258 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 09 Aralık 2015 13:23
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde, gericilerin polis ve ülkücülerle işbirliği sonucu 12 üniversiteli gözaltına alındı.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde, İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı'nın (İHH) provokasyonu sonucu, okulda gerici faaliyeti engelleyen 12 öğrenci gözaltına alındı. Gözaltındaki öğrencileri taşıyan aracı da faşistler taşladı. 

Cumartesi, 26 Aralık 2015 23:12
Komünist Parti Eskişehir Örgütü'nce düzenlenen "Yalana, yoksulluğa, savaşa teslim olma, partiye örgütlen" başlıklı etkinlikte konuşan Merkez Komite Üyesi Kemal Okuyan, "Bu parti arkasında bir toplumsal güçle hareket etmek zorunda. Bu parti sizin de partiniz, sahip çıkın" dedi.

Komünist Parti Eskişehir İl Örgütü, "Yalana, yoksulluğa, savaşa teslim olma, partiye örgütlen" çağrısıyla bir etkinlik gerçekleştirdi. 

Salı, 01 Aralık 2015 14:58
Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi kantininde Komünist Gençlik MİT TIRlarında taşınan, AKP'nin yok dediği silahların görüntülerini gösterdi.

Komünist Gençlik Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi kantininde Can Dündar ve Erdem Gül'ün tutuklanmasına sebep olan MİT TIRlarında taşınan silahların görüntülerini gösterdi.

Yapılan gösterimin ardından "Gazeteciysen boyun eğmeyeceksin, boyun eğeceksen gazeteciyim demeyeceksin" başlıklı bildiri dağıtıldı. 
 

Çarşamba, 09 Aralık 2015 23:28
AKP'li gazete Vahdet, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi öğrencilerinin, gericileri üniversiteden kovmasını içine sindiremedi.

AKP'nin militan gazetelerinden Vahdet, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi öğrencilerinin, gericileri okuldan kovmasını "Ortalığı birbirine kattılar" diye duyurdu.

Gericilerin okuldan kovulmasına üzülen yandaş gazete, söz konusu haberin üst başlığında "Bu yaşta bu kafa" şeklinde ifadeler kullandı.

Cumartesi, 26 Aralık 2015 14:03
İşe dönme mücadelelerine bir süredir devam eden, Mersin ve Eskişehir Şişecam işçileri mücadelelerini Kristal-İş Sendikası’nın Beykoz’da bulunan Genel Merkezi'ne taşıdı.

Cam işçilerinin direnişi Sendikanın Genel Merkezi'nde devam ederken 3 gündür açlık grevinde olan işçiler soL'a konuştu.

 

Direnişinizde talepler noktasında hangi aşamadasınız?

Cumartesi, 12 Aralık 2015 18:09
Hürriyet gazetesinin Ankara'da Eskişehir yolu üzerinde bulunan binasına silahlı saldırıda bulunulduğu iddia edildi. Binada camlar parçalandı, emniyet silahlı saldırı ihtimalini araştırıyor. Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin, "Patlamanın neden kaynaklandığı hususunda henüz kesinleşmiş bir bilgiye sahip değiliz" dedi. Şu ana kadar balistik bir bulguya rastlanılmadığı bildirildi.

 

Perşembe, 17 Aralık 2015 10:55
Osmangazi Üniversitesi Rugby takımını Antalya’ya götürmekte olan üniversiteye ait midibüs kaza yaptı.

Osmangazi Üniversitesi Rugby takımını Antalya’ya götürmekte olan üniversiteye ait midibüs, Eskişehir Seyitgazi karayolunun 25’nci kilometresinde yolun kaygan olması nedeniyle şarampole devrildi.

Kazada ilk belirlemelere göre 1 sporcu hayatını kaybetti, 16 kişi yaralandı.

Salı, 08 Aralık 2015 10:45
Kırım kentleri, Türkiye'deki "kardeş şehirleri" ile bağlarını kesme kararı aldı.

Sputnik'in haberine göre Kırım Başbakanı Sergey Aksenov, Twitter hesabından yaptığı bir açıklamada, ''Kırım kentleri Türkiye'deki kardeş şehirleriyle ilişkileri tek taraflı olarak koparıyor" ifadelerini kullandı.

Salı, 15 Aralık 2015 21:05
SSK ve Bağ-Kur emeklilerine, 2016 yılının ocak ayında yapılacak zamma ilaveten ayda 100 TL daha seyyanen ödeme yapılması planlanıyor.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, SSK ve BAĞKUR emeklilerine 2016 yılı Ocak ayından itibaren seyyanen ayda 100 lira zam yapılmasını içeren düzenleme kabul edildi.

