515 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazar, 06 Aralık 2015 21:18
Trabzonspor'un bugünkü kongresinde yapılan başkanlık seçimini kaybeden İbrahim Hacıosmanoğlu'nun ağladığı fotoğraf sosyal medyanın gündemine girdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan için "Onun için ölmeye hazırım" diyen İbrahin Hacıosmanoğlu bugün yapılan başkanlık seçimlerini kaybetti.

Resmi sonuçlara göre Trabzonspor'un yeni başkanı Muharrem Usta oldu. Muharrem Usta'nın seçimleri kazanmasıyla, eski başkan İbrahim Hacıosmanoğlu'nun ağlarken çekildiği fotoğrafı medyada geniş yer buldu. 

Cuma, 25 Aralık 2015 15:01
Sosyal medyada AKP'lilerin "ODTÜ'de Müslümanlar'a zulm ediliyor" diyerek kullandığı fotoğrafın, Almanya'da yaşanan olaylardan olduğu ortaya çıktı.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi'ni (ODTÜ) hedef alan AKP'liler, "Namaz kılan Müslümanlar'a saldırılıyor" yalanı için Almanya'dan fotoğraf kullandı.

Söz konusu fotoğrafın, İhlas Haber Ajansı tarafından 23 Ocak 2015 tarihinde yayınlandığı ortaya çıktı.

Pazartesi, 21 Aralık 2015 11:15
Sokağa çıkma yasağı ve çatışmaların sürdüğü Sur'dan dikkat çekici bir fotoğraf paylaşıldı.

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde devam eden sokağa çıkma yasağı ve operasyonlara ait fotoğraf kareleri basınla paylaşıldı. 

Basınla paylaşılan fotoğrafların arasında özellikle bir kare oldukça dikkat çekici.

Bir askerin okul içinde nişan aldığını gösteren karenin arkasında "Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır" ifadeleri yer alıyor...

Cumartesi, 05 Aralık 2015 13:45
AKP Kadın Kolları 4. Olağan Kongresi öncesinde "AkGençlik"in paylaştığı fotoğraf sosyal medyada gündem oldu.

AKP Kadın Kolları öncesinde salonun ön sıralarında erkek ağırlığı dikkat çekerken en fazla gündem olansa Gençlik Kolları'nın attığı tweet oldu:

Perşembe, 17 Aralık 2015 20:25
27. National Geographic Gezgin Fotoğrafları Yarışması'nın kazananları belirlendi.

Bu yıl 27'ncisi düzenlenen National Geographic Gezgin Fotoğrafları Yarışması'nın kazananları belli oldu. Birincilik ödülüne, Meksika'dan katılan Anuar Patjane Floriuk çektiği kambur balinalarla birlikte yüzen dalgıçlar fotoğrafıyla layık görüldü.

Çarşamba, 30 Aralık 2015 12:50
7 Haziran seçimleri öncesi Erzurum'da HDP seçim aracına saldıran grupta yer alan ve şoförü yakmaya çalışan isimlerden olan Tuncar Tan, "İsterse gelsin birlikte basının önünde fotoğraf çektirelim. ‘Türk-Kürt kardeştir’ diyelim. Şu anda hem abdestliyim, hem oruçluyum" dedi.

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’ın Erzurum İstasyon Meydanı’ndaki mitingine, 4 Haziran günü Tekman ilçesinden minibüsüyle getirdiği partilileri bırakan sürücü Aydın Taşkesen, bozuk olan aracın kapısını tamir için oto sanayi sitesine gitti. HDP’ye ait afiş ve flamaların bulunduğu minibüsle sanayiye giden Taşkesen, HDP’nin mitingini protesto edenlerin saldırısına uğradı.

Cumartesi, 12 Aralık 2015 16:07
Şırnak’ın Uludere ilçesine bağlı Andaç Köyünde, Irak'la sınır ticareti yapan köylülerin dün gece 02.00 sıralarında TSK’ye ait savaş uçakları tarafından bombalandığı iddia edildi.

Hayatını kaybeden köylülerin isimlerinin Hurşit Ölmez ve Macit Ölmez olduğu öğrenildi.

HDP'li Ferhat Encü'nün akrabası Faruk Encü, Twitter'dan “TSK savaş uçakları tarafından katledilen Macit Ölmez, dört cocuk Hurşit Ölmez ise 10 çocuk babasıydı” mesajını paylaştı.

Pazar, 06 Aralık 2015 09:16
Kolay çözümlerin, cin fikirlerin, kısa yolların her türlü ilkeyi ayaklar altına aldığı yüzer gezer bir siyaset piyasası karşısında, nasıl da onurla yükselir taviz vermeden ömrünü tek bir davaya vermiş olmanın erdemiyle o koca çınar.... Rasih Nuri'yi bugün hangi özelliği ile hatırlamalı diye düşününce bundan başka ne gelir ki akla?

