cumhurbaşkanı Pahor'la görüşmesinin ardından açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Slovenya Cumhurbaşkanı Borut Pahor'u Saray'da kabul etti.

Görüşmeden sonra açıklama yapan Erdoğan şunları söyledi:

- AB'ye üyelik sürecimize destek veren Slovenya'ya teşekkür ederim.

- Avrupa'da insanların etnik ve dini kökenleri nedeniyle ötekileştirilmeleri endişe kaynağıdır.

Cuma, 16 Aralık 2016 02:57
Avrupa Birliği (AB) devlet ve hükümet başkanlarını bir araya getiren zirveden Ankara ile Brüksel arasında 18 Mart’ta varılan göç krizi odaklı mutabakata bağlılık mesajı çıktı.

Avrupa Birliği devlet ve hükümet başkanlarını bir araya getiren zirveden Ankara ile Brüksel arasında 18 Mart’ta varılan göç krizi odaklı mutabakata bağlılık mesajı çıktı. 

Cumartesi, 17 Aralık 2016 15:31
Türkiye Futbol Federasyonu, Kayseri'deki saldırının ardından bir açıklama yayınladı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Kayseri'de düzenlenen saldırının ardından bir açıklama yayınladı.

TFF'den yapılan açıklama şu şekilde:

Pazartesi, 26 Aralık 2016 16:07
Yunanistan'ın Türkiye sınırına yakın bir bölgede yabani bir kuşta yüksek derecede bulaşıcı H5N8 kuş gribi tespit edildi.

Dünya Hayvan Sağlığı Kurumu (OIE) Yunanistan'ın Türkiye sınırına yakın bir bölgede yabani bir kuşta yüksek düzeyde bulaşıcı H5N8 kuş gribi virüsü tespit edildiğini açıkladı. 

Yunanistan'dan gelen resmi bilgiyi aktaran OIE'nin internet sitesinde, virüsün Türkiye sınırı yakınlarındaki Evros, yani Meriç, nehri deltasındaki bir kuğuda tespit edildiğini belirtti.

Salı, 20 Aralık 2016 13:32
Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, "Türkiye ve bizim ülkemizin yapabileceği mantıklı olan tek şey, bu provokasyonun arkasında olan kişilere karşı işbirliğinde daha yakın daha etkili olmaktır" dedi.

Büyükelçi Karlov'un öldürülmesinin ardından Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov'dan açıklama geldi. Peskov, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'a suikast düzenlenmesinin amacının Rusya ve Türkiye'nin arasını açmak olduğunu söyledi. Peskov, "Bu, ülkelerimiz arasında ilişkileri bozmaya yönelik bir provokasyon" dedi.

Pages