AKP Eskişehir Milletvekili, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Katip Üyesi Emine Nur Günay, söz konusu ödemenin yapılmasına ilişkin önerge hazırladı.

Salı, 01 Aralık 2015 16:17
Eskişehir'de üniversite öğrencileri, özel güvenlik personelinin keyfi uygulama ve tacizlerini protesto etti. Öğrenciler, "Üniversitemizde eli bıçaklı çeteleri, polisi ve özel güvenliği istemiyoruz" pankartı açtı.

ESKİŞEHİR Osmangazi Üniversitesi'nde (ESOGÜ) yaklaşık 100 öğrenci "Üniversitemizde eli bıçaklı çeteleri, polisi ve ÖGB'yi istemiyoruz" yazılı pankart açıp Rektörlük binasına yürüdü.

Salı, 08 Aralık 2015 16:43
El Nusra'nın komuta kademesinde olduğu söylenen isimsiz bir konuşmacının İHH ve TÜGVA tarafından düzenlenen bir organizasyonla konferans verdiği Osmangazi Üniversitesi'nde, bugün öğrenciler "Üniversitelerde cihatçı çetelere, faşistlere, AKP'ye geçit vermeyeceğiz" pankartı açarak tepki gösterdi. İHH standına tepki gösteren 8 öğrenci ise gözaltına alındı.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde 6 Aralık Pazar günü Suriye Türkmen Cephesi'nin ve El Nusra'nın komuta kademesindeki isimsiz bir konuşmacı, İHH ve Türkiye Gençlik Vakfı'nın (TÜGVA) düzenlediği "Türkmen dağında neler oluyor? / Türkmen Cephesi Komutanı anlatıyor" başlıklı konferansta konuştu.

Perşembe, 31 Aralık 2015 13:30
Göreve geldikten 6 gün sonra Gençlerbirliği'nden kovulan Yılmaz Vural, kendisini oyuncuların kovdurduğunu söyledi.

Gençlerbirliği'nde göreve geldikten 6 gün sonra kovulan Yılmaz Vural, futbolcular ve Türk antrenörleri için ağır ifadeler kullandı. Takımdan futbolcuların şikâyeti ile gönderildiğini söyleyen Vural, "Herkes bana 'Neden bu kadar çok takım değiştiriyorsun' diye soruyor.

Pazartesi, 07 Aralık 2015 09:58
AKP-Cemaat kavgası kapsamındaki 'paralel yapı' operasyonları sürüyor... Kamuoyunda "askeri casusluk" adıyla bilinen İzmir merkezli gizli bilgi ve belge bulundurma davasındaki sanıklar hakkında sahte delil ürettikleri gerekçesiyle yapılan operasyonda gözaltına alınan 18 kişiden 5'i emniyetten serbest bırakıldı. Adliyeye sevk edilen 13 kişiden ise 10'u tutuklandı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcı Vekili Okan Bato'nun talimatı ile Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri tarafından, geçen perşembe İzmir merkezli olarak Ağrı, Antalya, Bingöl, Eskişehir, İstanbul, Kilis, Kırklareli, Kocaeli, Mardin, Muğla, Niğde, Siirt, Sivas, Şanlıurfa ve Van'da yapılan operasyonda hakkında yakalama kararı çıkartılan 25 kişiden 18'i yakalandı.

Çarşamba, 02 Aralık 2015 11:13
İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi (İSİG) 2015'in Kasım ayı iş cinayetlerini raporlaştırdı. Kasım'da 131 işçinin çeşitli iş cinayetlerinde hayatını kaybettiği vurgulandı. Hayatını kaybeden işçilerin 6'sının çocuk, 29'unun yaşlı olduğu belirlendi.

Kısa adı İSİG olan İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi, 2015 yılı Kasım ayı iş cinayetleri raporunu açıkladı. Kasım ayında en az 131 işçinin çeşitli iş cinayetlerinde hayatını kaybettiği vurgulandı. 

2015'İN İLK 11 AYINDA BİN 593 İŞÇİ CAN VERDİ! 

Cuma, 04 Aralık 2015 13:49
Ülkenin her köşesinde liseliler Sosyalizm Okulları'nda, üniversiteliler Sosyalizm Üniversiteleri'nde buluşuyor. Sosyalizm Okulları'nın geçen hafta başlayan üçüncü oturumunun zili 5-6 Aralık tarihlerinde 18 yerleşim yerinde çalacak. Sosyalizm Üniversiteleri ise 8-12 Aralık tarihleri arasında 32 yerleşkede eğitime başlıyor.

Türkiye'nin pek çok il, ilçe ve semtinde liseliler Sosyalizm Okulları'nda, üniversiteliler ise Sosyalizm Üniversiteleri'nde buluşuyor. 

Pages