Tek başına uzun yaşamış olmanın ne önemi var ki! Peki ya mücadele içinde geçen ve son anına kadar umudu yitirmeden örgütlü kalınabilmiş bir asırlık bir hayattan bahsediyorsak... Üstelik bu hayat insanlığın en hızlı çağında, 20. YY'da, Türkiye gibi zor bir ülkede geçiyorsa.

Saygı duymaktan başka ne gelir insanın elinden, örnek almaktan başka...

Cumartesi, 19 Aralık 2015 13:07
Fotoğraf arşivini AKP'ye yakınlığıyla bilinen Doğuş Grubu'na devrettiğine ilişkin haberler çıkan Ara Güler, bu kez de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı fotoğrafladı.

Ara Güler son günlerde yaşanan arşiv tartışması sonrası bu kez de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotoğraflarını çekti.

Güler'in geçtiğimiz günlerde fotoğraf arşivini Doğuş Grubu'na devrettiği belirtilmiş daha sonrasında bu habere ilişkin çeşitli yalanlamalar gelmişti.

Çarşamba, 02 Aralık 2015 15:10
İngiliz gazetesi, Gollum ve Erdoğan fotoğrafını paylaştığı için yargılanan doktoru haberleştirdi. Gazetenin haberde kullandığı görsel ve fotoğraf altı metni ise manidardı.

Erdoğan'ı Gollum'a benzettiği için yargılanan doktorun davası uluslararası basına da konu oldu.

The Guardian'dan Kareem Shaheen, mahkemenin "Gollum uzmanları"na başvurduğunu ve bunun bir hakaret olup olmadığının araştırılacağını yazdı.

Perşembe, 10 Aralık 2015 13:45
Ehliyetlerini değiştirmek isteyen sürücülerden biyometrik fotoğraf, sağlık raporu ve parmak izi istenecek. Ehliyet verme işlemleri de 1 yıl içinde Emniyet Genel Müdürlüğü yetkisinden alınarak nüfus müdürlüklerine devredilecek.

İçişleri Bakanlığı yetkililerinden alınan bilgiye göre, Karayolları Trafik Yönetmeliğinde yapılan değişiklikle mevcut sürücü belgeleri 1 Ocak 2016'dan itibaren değiştirilmeye başlanacak.

Pazar, 27 Aralık 2015 08:32
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ı Kısıklı'daki konutunda fotoğraflaması nedeniyle tepki çeken fotoğraf sanatçısı Ara Güler'in çekim sırasında Erdoğan'a "Abi şuraya geç" dediği öğrenildi. Erdoğan'ınsa Güler'i "büyük usta" diyerek selamladığı ortaya çıktı.

Ara Güler'le buluşan Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, tepki toplayan çekimlerin perde arkasını anlattı.

Ahmet Hakan'ın Hürriyet gazetesinin bugünkü nüshasında yayımlanan yazısının bir bölümü şöyle:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ara Güler’i “büyük usta” diye selamlamış ve kendisine hep böyle hitap etmiş.

Pazartesi, 14 Aralık 2015 09:27
AKP'nin gündeminde "sır" yasası var. Devlet sırrı niteliği taşımayan ama iktidarın "açıklanmasını veya öğrenilmesini" istemediği her tür veri, dosya, evrak, mektup, talimat, harita, plan, film, fotoğraf, video için "sır" kararı alınabilecek. İfşa eden 4, yazan 6 yıl hapis yatabilecek.

Hazırlıkları devam eden yasa taslağına göre, devlet sırrı "Açıklanması veya öğrenilmesi, devletin dış ilişkilerine, milli savunmasına ve milli güvenliğine zarar verebilecek; anayasal düzeni ve dış ilişkilerinde tehlike yaratabilecek ve gizli kalması gereken bilgi ve belgeler" olarak tanımlanıyor.

Cuma, 04 Aralık 2015 16:56
Hindistan Başbakanı Narendra Modi'nin başarısız fotoşop girişimi sosyal medyada alay konusu oldu.

Hindistan'ın resmi haber ajansı PIB, Hindistan Başbakanı Narendra Modi'yi hava aracıyla ülkede gerçekleşen seli izliyormuş gibi gösteren fotomontaj yapılmış bir fotoğraf yayımladı.

Perşembe, 24 Aralık 2015 00:26
Türkiye'nin Roma Büyükelçiliği, İtalya'ya gelen Türkiyeli turistlere "Tarihi eserlere zarar vermeyin" uyarısında bulundu.

Türkiye'nin Roma Büyükelçiliği, İtalya'ya turistik amaçla gelen vatandaşlara yönelik bir duyuru yayımlayarak, tarihi eserlere zarar vermemeleri uyarısında bulundu.

Temsilciliğin, Facebook'taki hesabından dün paylaştığı iletide şu ifadelere yer verildi:

Pages