4 sonuçtan 1 - 4 arası gösteriliyor
Pazartesi, 24 Ekim 2016 10:00
Psikiyatrist Cem Taylan Erden

Geçenlerde 'Film Ekimi'  kapsamında Türkiye seyircisi ile buluşan 2016 yapımı Kaptan Fantastik filmini izledim. Fimden sonra hayatım değişmedi ama bu yazıyı yazmama neden oldu.

Cumartesi, 23 Nisan 2016 08:00
Dünyayı Verelim Çocuklara

Baskıyla, yalanla, hileyle ülke yönetenler çocuklarımıza saldırmakta beis görmüyor. Anaokullarında ‘kutsal mekan’ oyunları oynanıyor, okul zilleri salavatla çalıyor, çocuklar taciz ediliyor, öldürülüyor. Dindar nesil yetiştireceğiz diyen yobazlar geleceğimizi yok ediyor.  Ülkenin doğusunda bebekler ölürken çocuklar savaşı da biliyor, ölümü de anlıyor.

Pazartesi, 25 Nisan 2016 12:30
Psikiyatrist/ Gülperi Putgül

23 Nisan’da blogda yayımlanan “Çocuklar Yeni Bir Ülke” istiyor başlıklı yazıdaki cümleler, kirli Türkiye’nin sanıyorum nispeten korunabilmiş ve kirletilmemiş çocuklarının ağzından dökülüyordu.

Pazartesi, 25 Ocak 2016 09:45
Gülperi Putgül Köybaşı/ Psikiyatrist

Türkiye’nin de imzacıları arasında olduğu Çocuk Hakları Sözleşmesi’ne göre, 18 yaşının altındaki her kişi çocuktur. Devlet, çocuk fuhuşu, çocuk pornografisi ve ticaretini içeren her türlü cinsel sömürüden çocukları korumakla yükümlüdür. Türkiye’ de Adalet Bakanlığı verilerine göre her yıl binlerce çocuk, cinsel istismar nedeniyle dava konusu oluyor.