97 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cumartesi, 31 Aralık 2016 16:00
Uğur Pişmanlık

Ödüller hep tartışmalıdır. Bir de yanlış yerde duruyorsanız

Basınımızda, “Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri” sahiplerini buldu haberlerinin ardından tartışmalar başladı.

Pazartesi, 26 Aralık 2016 09:15
Güney Akgül

“1970’lerde insanlar sokakta sinek gibi ölürdü. O daha da kötüydü diyebilirim. Şimdi Cumhurbaşkanı ‘vatan haini’ diye bağırıyor. Ama hiç olmazsa sokakta ölen yok”

-Orhan Pamuk

Pazartesi, 19 Aralık 2016 09:15
Akif Akalın

Sınıfın Sağlığı 2016 içinde “terör” konusunu ikinci kez gündemine almak zorunda kaldı. Bu konuda ilk yazımızı Mart ayında kaleme almış ve Türkiye’nin terör olaylarında yaşamını yitirenler bakımından dünyada “ikinci” sıraya yerleştiğini (birinci Irak), Türkiye’de terörün daha da tırmanabileceğinden endişe duyduğumuzu belirtmiştik (*).

Perşembe, 01 Aralık 2016 20:30
Serhat Halis

Liberalizm ve gericilik işlevsel bağlamda muhafazakârdır ve dolayısıyla eşdeştir. “Egemen ilişkiler ağını muhafaza etmek”, ikisinin de (görünen-görünmeyen) temel varlık nedenleri arasındadır. Liberallerin bunun aksini söylüyor olması, onların, iddiamızı kanıtlayan sosyal pratikteki somut gerçekliği karşısında, hiçbir anlam ifade etmeyecektir.

Pazar, 13 Kasım 2016 18:30
İsmail Sarp Aykurt

Türkiye futbolunda uzun bir süredir ‘kaos’ hakim. Bu kaos, kendisini tipik bir yönetememe krizi ile de sunuyor halde üstelik. Fatih Terim’in direktörlüğüne terk edilmiş bir futbol takımı ve hala kontrol edilmekten uzak bir ilişkiler ağı mevcut.

Çarşamba, 02 Kasım 2016 13:15
Akif Akalın

CHP Türkiye’nin en köklü partilerinden biridir. Türkiye’nin ilk partisi olan TKP gibi Kurtuluş Savaşı içinde kurulmuş, Türkiye Cumhuriyeti’nin “kurucu” unsuru olmuştur. Şüphesiz bugünkü CHP, “kuruluş” döneminin CHP’sinden her bakımdan çok farklı bir partidir, fakat CHP’ye “oy verenler”, hala 1920’lerin CHP’sine oy verdiklerini düşünürler ya da en azından bu “duyguyla” oy verirler.

Pazartesi, 07 Kasım 2016 11:15
Çınar Çimen

Büyük Sosyalist Ekim Devrimi insanlığın sömürüsüz bir topluma doğru kurtuluşunu müjdeler! Bu devrim insanlık tarihinde yeni bir devri, hâlâ içinde bulunduğumuz devri açmıştır. Ekim 1917'den beri insanlığın kapitalist toplumdan sosyalist topluma doğru devrimci yürüyüşü sürmektedir.

Perşembe, 10 Kasım 2016 15:00
Akif Akalın

ABD başkan adayları seçim döneminde sağlık politikalarını da açıklamışlar ve başkan olduklarında sağlık alanında neler yapacaklarını ifade etmişlerdi. Her ne kadar bu seçimlerde sağlık, geçtiğimiz 20 yılda gerçekleşen başkanlık seçimlerinde olduğu kadar ön plana çıkmadıysa da, ABD’de “Obamacare” olarak adlandırılan Demokrat Parti’nin sağlık reformu tartışmalara zemin oluşturdu.

Pazartesi, 24 Ekim 2016 17:00
Burhan Özalp

14 Ekim Cuma 2016 tarihinde Başbakan Binali Yıldırım’ın Ödemiş Belediyesi Konferans Merkezi'nde Milli Tarım Projesi Lansmanıyla öğrendik yeni destekleme sistemini: Havza Bazlı Destekleme. Aslında, havza modeli yeni bir çalışma değil. Mehdi Eker’in Gıda,Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı döneminde 2006’da başlayan ve 2009’da tamamlanan bir çalışmaydı.

Pazartesi, 24 Ekim 2016 10:00
Psikiyatrist Cem Taylan Erden

Geçenlerde 'Film Ekimi'  kapsamında Türkiye seyircisi ile buluşan 2016 yapımı Kaptan Fantastik filmini izledim. Fimden sonra hayatım değişmedi ama bu yazıyı yazmama neden oldu.

Cumartesi, 01 Ekim 2016 15:00
İsmail Sarp Aykurt

İlk zamanlarda ‘biz bitti demeden bitmez’ süreci ile başlayan ve İrlanda’nın golü ile kısa kesilen Türkiye’nin Avrupa Şampiyonası deneyimi, iddialı lafların yerini hazin bir sona terk etmişti. ‘Bitti mi’ sorusunun cevabını kimseye sormaya yeltenmemişti belki Milli Takım mağrurları, fakat kimsenin bunu Fatih Terim ve kliğine sorma gibi bir inisiyatifi de yoktu. Herhangi bir önemi de…

Salı, 11 Ekim 2016 08:15
Mehmet Ali Olpak

Amcam Mustafa Olpak’ın anısına

 

Salı, 11 Ekim 2016 12:00
Av. Ozan Gülhan

Sürekli avukatlık işi olanlar, belli bir süreden sonra hangi avukatın hangi sorunları halledebileceğini ve bunlar için ne kadar ücret isteyeceğini üç aşağı beş yukarı tahmin etmeye başlarlar. Peki, ya olmayanlar? Tecrübesiz müvekkiller? İşte okumakta olduğunuz bu yazı, bilmediği lüks restorana gidip bir aylık maaşını bırakma potansiyeli taşıyan müvekkil adayları için yazılmıştır.

Pazartesi, 10 Ekim 2016 11:00
Burhan Özalp

Liberal gevşeklerin ağızları durmaz, sosyal medyada muhaliflik yapacağım derken Stalin’e laf söylemeden geçemezler. Bunlar liberal gevşeklerdir, bunlar iş yapmazlar laf ebeliği yaparlar. Bu nedenle iş yapmaya odaklı Stalin’in çelik disiplinini bir türlü kabullenemezler.

Cuma, 02 Eylül 2016 12:30
Merve Uzel

1 Eylül Dünya Barış Günü Bildirisini PEN Türkiye adına, PEN Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi ve şair Haydar Ergülen kaleme aldı.

Pages